Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2020, 19:43

autor: Froozyy

Rustler - średniowieczny klon GTA na Kickstarterze

Rozpoczęła się kampania na Kickstarterze, której zebrane środki zostaną przeznaczone na dokończenie gry Rustler. Produkcja, za którą stoją polscy deweloperzy, to swego rodzaju klon pierwszych odsłon GTA, jednak tutaj rozgrywka została osadzona w średniowieczu.

Już wkrótce każdy z nas będzie mógł zostać średniowiecznym bandytą. - Rustler - średniowieczny klon GTA na Kickstarterze - wiadomość - 2020-01-31
Już wkrótce każdy z nas będzie mógł zostać średniowiecznym bandytą.

Dzisiaj o godzinie 16:00 czasu polskiego na Kickstarterze wystartowała kampania gry Rustler, którą tworzy polskie niezależne studio Jutsu Games. Na ukończenie produkcji deweloperzy potrzebują zebrać jeszcze minimum 25 tys. dolarów kanadyjskich. Ich najnowsze dzieło jest mocno inspirowane pierwszymi odsłonami GTA, tyle że rozgrywka została osadzona w czasach średniowiecznych (które jednak mocno odbiegają od historycznych faktów). Dokładna data premiery zostanie ogłoszona wkrótce (przewidywany termin to paździenik 2020 roku), ale tytuł możecie już teraz dodać do listy życzeń na platformie Steam. Na razie gra trafi tylko na komputery osobiste.

W Rustler gracz wcieli się w łysego średniowiecznego bandziora o imieniu Guy, który w nie do końca legalny sposób stara się zarobić na życie i przy okazji nie trafić pod katowski topór. Tym samym bohater łapie się różnorakich zadań – od kradzieży koni, poprzez napady na kupców, na polowaniu na czarownice kończąc.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby pomiędzy wykonywanymi misjami bandyta zajął się sianiem totalnej rozwałki, używając przy tym dostępnego arsenału, np. mieczy, kuszy, toporów czy nawet świętych granatów lub odchodów. Takie zachowanie na pewno przyciągnie uwagę strażników, lecz na szczęście w ręce graczy zostanie oddany koń oraz różne pojazdy, ułatwiające ucieczkę przed stróżami prawa.

Poniżej możecie rzucić okiem na kilka screenów z gry, a po dodatkowe informacje zajrzyjcie na stronę produkcji na Kickstarterze.