Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

6. Gry Bijatyki PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 6. Najpopularniejsze gry z gatunku bijatyki na platformę PC.

Bijatyki. Gatunek gier, w którym kontrolowana przez gracza postać walczy z przeciwnikiem na wydzielonej arenie lub ringu. Gracz ma do dyspozycji gamę podstawowych ciosów, a bardziej skomplikowane kombinacje i ataki specjalne combo wykonywane są po wciśnięciu odpowiedniej sekwencji klawiszy.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

bijatyki
Beast Boxing Turbo
Beast Boxing Turbo

Bijatyki 19 listopada 2013

Zręcznościowa bijatyka z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gracz wciela się w rolę młodej niedoświadczonej bokserki, która, jako ostatnia nadzieja ludzkości, staje do pięściarskich pojedynków w świecie potworów. Gra wyprodukowana została przez niezależne studio deweloperskie Goodhustle.

Toribash
Toribash

Bijatyki 1 marca 2006

Rozgrywana w systemie turowym taktyczna bijatyka, w której wykorzystano popularną technologię rag-doll. W grze kierujemy trójwymiarowymi modelami postaci, wykonując kolejne ruchy poprzez zginanie, prostowanie, napinanie bądź rozluźnianie ich mięśni i stawów. Pozwala to na całkowitą swobodę ruchu. Produkcja cechuje się wyjątkowo ascetyczną oprawą, ograniczającą się do walczących na białym tle rywali i prostych, lecz sugestywnych dźwięków zadawanych ciosów.

Yatagarasu
Yatagarasu

Bijatyki 13 sierpnia 2011

Konsolowy port niezależnej oldskulowej bijatyki Yatagarsu, która odniosła spory sukces w Japonii w 2011 roku. Legend of Raven przenosi nas do 25 grudnia 1926 roku, kiedy to Japonia staje w obliczu rewolucji. Japoński rząd powołuje do życia tajną organizację zabójców, której celem jest przywrócenie porządku i stłumienie buntu w zarodku. Jej symbolem staje się mitologiczny trójnogi kruk Yatagarsu.

Battle Arena Toshinden
Battle Arena Toshinden

Bijatyki 22 kwietnia 1996

Trójwymiarowa bijatyka, w której gracze spotykają się na wytyczonych, trójwymiarowych arenach, tocząc ze sobą pojedynki przy użyciu broni i rozmaitych ataków specjalnych. Tłem rozgrywki jest legendarny turniej Toshinden, zorganizowany przez tajemniczego sponsora imieniem Gaia.

Barbarian (1987)
Barbarian (1987)

Bijatyki 12 listopada 1987

Death Sword (poza granicami Stanów Zjednoczonych znany również jako Barbarian) to klasyczne mordobicie, w którym gracz wcieli się w rolę wojownika Gortha. Jego zadaniem będzie uwolnienie księżniczki Marianny, porwanej przez złego czarnoksiężnika Draxa. Zanim jednak głównego prowodyra całego zamieszania dosięgnie sprawiedliwość, Gorth będzie musiał uporać się z siedmioma innymi barbarzyńcami, którzy zostali oddelegowani przez swojego pana do powstrzymania go od wykonania misji.

Bikini Karate Babes
Bikini Karate Babes

Bijatyki 12 stycznia 2003

Dwuwymiarowa bijatyka, w której walczą ze sobą kobiety odziane w bikini. Twórcy przygotowali 19 zawodniczek i 10 trybów rozgrywki. Każda z wojowniczek dysponuje unikalnym zestawem ciosów. Produkcja zawiera też parę ukrytych dodatków i animacji. Gra skierowana do starszych odbiorców.

BlazBlue: Continuum Shift Extend
BlazBlue: Continuum Shift Extend

Bijatyki 11 grudnia 2014

Rozbudowana wersja dwuwymiarowej bijatyki BlazBlue: Continuum Shift, stworzonej przez studio Arc System Works. Gra wprowadza nowe postacie, a także oferuje dodatkowe tryby rozgrywki: Abyss Mode i Network Mode.

