Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

8. Gry Bijatyki PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 8. Najpopularniejsze gry z gatunku bijatyki na platformę PC.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

bijatyki
Nitroplus Blasterz: Heroines Infinite Duel
Nitroplus Blasterz: Heroines Infinite Duel

Bijatyki 8 grudnia 2016

Opracowana przez doświadczone japońskie studio Examu klasyczna, dwuwymiarowa bijatyka, której bohaterami są postaci znane z gier firmy Nitroplus, specjalizującej się w mało u nas popularnym gatunku visual novel. W grze Nitroplus Blasterz: Heroine Infinite znajdziemy w sumie kilkadziesiąt żeńskich postaci pochodzących z niezwykle obszernego portfolio firmy i są to zarówno grywalne wojowniczki, jak i ich kontrolowane przez AI partnerki.

Stay Dead Evolution
Stay Dead Evolution

Bijatyki 4 lutego 2015

Wyjątkowa gra akcji łącząca elementy klasycznej bijatyki oraz gry rytmicznej. Jak wskazuje sam tytuł, jest to ulepszona wersja produkcji z 2012 roku. Obie wersje opracowało włoskie studio Brucefilm, które wcześniej zajmowało się głównie opracowywaniem teledysków i klipów reklamowych. Stay Dead Evolution wyróżnia się na tle innych bijatyk przede wszystkim tym, że sceny oglądane na ekranie zostały wcześniej nakręcone z udziałem aktorów.

Rising Thunder
Rising Thunder

Bijatyki prace wstrzymane

Korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami bijatyka science fiction autorstwa studia Radiant Entertainment oraz byłego pracownika Capcomu i jednego z głównych projektantów Street Fightera IV, Setha Kiliana. W grze Rising Thunder kierujemy potężnymi robotami bojowymi, wyposażonymi w zróżnicowane zdolności specjalne, a sama rozgrywka (choć oferuje możliwość rywalizacji ze sztuczną inteligencją) zaprojektowana została głównie pod kątem sieciowych potyczek żywych graczy.

King of the Hat
King of the Hat

Bijatyki 16 października 2018

Bijatyka wzbogacona o elementy platformówki, w której toczymy brutalne pojedynki, niszcząc kapelusze należące do naszych oponentów i jednocześnie chroniąc swój własny. Sprawę komplikuje jednak fakt, że nasze nakrycie broni stanowi broń, którą możemy miotać w adwersarzy.

Fighting EX Layer
Fighting EX Layer

Bijatyki 30 listopada 2018

Fighting EX Layer to bijatyka stanowiąca rozwinięcie pomysłów z serii Street Fighter EX i zawierająca wiele postaci z tego cyklu. Grafika wykonana została w pełnym 3D, ale mechanika jest dwuwymiarowa. Zabawę urozmaica system Gougi, w ramach którego dobieramy pięć przydatnych efektów z bazy kilkudziesięciu.

Guilty Gear
Guilty Gear

Bijatyki 16 maja 2019

Dwuwymiarowa bijatyka, która oryginalnie wyszła na konsoli PlayStation 1, a po latach trafiła również na inne platformy. Guilty Gear zabiera nas w przyszłość, kiedy to opracowane przez ludzi ożywione bronie zwróciły się przeciwko swoim stwórcom; w trakcie zmagań bierzemy udział w turnieju, którego zwycięzca będzie musiał stawić czoła ich liderowi – Testamentowi.

Override: Mech City Brawl
Override: Mech City Brawl

Bijatyki 4 grudnia 2018

Trójwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z dwunastu mechów i toczymy widowiskowe pojedynki na podatnych na zniszczenia arenach. Override: Mech City Brawl pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania przez Internet lub na podzielonym ekranie.

Coffee Crisis
Coffee Crisis

Bijatyki 5 maja 2018

Klasyczna, dwuwymiarowa „chodzona” bijatyka, przywodząca na myśl skojarzenia z tytułami popularnymi na automatach w latach 90. Coffee Crisis stworzoną przez Mega Cat Studios cechują prosty model rozgrywki i solidna dawka humoru.

WWE WrestleFest
WWE WrestleFest

Bijatyki prace wstrzymane

Zręcznościowa bijatyka 2D wyprodukowana przez ekipę deweloperską Seed Studios z myślą o fanach wrestlingu i klasycznych brawlerów. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych zapaśników (m.in. John Cena, The Rock, The Snake, Macho Man) i toczą emocjonujące walki na słynnych arenach. Tytuł wyróżnia się dwuwymiarową oprawą graficzną w stylu „retro”.

Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix
Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix

Bijatyki prace wstrzymane

Super Puzzle Fighter II Turbo HD Remix to remake gry logicznej, która swoją premierę miała w 1996 roku. Pierwowzór pierwotnie stworzony został na automaty arcade. W kolejnych latach produkcję wydano na inne platformy sprzętowe. Zmiany wprowadzone do remake’u sprowadzają się głównie do ulepszenia oprawy audiowizualnej. Za przygotowanie gry odpowiedzialny jest koncern Capcom.

Beat Me!
Beat Me!

Bijatyki 19 sierpnia 2020

Gra imprezowa od polskiego studia Red Limb łącząca bijatykę z platformówką. Beat Me! pozwala maksymalnie sześciu osobom na toczenie zręcznościowych starć na zwariowanych planszach, a w walce istotną rolę odgrywa fizyka.

Jaxe
Jaxe

Bijatyki prace wstrzymane

Jaxe to bijatyka stworzona przez niemieckie studio developerskie Fluid Games, które wcześniej zaistniało w świecie dzięki średniej klasy grze The Rage. Pozwala ona zarówno na rozgrywkę jednoosobową, gdzie przeciwnikami steruje komputerowa A.I. oraz na potyczki grupowe maksymalnie szesnastu osób.

Arena Morte
Arena Morte

Bijatyki prace wstrzymane

Sieciowa bijatyka stworzona przez niezależne studio Frontline. W grze walczymy w turnieju postaciami wytrenowanymi w rozmaitych sztukach walki.