Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOSPCPS4XONE
Okładka Marble Duel (PS4)
OkładkaMarble Duel (PS4)

Marble Duel

Gra logiczno-zręcznościowa od twórców Warhammer 40,000: Space Wolf. W produkcji trafiamy do fantastycznego świata, w którym musimy pokonać złą czarownicę. Tytuł jest wariacją na temat słynnej serii Zuma od firmy PopCap.

Logiczne | zagraj za darmo | elementy zręcznościowe | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Marble Duel Premiera

12lis2014

iOS

16wrz2015

AND

12lis2015

PC

19lip2018

PS4

20sty2021

XONE

producent: HeroCraft wydawca: HeroCraft Strona oficjalna

Marble Duel to ciekawa produkcja logiczno-zręcznościowa, wykorzystująca podstawowe założenia słynnej serii Zuma od studia PopCap. Tytuł został stworzony przez założoną w 2002 roku rosyjską firmę HeroCraft, trudniącą się w wypuszczaniu na rynek gier przeznaczonych na urządzenia mobilne, aczkolwiek w jej portfolio znajdziemy także tytuły chociażby na komputery PC. Z najbardziej znanych produkcji tego dewelopera można wymienić m.in. Warhammer 40,000: Space Wolf, Majesty: The Fantasy Kingdom Sim czy też FootLOL: Epic Fail League.

Fabuła

Historia w Marble Duel opowiada o dziewczynce, która została oddana przez rodziców do domu dziecka. Właściwa akcja rozgrywa się 10 lat później, gdy mała bohaterka przedostaje się przez tajemniczy portal do fantastycznego świata, który trzeba ocalić przed złą czarownicą. By tego dokonać, musimy jednak zmierzyć się z szeregiem rozmaitych przeciwników. Stawiamy więc czoła wilkołakom, przerośniętym królikom czy też robotom.

Mechanika

Rozgrywka w Marble Duel polega na strzelaniu kolorowymi kulkami ze specjalnego „działka”, którym możemy poruszać. Podobnie jak w Zumie, naszym celem jest eliminowanie innych kulek poruszających się na środku planszy. Robimy to, wystrzeliwując pociski w grupki takich samych elementów. Połączenie w ten sposób przynajmniej trzech kulek sprawia, że znikają one z pola walki, a my wykonujemy jedną z kilku czynności. W zależności od barwy zlikwidowanych celów sprawiamy, że postać zaatakuje przeciwnika, wzmocni swoją obronę itd. Z biegiem czasu nasza podopieczna wchodzi na nowe poziomy doświadczenia, stając się coraz potężniejszą wojowniczką.

Ostatnia modyfikacja 1 października 2018

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Marble Duel: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS
PC
PS4
XONE