Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 lutego 2021, 15:18

autor: Aquma

Reżyser Star Wars stworzy nowy serial Constantine dla HBO Max

J.J. Abrams – reżyser odpowiedzialny m.in. za dwa filmy z ostatniej trylogii filmowej z serii Gwiezdne wojny – stworzy dla platformy HBO Max nowy serial o przygodach maga Johna Constantine’a.

W SKRÓCIE:

  1. powstanie kolejny serial o przygodach okultysty Johna Constantine’a;
  2. produkcja trafi na platformę HBO Max, a jej twórcą będzie J.J. Abrams – reżyser znany m.in. z filmów z serii Star Wars.

Portal Hollywood Reporter informuje, że J.J. Abrams – reżyser odpowiedzialny m.in. za filmy Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy i Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzeniestworzy nowy serial bazujący na komiksie Constantine. Produkcja ma trafić na platformę streaminową HBO Max obok innego superbohaterskiego projektu tego twórcy, czyli Justice League Dark.

Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy raz, kiedy mag i „detektyw okultystyczny” John Constantine trafi na ekrany. W 2005 roku ukazał się całkiem przyzwoity film w reżyserii Francisa Lawrence’a, w którym w omawianą postać wcielił się Keanu Reeves. Niemal dekadę później otrzymaliśmy serial telewizyjny, w którym tego samego bohatera zagrał Matt Ryan. Niestety, produkcja została skasowana po zaledwie jednym sezonie, ale postać zawitała później jeszcze do kilku serii z tzw. uniwersum Arrowverse (The Arrow oraz Legends of Tomorrow).

Na temat nowego dzieła opowiadającego o przygodach Johna Constantine’a na razie nie wiemy praktycznie nic. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne informacje.

  1. HBO Max – strona oficjalna
  2. DC Comics – strona oficjalna