Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 września 2015, 14:18

autor: Góral

Marble Duel - w nowej mobilnej perełce toczymy pojedynki w stylu Zumy

Po ponad roku oczekiwania, firma HeroCraft wypuściła na Androidzie grę Marble Duel, która do tej pory dostępna była tylko dla posiadaczy sprzętu koncernu Apple. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak przedstawić ją w dzisiejszej mobilnej perełce.

W połowie 2014 roku rosyjska firma HeroCraft wypuściła na rynek ciekawą grę Marble Duel, wzorowaną na casualowym hicie Zuma od studia PopCap. Tytuł okazał się bardzo przyjemną produkcją, którą jednak cieszyć mogli się tylko użytkownicy urządzeń firmy Apple. Po ponad roku projekt w końcu zadebiutował na Androidzie, więc dziś bierzemy go pod lupę.

W produkcji wcielamy się w porzucone przez rodziców dziecko, które pewnego dnia przedostaje przez tajemniczy portal do magicznego świata. Na miejscu okazuje się, że krainie zagraża zła czarownica, więc musimy ją pokonać, wykorzystując swoje unikalne moce. Niestety sprawiają one także, że interesują się nami rozmaite potwory pokroju przerośniętego koksa królika, złego robota czy też wilkołaka.

Jak już pewnie się domyśliliście, naszym zadaniem jest walka z napotkanymi stworami. Wszystko sprowadza się do strzelania kolorowymi kulkami do innych kolorowych kulek, podobnie jak miało to miejsce we wspomnianej wcześniej Zumie. W odróżnieniu od hitu PopCap, w tym przypadku poszczególne barwy elementów odpowiadają za atakowanie, obronę i kontry, w związku z czym podczas zabawy nie liczy się tylko samo sprawne łącznie bil, lecz także odpowiednie dobieranie celów.

Wszystko to brzmi tak prosto, że aż może się wydawać, że Marble Duel to słaba produkcja. W rzeczywistości prostota rozgrywki jest wielkim atutem gry i sprawia, że dosłownie każdy może połknąć bakcyla. Ponadto banalne założenia nie oznaczają, że gameplay nie oferuje żadnego wyzwania, gdyż jest zupełnie inaczej, a dodatkowo w produkcji zastosowano system rozwoju postaci. Należy także pamiętać, że aplikacja udostępniana jest za darmo zarówno na Androidzie, jak i na iOS, więc tym bardziej warto dać jej szansę.