8. Gry Bijatyki PC Windows
Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl
Strona 8. Najpopularniejsze gry z gatunku bijatyki na platformę PC.
Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.
Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?
Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.
![Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]](/galeria/gry13/200/546144093.jpg)
Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]
Bijatyki 27 marca 2020
Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late[st], która ukazała się na kilku różnych platformach sprzętowych w 2017 roku i 2018 roku. Nowa edycja gry wzbogacona została o wiele poprawek wprowadzonych do systemów rozgrywki i kolejną grywalną postać.

Coffee Crisis
Bijatyki 5 maja 2018
Klasyczna, dwuwymiarowa „chodzona” bijatyka, przywodząca na myśl skojarzenia z tytułami popularnymi na automatach w latach 90. Coffee Crisis stworzoną przez Mega Cat Studios cechują prosty model rozgrywki i solidna dawka humoru.

Koihime Enbu RyoRaiRai
Bijatyki 12 lipca 2018
Dwuwymiarowa bijatyka, w której kontrolujemy postacie znane z anime oraz visual novel Koihime Musou – adaptacji klasycznej powieści Opowieść o Trzech Królestwach. Gra stanowi poprawioną wersję wydanego w 2016 roku Koihime Enbu.

Override: Mech City Brawl
Bijatyki 4 grudnia 2018
Trójwymiarowa bijatyka, w której przejmujemy kontrolę nad jednym z dwunastu mechów i toczymy widowiskowe pojedynki na podatnych na zniszczenia arenach. Override: Mech City Brawl pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerowe zmagania przez Internet lub na podzielonym ekranie.

Kill la Kill: IF
Bijatyki 26 lipca 2019
Trójwymiarowa bijatyka, w której wcielamy się w postacie znane z popularnego anime Kill la Kill. Tytuł został stworzony przez APlus Games, a wydany przez firmę Arc System Works (autorów m.in. świetnie przyjętego Dragon Ball FighterZ).

Super Hero Fight Club: Reloaded
Bijatyki 27 grudnia 2018
Dynamiczna bijatyka, w której wcielamy się w superbohaterów próbujących zarobić na życie poprzez walkę na arenie. W Super Hero Fight Club otrzymujemy do dyspozycji ponad setkę zawodników. Każdy z nich może się pochwalić indywidualnym zestawem zdolności bojowych, a umiejętne ich wykorzystywanie stanowi klucz do zwycięstwa.

Shovel Knight: Showdown
Bijatyki 10 grudnia 2019
Kolejne rozszerzenie do ciepło przyjętego Shovel Knighta, za którego opracowanie odpowiadają autorzy oryginału – studio Yacht Club Games. W przeciwieństwie do innych DLC, Showdown nie jest dodatkiem fabularnym – zamiast tego wprowadza nowy tryb rozgrywki.

King of the Hat
Bijatyki 16 października 2018
Bijatyka wzbogacona o elementy platformówki, w której toczymy brutalne pojedynki, niszcząc kapelusze należące do naszych oponentów i jednocześnie chroniąc swój własny. Sprawę komplikuje jednak fakt, że nasze nakrycie broni stanowi broń, którą możemy miotać w adwersarzy.

I Am The Hero
Bijatyki 16 stycznia 2017
Dwuwymiarowy beat 'em up, opierający się na klasycznych założeniach gatunku. W grze wcielamy się w tajemniczego bohatera, którego głównym zadaniem jest walka z napotkanymi przeciwnikami.
![Under Night In-Birth Exe: Late[st]](/galeria/gry13/200/424803998.jpg)
Under Night In-Birth Exe: Late[st]
Bijatyki 20 sierpnia 2018
Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late, która ukazała się w 2014 roku. Ta edycja gry wzbogacona została o nowe tryby rozgrywki, kampanię fabularną, samouczek oraz liczne poprawki w systemie walki.