Breaking The Rules: The Roman Tournament
Breaking The Rules: The Roman Tournament

Bijatyki 12 czerwca 2011

Breaking The Rules : The Roman Tournament to zręcznościowa bijatyka 3D, wyprodukowana przez włoskie studio BTR. Akcja gry osadzona została w Rzymie, dokąd przybywają mistrzowie sztuk walki. Gracz kieruje poczynaniami jednego z uczestników turnieju i bierze udział w pojedynkach na arenach w charakterystycznych lokacjach Wiecznego Miasta.

Rag Doll Kung Fu
Rag Doll Kung Fu

Bijatyki 12 października 2005

Rag Doll Kung Fu to nietypowa pod każdym względem bijatyka stworzona przez Marka Healey’a, developera z zespołu Lionhead Studios. Można ją nabyć za pośrednictwem systemu dystrybucji online’owej „Steam” firmy Valve za kwotę 12,95$.

Rise of the Robots
Rise of the Robots

Bijatyki 22 sierpnia 1994

Bijatyka w stylu Street Fighter i Mortal Kombat, której bohaterami są roboty. Gra została poprzedzona spektakularną, jak na pierwszą połowę lat dziewięćdziesiątych kampanią reklamową, program jednak spotkał się z olbrzymią falą krytyki.

Karateka
Karateka

Bijatyki 3 grudnia 2012

Karateka to opracowana przez zespół Liquid Entertainment pod wodzą Jordana Mechner bijatyka, w której jako japoński mistrz karate musimy zmierzyć się ze sługusami złego lorda. Zabawa polega na rozgrywaniu serii pojedynków z coraz to potężniejszymi przeciwnikami.

FX Fighter
FX Fighter

Bijatyki 13 czerwca 1995

Trójwymiarowa bijatyka, w której uczestniczymy w wielkim turnieju, rywalizując o tytuł najpotężniejszego wojownika w galaktyce. Naprzeciw siebie staje ośmiu uczestników z różnych miejsc we wszechświecie, a każdy dysponuje własnym, unikalnym zestawem ciosów.

Slice, Dice & Rice
Slice, Dice & Rice

Bijatyki 27 kwietnia 2017

Dwuwymiarowa bijatyka, której akcja została osadzona w alternatywnej rzeczywistości odzwierciedlającej dawne wyobrażenia Japończyków na temat zaświatów. Do naszej dyspozycji oddano ośmiu zawodników zróżnicowanych pod względem wyglądu, uzbrojenia i umiejętności specjalnych. Ponadto każda z postaci posiada unikalną historię, którą poznajemy w trakcie rozgrywki. Tym, co wyróżnia dzieło niezależnego studia Dojo Games na tle innych, podobnych pozycji, jest absencja pasków życia.

Lastfight
Lastfight

Bijatyki 19 maja 2016

Trójwymiarowa bijatyka w stylu Power Stone, będąca debiutanckim projektem francuskiego studia Piranaking. Lastfight jest oparte na popularnym komiksie LASTMAN. W odróżnieniu od klasycznych bijatyk, w których postaci poruszają się w co najwyżej dwóch płaszczyznach, w Lastfight wojownicy mogą przemieszczać się w trzech wymiarach po niewielkiej arenie. W ten sposób można spróbować zajść przeciwnika od tyłu czy też wykorzystać elementy otoczenia – np. zdzielić wroga fotelem.

Brawlout
Brawlout

Bijatyki 21 sierpnia 2018

Platformowa bijatyka 2,5D opracowana przez rumuńskie studio Angry Mob Games. Gracze biorą udział w starciach na niewielkich arenach wypełnionych półkami skalnymi i prostymi konstrukcjami. Zwycięstwo można osiągnąć poprzez strącenie przeciwnika z planszy lub pozbawienie go całej energii. Do naszej dyspozycji oddano szereg zróżnicowanych bohaterów dysponujących odmiennymi wachlarzami ciosów – ataki można rozwijać i modyfikować w miarę czynionych postępów.

