Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS1
Okładka X-Men: Children of the Atom (PC)

X-Men: Children of the Atom

X-Men: Children of the Atom to zręcznościowa bijatyka 2D z udziałem bohaterów popularnego cyklu komiksów wydawnictwa Marvel. Pierwotnie tytuł ukazał się w 1994 roku wersji na automaty do gier firmy Capcom (CP System II).

Bijatyki | komiksy | superbohaterowie | 2D | Marvel Comics

Okładka X-Men: Children of the Atom (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

data premiery gry:

31maj1997

PC

1lut1998

PS1

X-Men: Children of the Atom na PC i PS1 jest pierwszą bijatyką wydaną przez Capcom, w której gracze mają okazję pokierować poczynaniami ulubionych postaci z uniwersum komiksowego cyklu X-Men. Produkcja bazuje na rozwiązaniach znanych z serii Street Fighter oraz Darkstalkers.

Fabuła

Fabuła X-Men: Children of the Atom luźno nawiązuje do głównego wątku serii komiksów Fatal Attractions. Złoczyńca Magneto zamierza wykorzystać potężny impuls elektromagnetyczny, by zakłócić działanie pola magnetycznego Ziemi i sprowadzić ludzkość do epoki średniowiecza, co pozwoli mutantom przejęć kontrolę nad planetą. Rzecz jasna mutanci starają się do tego nie dopuścić.

Mechanika

Do dyspozycji graczy oddano dziesięć spośród trzynastu postaci występujących w grze. Wśród grywalnych bohaterów znajduje się szóstka X-Menów (Colossus, Cyclops, Storm, Iceman, Psylocke i Wolverine) oraz czwórka ich przeciwników (Omega Red, Sentinel, Silver Samurai i Spiral). Rolę bossów pełnią Juggernaut i Magneto, a ukrytym herosem jest Akuma z gry Super Street Fighter II Turbo.

Każda z postaci występujących w grze dysponuje własnym zestawem specjalnych ataków oraz odrębną scenerią walk. W trakcie pojedynków uczestnicy gromadzą także specjalną energię – X-Power, którą wykorzystać można do aktywowania specjalnych umiejętności (słabszych – X-Ability lub mocniejszych – Hyper X). Walki rozgrywane są w rundach do dwóch zwycięstw.

Gra oferuje możliwość rywalizacji z komputerową sztuczną inteligencją lub żywym przeciwnikiem. W pierwszym przypadku gracz toczy serię pojedynków z coraz mocniejszymi przeciwnikami. W drugim przypadku uczestnicy zabawy sami decydują o tym, jakimi postaciami zmierzą się na wirtualnym ringu.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna X-Men: Children of the Atom nie odbiega jakością wykonania od standardów wyznaczonych przez gry z cyklu Street Fighter. Dwuwymiarowa grafika utrzymana jest w żywej kolorystyce, a potyczkom towarzyszy spora ilość animowanych efektów specjalnych (wybuchy, rozbłyski itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe X-Men: Children of the Atom

12+

PC
PS1