Fighting EX Layer
Bijatyki 30 listopada 2018
Fighting EX Layer to bijatyka stanowiąca rozwinięcie pomysłów z serii Street Fighter EX i zawierająca wiele postaci z tego cyklu. Grafika wykonana została w pełnym 3D, ale mechanika jest dwuwymiarowa. Zabawę urozmaica system Gougi, w ramach którego dobieramy pięć przydatnych efektów z bazy kilkudziesięciu.

Arcana Heart 3: Love Max Six Stars!!!!!!
Bijatyki 13 grudnia 2017
Kolejna reedycja gry Arcana Heart 3, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku na konsole siódmej generacji - zawiera poprawki wprowadzone uprzednio w japońskiej wersji arcade. Tytuł ten jest klasyczną dwuwymiarową bijatyką z ponad dwudziestoma grywalnymi bohaterkami.

Brawlout
Bijatyki 21 sierpnia 2018
Platformowa bijatyka 2,5D opracowana przez rumuńskie studio Angry Mob Games. Gracze biorą udział w starciach na niewielkich arenach wypełnionych półkami skalnymi i prostymi konstrukcjami. Zwycięstwo można osiągnąć poprzez strącenie przeciwnika z planszy lub pozbawienie go całej energii. Do naszej dyspozycji oddano szereg zróżnicowanych bohaterów dysponujących odmiennymi wachlarzami ciosów – ataki można rozwijać i modyfikować w miarę czynionych postępów.

Chaos Code: New Sign of Catastrophe
Bijatyki 16 marca 2017
Dwuwymiarowa bijatyka od tajwańskiego studia FK Digital. Chaos Code: New Sign of Catastrophe oferuje 16 zróżnicowanych zawodników, którymi można walczyć w 7 trybach zabawy. Poczynając od Arcade Mode, gdzie śledzi się historię wybranej postaci, przez tryb walki na punkty, po możliwość rywalizowania przez sieć z innymi graczami z całego świata (nie dotyczy wersji na Nintendo Switch). Ponadto Chaos Code daje możliwość dostosowania postaci do własnych potrzeb i preferencji.

Slice, Dice & Rice
Bijatyki 27 kwietnia 2017
Dwuwymiarowa bijatyka, której akcja została osadzona w alternatywnej rzeczywistości odzwierciedlającej dawne wyobrażenia Japończyków na temat zaświatów. Do naszej dyspozycji oddano ośmiu zawodników zróżnicowanych pod względem wyglądu, uzbrojenia i umiejętności specjalnych. Ponadto każda z postaci posiada unikalną historię, którą poznajemy w trakcie rozgrywki. Tym, co wyróżnia dzieło niezależnego studia Dojo Games na tle innych, podobnych pozycji, jest absencja pasków życia.

BackSlash
Bijatyki 31 sierpnia 2017
Oldskulowa gra akcji typu beat’em up przygotowana przez jednego członka japońskiego Skeleton Crew Studio. W grze BackSlash akcję obserwujemy w klasycznym widoku z boku, a filarem rozgrywki są starcia z przeciwnikami rozgrywające się na specjalnych, dwuwymiarowych arenach. Do boju możemy wysłać wojownika władającego wybranymi dwoma z dziesięciu dostępnych stylów walki, różniących się od siebie m.in. zdolnościami specjalnymi oraz typem wykorzystywanego oręża.

BlazBlue: Cross Tag Battle
Bijatyki 5 czerwca 2018
BlazBlue Cross Tag Battle to klasycznie zrealizowane mordobicie autorstwa studia Arc System Works. Produkcja jest bijatyką 2.5D, co oznacza, że mechanizmy rozgrywki są w pełni dwumiarowe pomimo faktu, że same lokacje wykonano w 3D. Sercem zabawy jest system tag, w ramach którego przed każdą walką gracz wybiera dwie postacie - może na raz kierować tylko jedną z nich, ale ma też opcję przełączania się między nimi w dowolnym momencie, a każdy podwładny posiada własny pasek energii.

