Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3PCPSVPS4
Okładka Under Night In-Birth Exe: Late[st] (PS3)
OkładkaUnder Night In-Birth Exe: Late[st] (PS3)

Under Night In-Birth Exe: Late[st]

Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late, która ukazała się w 2014 roku. Ta edycja gry wzbogacona została o nowe tryby rozgrywki, kampanię fabularną, samouczek oraz liczne poprawki w systemie walki.

Bijatyki | fantasy | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Under Night In-Birth Exe: Late[st] Premiera

20lip2017

PS4 PSV PS3

20sie2018

PC

Under Night In-Birth Exe: Late[st] na PC, PS4 itd. to klasyczna dwuwymiarowa bijatyka. Gra stworzona została przez zespół składający się z weteranów gatunku z japońskich studiów French Bread i Ecole Software. Deweloperzy mają na koncie popularny cykl Melty Blood, a także kilka konsolowych tytułów, takich jak Dengeki Bunko: Fighting Climax. Oryginalne Under Night In-Birth zadebiutowało w 2012 roku w salonach arcade. W 2014 roku gra otrzymała dużą aktualizację i port na konsoli PlayStation 3, zatytułowany Under Night In-Birth Exe: Late, który w późniejszym czasie trafił także na komputery PC. Under Night In-Birth Exe: Late[st] rozszerza tytuł o trzy nowe grywalne postacie, cztery areny oraz kolejne scenariusze dla pojedynczego gracza.

Fabuła

Historia Under Night In-Birth Exe: Late[st] umiejscowiona została w alternatywnej wersji współczesnej Japonii. Kraj od kilku stuleci nęka tajemniczy fenomen, który swoim zasięgiem obejmuje jego różne regiony. W dotkniętych nim miejscach pojawiają się przypominające cienie stwory zwane Voids. Normalni ludzie nie mogą ich dostrzec, ale wąska grupa osób posiada umiejętności pozwalające na wejście w kontakt z monstrami. Talent ten jest przekleństwem, bowiem Voids atakują bez litości wszystkich jego posiadaczy. Nieliczni, którzy przeżyją spotkanie z potworami zyskują nadnaturalne moce i zaczynają być określani mianem In-Birth. Bohaterami w grze są właśnie In-Birth, którzy z różnych powodów muszą walczyć ze sobą nawzajem. Wersja [st] wprowadza do gry nowy tryb fabularny, zrealizowany w formie visual novel, w którym poznajemy historię z perspektyw poszczególnych bohaterów.

Mechanika

Under Night In-Birth Exe: Late[st] jest typową dwuwymiarową bijatyką. Poza trybem fabularnym i arcade, będącym serią połączonych ze sobą walk, gracze mają do wyboru jeszcze kilka innych wariantów rozgrywki, takich jak survival czy score attack. Mamy tu w sumie dwudziestu różnych wojowników. Każdy dysponuje unikalnymi specjalnymi atakami, kombosami oraz wymaga nieco innej strategii na arenie. Tytuł posiada również możliwość zabawy multiplayer, zarówno lokalnie, jak i za pośrednictwem sieci. Produkcja w edycji [st] posiada także nowy, rozbudowany samouczek

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna utrzymana została w charakterystycznym i przyjemnym dla oka komiksowym stylu. Postacie oraz tła są jednak dostępne w wysokich rozdzielczościach i wyglądają bardzo dobrze na dużym ekranie. Na soundtrack składa się szereg rockowo-elektronicznych utworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Under Night In-Birth Exe: Late[st]: Odpowiednia dla każdego wieku.

Under Night In-Birth Exe: Late[st] Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
PS4
PSV
PS3
PC