Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2021, 14:05

autor: AlexB

Rustler - „GTA w średniowieczu” zadebiutowało we wczesnym dostępie

Dziś na platformie Steam w ramach wczesnego dostępu zadebiutował Rustler, czyli przygotowana przez polskie studio Jutsu Games gra akcji określana jako „GTA w średniowieczu”. Z tej okazji deweloperzy zorganizowali wielogodzinny stream prezentujący tytuł w akcji.

W SKRÓCIE
 1. Polska gra Rustler jest już dostępna we wczesnym dostępie na Steamie.
 2. Okres ten ma trwać około pół roku.
 3. Z okazji debiutu w ramach Early Access w sieci pojawił się nowy zwiastun tytułu oraz wielogodzinny stream prezentujący go w akcji.

Niemal równo rok temu w serwisie Kickstarter wystartowała zbiórka pieniędzy na grę Rustler od polskiego studia Jutsu Games. Specyficzny, humorystyczny i luźny klimat tytułu, który sami twórcy określają jako „GTA w średniowieczu” (jego podtytuł to zresztą Grand Theft Horse), zauroczył wielu odbiorców. To, jak sprawuje się on w akcji, można było sprawdzić już w ramach dema - Rustler: Prologue. Z kolei dziś, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, o godzinie 13:00 czasu polskiego na platformie Steam omawiana produkcja akcji z widokiem top-down zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu. Do 25 lutego można ją zakupić za 76,49 złotych. Później cena wzrośnie do 89,99 złotych.

 1. Rustler na platformie Steam

W sieci pojawił się także nowy zwiastun tytułu. Możecie go obejrzeć poniżej.

Jak podkreślili twórcy, wersja Rustlera, która została dziś udostępniona, jest w pełni grywalna – posiada wszystkie główne funkcje, wyeliminowano z niej najpoważniejsze błędy techniczne oraz problemy z optymalizacją. Z czasem do gry, przy wsparciu i uwagach społeczności, dodane zostaną kolejne misje, minigry, bronie, rodzaje koni i powozy, elementy poprawiające balans oraz wygląd świata, a także kilka niespodzianek.

Okres wczesnego dostępu gry Rustler ma potrwać około 6 miesięcy. Później cena gry może ulec zmianie.

Z okazji premiery Rustlera w ramach wczesnego dostępu na Steamie od przeszło 20 godzin trwa Stream prezentujący gameplay z tytułu. Można go obejrzeć na platformie firmy Valve.

Rustler - „GTA w średniowieczu” zadebiutowało we wczesnym dostępie - ilustracja #1
W Rustlerze nie brakuje nawiązań do popkultury.

Na koniec zapraszamy do zapoznania się z oficjalnymi wymaganiami sprzętowymi gry Rustler. Warto także, byście pamiętali, że tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

Minimalne wymagania sprzętowe gry Rustler

 1. System operacyjny: Windows 7 64-bit
 2. Procesor: Core i5-3570K
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta grafiki: GTX 780
 5. DirectX: Wersja 11
 6. Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni

Zalecane wymagania sprzętowe gry Rustler

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Core i7-4790
 3. Pamięć: 12 GB RAM
 4. Karta grafiki: GTX 1060
 5. Miejsce na dysku: 5 GB dostępnej przestrzeni
 1. Oficjalna strona internetowa firmy PlayWay
 2. Oficjalna strona internetowa studia Jutsu Games