Rivals of Aether
Rivals of Aether

Bijatyki 28 marca 2017

Oryginalna bijatyka z elementami platformówki, inspirowana tytułami pokroju Super Smash Bros. Gracz trafia do fantastycznej, rozdartej wojną krainy Aether, której mieszkańcy, reprezentujący różne cywilizacje, posiadają zdolność władania żywiołami ognia, wody, ziemi oraz powietrza. Bohaterowie, w jakich się wcielamy, starają się dotrzeć do źródeł niekończącego się konfliktu, co wymaga od nich stoczenia niezliczonej ilości walk z oponentami.

Samurai Shodown 2
Samurai Shodown 2

Bijatyki 9 stycznia 2016

Reedycja popularnej dwuwymiarowej bijatyki. Przystępujemy do efektownych walk, sterując jedną z szesnastu dostępnych postaci.

The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition
The King of Fighters '98: Ultimate Match - Final Edition

Bijatyki 16 grudnia 2014

Reedycja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki. Wybieramy pomiędzy 64 wojownikami, wśród których nie brakuje bohaterów takich gier jak "Fatal Fury" czy "Art of Fighting". Jedną z głównych nowości jest dodanie trybu Ultimate Match.

Blade Strangers
Blade Strangers

Bijatyki 28 sierpnia 2018

Dwuwymiarowa bijatyka od japońskiego zespołu Studio Saizensen, w której spotykają się bohaterowie gier Cave Story, Code of Princess oraz Umihara Kawase. Blade Strangers oferuje dziesięć grywalnych postaci o unikalnym wyglądzie, zdolnościach i atakach specjalnych, wśród których szczególną uwagę przykuwają skąpo odziane wojowniczki. Przy projektowaniu systemu walki autorzy inspirowali się popularną serią Super Smash Bros, mając na oku osoby niezaznajomione z bijatykami.

Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]
Under Night In-Birth Exe:Late[cl-r]

Bijatyki 27 marca 2020

Rozszerzona wersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki Under Night In-Birth Exe: Late[st], która ukazała się na kilku różnych platformach sprzętowych w 2017 roku i 2018 roku. Nowa edycja gry wzbogacona została o wiele poprawek wprowadzonych do systemów rozgrywki i kolejną grywalną postać.

Coffee Crisis
Coffee Crisis

Bijatyki 5 maja 2018

Klasyczna, dwuwymiarowa „chodzona” bijatyka, przywodząca na myśl skojarzenia z tytułami popularnymi na automatach w latach 90-tych. Coffee Crisis stworzoną przez Mega Cat Studios cechują prosty model rozgrywki i solidna dawka humoru.

SNK Heroines: Tag Team Frenzy
SNK Heroines: Tag Team Frenzy

Bijatyki 21 lutego 2019

SNK Heroines: Tag Team Frenzy jest bijatyką 2.5D, w której kontrolujemy bohaterki znane z gier firmy SNK – mowa tu o takich klasycznych produkcjach jak serie The King of Fighters czy Samurai Showdown. Głównym trybem walki są starcia 2 vs 2 graczy. Oprawa graficzna tej produkcji została przygotowana w mangowej stylistyce.

Arcana Heart 3: Love Max Six Stars!!!!!!
Arcana Heart 3: Love Max Six Stars!!!!!!

Bijatyki 13 grudnia 2017

Kolejna reedycja gry Arcana Heart 3, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku na konsole siódmej generacji - zawiera poprawki wprowadzone uprzednio w japońskiej wersji arcade. Tytuł ten jest klasyczną dwuwymiarową bijatyką z ponad dwudziestoma grywalnymi bohaterkami.

The Last Blade 2
The Last Blade 2

Bijatyki 17 listopada 2017

Konwersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki, która pojawiła się pierwotnie w roku 1998 na salonowych automatach. Fabuła gry obraca się wokół próby zamknięcia przejścia pomiędzy światami żywych i martwych. Głównym wyróżnikiem mechaniki jest zaś możliwość wyboru jednego z trzech odmiennych stylów walki, nastawionych na szybkość, siłę lub ich połączenie.