Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

7. Gry Logiczne PlayStation 4

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Najpopularniejsze gry z gatunku logiczne na platformę PS4.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry logiczne
Dreamals
Dreamals

Logiczne 17 listopada 2015

Dwuwymiarowa produkcja łącząca elementy platformówki i gry logicznej, stworzona przez zespół XINESS Games. Gracz przejmuje kontrolę nad zwierzętami, z których każde potrafi poruszać się wyłącznie w jednym kierunku: papuga skacze do góry, szop chodzi w lewo, a koza potrafi dreptać jedynie w prawo. W momencie, w którym dwa z nich spotkają się ze sobą, zostają połączone w nową istotkę, obdarzoną zdolnościami obojga zwierząt.

Dreamals: Dream Quest
Dreamals: Dream Quest

Logiczne 21 czerwca 2016

Kontynuacja wydanej w 2015 roku gry Dreamals, która, podobnie jak poprzedniczka, łączy elementy platformówki i gry logicznej. W nowej produkcji studia XINESS Games gracze przejmują kontrolę nad grupą zwierząt — każde z nich potrafi poruszać się wyłącznie w jednym kierunku. Tym razem na ukończenie czeka ponad sto poziomów w zróżnicowanych środowiskach i o rosnącym stopniu trudności. Powraca również opcja łączenia dwóch stworzeń, co owocuje powstaniem zupełnie nowej istoty.

Waddle Home
Waddle Home

Logiczne 13 października 2016

Stworzona przez studio Archiact Interactive z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra logiczna, inspirowana popularną w latach 90. ubiegłego wieku serią Lemmings. W Waddle Home gracz wciela się w rolę kosmity, którego zadaniem jest przeprowadzenie grupy pingwinów przez trójwymiarowe poziomy, wypełnione rozmaitymi pułapkami, przepaściami i innymi przeszkodami.

One Upon Light
One Upon Light

Logiczne 28 października 2014

Oryginalna gra logiczno-zręcznościowa, zrealizowana w czarno-białej oprawie graficznej. W grze wcielamy się w postać naukowca, który musi wydostać się z opuszczonego ośrodka badawczego. Jako, że wszelkie źródła światła są dla niego zabójcze, aby utorować sobie drogę nasz protagonista musi rozwiązywać kolejne zagadki, wykorzystujące mechanikę światła i cienia.

Archaica: The Path of Light
Archaica: The Path of Light

Logiczne 24 kwietnia 2020

Gra logiczna inspirowana Chromatronem i Aargonem. Archaica: The Path Of Light jest debiutancką produkcją polskiego studia niezależnego TwoMammoths. Tytuł stawia gracza przed niezwykle odpowiedzialnym zadaniem: musi on uratować ludzką cywilizację od zagłady. W tym celu konieczne jest uruchomienie specjalnych mechanizmów obronnych. Aby tego dokonać, należy poprowadzić wiązkę światła przez zapomnianą ścieżkę starożytnych.

Tetris Ultimate
Tetris Ultimate

Logiczne 17 grudnia 2014

Kolejny tytuł sygnowana marką Tetris. Za produkcję odpowiedzialny jest francuski koncern Ubisoft, współpracujący z firmą The Tetris Company. Gra oferuje znane już rozwiązania udoskonalone o multiplayer dla maksymalnie 4 graczy i tryby Marathon, Endless, Ultra, Sprint, Battle oraz Power-Up Battle.

Four Sided Fantasy
Four Sided Fantasy

Logiczne 30 sierpnia 2016

Opracowana przez niezależne studio Ludo Land oryginalna produkcja, łącząca elementy gry logicznej oraz platformówki. Wcielając się w młodego chłopca, trafiamy do niezwykłego świata, który pod płaszczykiem spokojnej i malowniczej krainy kryje w sobie wiele zagadek i pozornie niedostępnych miejsc, uniemożliwiających bohaterowi wydostanie się. Szybko okazuje się jednak, że wspomniany świat jest tylko wytworem fantazji chłopca, a prawa fizyki kompletnie w nim nie obowiązują.

SwapQuest
SwapQuest

Logiczne 22 sierpnia 2017

Niezależna gra logiczna z elementami RPG autorstwa niemieckiego studia Rebusmind. W SwapQuest wcielamy się w jedną z dwóch dostępnych postaci: księcia Wilberta lub księżniczkę Wilmę, wyróżniających się odmiennymi zdolnościami bojowymi. Naszym celem jest zaś odnalezienie legendarnego miecza Aventurila, dzięki któremu uratujemy nasze królestwo przed złą Hordą. Rozgrywka łączy cechy gier logicznych i fabularnych.

Spider: Rite of the Shrouded Moon
Spider: Rite of the Shrouded Moon

Logiczne 6 sierpnia 2015

Kontynuacja gry logicznej studia Tiger Style, która miała swą premierę na urządzeniach mobilnych w 2009 roku. Gra Spider: Rite of the Shrouded Moon opowiada zupełnie nową historię, a jej akcja osadzona została w imponującej swymi rozmiarami rezydencji Blackbird, zbudowanej przed laty przez sekretne stowarzyszenie celem zrealizowania tajnego planu.

Back to Bed
Back to Bed

Logiczne 25 sierpnia 2015

Oryginalna gra logiczna opracowana przez niezależne studio Bedtime Gaming jako kontynuacja studenckiego projektu z 2011 roku. Akcja toczy się w surrealnym świecie marzeń sennych, a jej bohaterem jest cierpiący na narkolepsję mężczyzna imieniem Bob. Gracze wcielają się w niewielkie stworzonko, symbolizujące cząstkę podświadomości bohatera odpowiedzialną za jego instynkt samozachowawczy, a ich zadaniem jest tak wpłynąć na poczynania lunatykującego Boba, by ten bezpiecznie wrócił do swojego łóżka.

Splice
Splice

Logiczne 20 stycznia 2015

Niezależna gra logiczna osadzona w świecie mikrobiologii. Zmieniamy położenie komórek w ramach danej struktury w taki sposób, aby w efekcie powstał określony układ. W sumie autorzy przygotowali do przejścia ponad 70 poziomów o rosnącym poziomie trudności.

Unmechanical: Extended
Unmechanical: Extended

Logiczne 10 lutego 2015

Platformówka logiczna o robocie, który próbuje wydostać się z tajemniczego labiryntu. Gra składa się z około 30 łamigłówek fizycznych, umysłowych lub pamięciowych. Większość z nich rozwiązujemy poprzez wchodzenie w interakcje z otoczeniem, np. przenoszenie obiektów. Produkcja wyróżnia się całkiem klimatyczną grafiką i muzyką.

Backgammon Blitz
Backgammon Blitz

Logiczne 18 grudnia 2013

Trójwymiarowa wersja tryktraka, jednej z najstarszych i najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Gracze mają możliwość zmierzenia się z komputerowym przeciwnikiem na kilku poziomach trudności, a także grę w sieci z innymi osobami. Twórcy tytułu przygotowali dodatkowo swój własny wariant rozgrywki z bonusami urozmaicającymi zabawę.

Kill the Bad Guy
Kill the Bad Guy

Logiczne 1 lutego 2017

Kill the Bad Guy to gra logiczna, w której głównym zadaniem gracza jest likwidowanie tytułowych „złych ludzi”, czyli byłych członków mafii i terrorystów. Dokonać tego należy w sposób dyskretny i możliwie spektakularny.