Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2021, 17:43

autor: aadamus

Rustler, czyli średniowieczne GTA, z datą premiery we wczesnym dostępie

Firmy Jutsu Games oraz Games Operators ogłosiły datę premiery we wczesnym dostępie gry Rustler. „Średniowieczne GTA” trafi w nasze ręce równo za miesiąc. W związku z tym opublikowany został także aktorski zwiastun.

9 kwietnia ubiegłego roku na Steam trafiło demo gry Rustler określanej mianem „średniowiecznego GTA”. Teraz tytuł wchodzi na kolejny etap. Producent Jutsu Games oraz firma Games Operators ogłosili, że 18 lutego trafi on do wczesnego dostępu na Steamie. Z tej okazji opublikowany został zwiastun, który możecie obejrzeć poniżej.

Trailer jest całkowicie aktorski i w pewnym stopniu pokazuje on absurd całej produkcji. Widzimy na nim wiele aspektów niepasujących do motywów średniowiecznych – wśród nich można wyróżnić między innymi „tatuowanie” zbroi i ograniczenia prędkości na drogach. Całość utrzymana jest w awanturniczym tonie, który podkreśla charakter protagonisty.

Rustler to sandboksowa gra akcji z widokiem top-down. Produkcja wyraźnie inspirowana jest rozwiązaniami znanymi z serii GTA, które przenosi do średniowiecznych realiów. W czasie przygody wcielamy się w awanturnika nazywanego The Guy i eksplorujemy otwarty świat, wykonując misje, kradnąc konie i siejąc zamęt wśród mieszkańców okolicznych wiosek.

Jeśli chcecie przetestować produkcję już teraz, to możecie bezpłatnie pobrać jej demoRustler: Prologue – z platformy Steam. Sami twórcy określają ją jako krótką grę, która ma przybliżyć nam charakterystykę głównego bohatera.

  1. Rustler (Grand Theft Horse) – karta gry na Steamie
  2. Jutsu Games – oficjalna strona
  3. Games Operators – oficjalna strona