Samurai Shodown V Special
Bijatyki 9 stycznia 2016
Odświeżona i rozbudowana wersja bijatyki Samurai Shodown V. W przeciwieństwie do pierwowzoru, wydanego na konsolach w 2006 roku, Samurai Shodown V Special cechuje się wysokim poziomem brutalności znanym z edycji przeznaczonych na automaty. Kontrolując wybranego wojownika i obserwując akcję z boku, gracz toczy krwawe pojedynki.

Fist of Jesus
Bijatyki 17 września 2014
Fist of Jesus to opracowana przez zespół Mutant Games chodzona bijatyka, w której Jezus i Judasz łączą siły przeciwko inwazji żywych trupów. Kontrowersyjny temat został tutaj potraktowany z dużym przymrużeniem oka i zaprezentowany w stylistyce kreskówkowej komedii.

Zheros
Bijatyki 15 lutego 2015
Zrealizowana z dużym poczuciem humoru side-scrollowa bijatyka autorstwa Rimlight Studios, w skład którego weszli deweloperzy z doświadczeniem zarówno w grach mobilnych, jak i multiplatformowych produkcjach klasy AAA. Akcja Zheros osadzona jest w realiach science fiction, a w grze wcielamy się w postać jednego z dwójki superbohaterów, aby stawić czoła szalonemu naukowcowi zwanemu Dr. Vendettą, którego plan zakłada mutację wszystkich żyjących istot i podporządkowanie ich swojej władzy.

BlazBlue: Chrono Phantasma Extend
Bijatyki 2 marca 2016
Rozszerzona wersja gry BlazBlue: Chrono Phantasma, która zadebiutowała jesienią 2013 roku na konsolach PlayStation 3. Pod względem mechaniki produkcja łączy w sobie elementy klasycznych dwuwymiarowych bijatyk oraz popularnych w Kraju Kwitnącej Wiśni przygodówek typu visual novel. W fazie przygodowej główny nacisk położony został na opowiadaną historię, a przez większość czasu śledzimy rozwój fabuły, przedstawionej w formie grafik i dialogów.

Rise of Incarnates
Bijatyki 1 lipca 2015
Dystrybuowana w modelu free-to-play trójwymiarowa bijatyka, ukierunkowana na sieciowe pojedynki w systemie 2 vs 2. Za powstanie gry odpowiadają wewnętrzne studia japońskiego giganta Namco Bandai Games, a wśród deweloperów znaleźli się m.in. ludzie odpowiedzialni za serie Tekken i SoulCalibur. W grze stają naprzeciw siebie tytułowi Incarnates – odrzuceni przez społeczeństwo ludzie, potrafiący kontrolować rozmaite mityczne moce.

Bierzerkers
Bijatyki 25 lutego 2016
Osadzona w uniwersum Wikingów drużynowa bijatyka sieciowa autorstwa debiutującego studia Shield Break, założonego przez byłych pracowników Blizzarda, Activision oraz Riot Games. Akcja Bierzerkers toczy się w nordyckich zaświatach, a kontrolowani przez graczy bohaterowie to – zgodnie z tytułem gry – zdeklarowani wielbiciele piwa. Mogą oni należeć do kilku odmiennych klas, specjalizujących się w różnych typach broni, takich jak miecz, młot, sztylet albo łuk.

Yatagarasu
Bijatyki 13 sierpnia 2011
Konsolowy port niezależnej oldskulowej bijatyki Yatagarsu, która odniosła spory sukces w Japonii w 2011 roku. Legend of Raven przenosi nas do 25 grudnia 1926 roku, kiedy to Japonia staje w obliczu rewolucji. Japoński rząd powołuje do życia tajną organizację zabójców, której celem jest przywrócenie porządku i stłumienie buntu w zarodku. Jej symbolem staje się mitologiczny trójnogi kruk Yatagarsu.