Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDWPiOS
Okładka Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (2011) (AND)

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (2011)

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim to strategia ekonomiczna. Gracze wcielają się we władcę niewielkiego królestwa zlokalizowanego w krainie fantasy i ich zadaniem jest rozwinięcie go do poziomu imperium.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | RTS

Okładka Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (2011) (AND)

producent: HeroCraft

wydawca: HeroCraft

Strona oficjalna

data premiery gry:

20sty2011

AND

30sty2012

iOS

23mar2012

WP

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim to strategia ekonomiczna osadzona w klasycznej krainie fantasy i rozgrywana w czasie rzeczywistym. Produkcję opracowało studio Herocraft i jest ona przeznaczoną na urządzenia mobilne grą poboczną w stosunku do pecetowego cyklu Majesty.

Mechanika

W Majesty: The Fantasy Kingdom Sim wcielamy się w nowo koronowanego króla niewielkiego państwa. W momencie przejęcia przez nas władzy królestwo znajduje się w kiepskim stanie i naszym zadaniem jest przeobrażenie go w prawdziwe imperium. W tym celu musimy gromadzić surowce, konstruować nowe budynki i ulepszać już wybudowane, organizować zdrową gospodarkę, zarządzać budżetem balansując przychody z inwestycjami oraz zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo przed potworami, bandytami oraz wojskami wrogich państw. W zabawie możemy pomagać sobie, korzystając z trzydziestu potężnych zaklęć.

Cechą szczególną zarówno samego Majesty: The Fantasy Kingdom Sim, jak i całej marki jest to, że nie możemy wydawać podwładnym rozkazów - musimy wpływać na nich pośrednio, poprzez system zachęt i nagród. Zasada ta odnosi się także do przebywających na naszym terytorium bohaterów, którzy tylko za odpowiednią zapłatą podejmą się wykonania niebezpiecznych misji. Majesty: The Fantasy Kingdom Sim oferuje dużą różnorodność tych herosów. Znajdziemy wśród nich m.in. dzielnych rycerzy, nieokrzesanych barbarzyńców, potężnych magów, podstępnych nekromantów, przedsiębiorczych krasnoludów i utalentowane elfy. Zabawę wzbogacają elementy RPG. Wszystkie te postacie podczas swoich przygód gromadzą punkty doświadczenia, które potem możemy wykorzystać do rozwijania ich statystyk i umiejętności. Istnieje także możliwość kupowania coraz lepszego ekwipunku.

Tryby rozgrywki

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim pozwala się bawić w dwóch trybach. Pierwszym z nich są fabularne misje, których w grze znalazło się szesnaście. Każdy z tych scenariuszy posiada określone cele do wykonania i konkretne warunki startowe. Ponadto możemy także spróbować sił w trybie skirmish, gdzie swobodnie ustalamy sytuację początkową, a następnie możemy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją bez konieczności wypełniania jakichkolwiek zadań.

Autorzy nie przewidzieli możliwości rozgrywek wieloosobowych.

Pozostałe informacje

Majesty: The Fantasy Kingdom Sim dzieli tytuł z pierwszą odsłoną cyklu, opracowaną przez studio Cyberlore i wydaną na pecety w 2000 roku. Pomimo tej samej nazwy są to dwie zupełnie odrębne gry. Obie oparte są na tych samych pomysłach, ale produkcja mobilna posiada uproszczoną rozgrywkę i zupełnie inny zestaw misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (2011)

Wymagania wiekowe Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (2011)

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND
WP