Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePS4XONE
Okładka Boggle (PS4)
OkładkaBoggle (PS4)

Boggle

Przygotowana we współpracy Frima Studios z Ubisoftem wirtualna edycja popularnej amerykańskiej gry słownej, której oryginalna wersja powstała na początku lat 70. ubiegłego wieku.

Logiczne | planszowe

Boggle na konsoli PlayStation 4 to wirtualna wersja popularnej słownej gry planszowej pod tym samym tytułem. Jej oryginalna wersja powstała w Stanach Zjednoczonych na początku lat 70. Od tamtej pory zdobyła ona niemałą popularność, zwłaszcza w krajach anglosaskich. Za stworzenie konsolowej adaptacji odpowiada kanadyjskie studio Frima, znane dzięki grom takim jak Chariot czy Zombie Tycoon, a także firma Ubisoft.

Zasady zabawy nie odbiegają do najpopularniejszego wariantu rozgrywek, znanego z planszowego Boogle. Zadaniem graczy jest znalezienie jak największej liczby słów z wylosowanego układu liter. Litery zapisane są na ściankach sześciennych kostek, które wkłada się pojedynczo do szesnastu przegródek na specjalnej tacce o wymiarach 4x4 pola. Każdy uczestnik rozgrywki w tajemnicy przed innymi stara się odszukać wszystkie możliwe słowa. Na ich znalezienie mają oni jedynie 3 minuty czasu. Wygrywa ten kto odnajdzie najwięcej unikalnych i niepowtarzających się u innych wyrazów. Zaznaczamy je padem, litera po literze.

Produkcja posiada sieciowy tryb multiplayer, pozwalający na jednoczesną zabawę dla czterech osób. Może również porównywać swoje najlepsze wyniki z innymi dzięki tablicom najlepszych graczy.

Minimalistyczna oprawa gry została tak zaprojektowana, by nie odwracała uwagi od sedna rozgrywki. Gracze nie uświadczą więc tutaj zaawansowanych efektów graficznych czy dynamicznej ścieżki muzycznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Boggle

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
XONE
PS4