Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVPCPS4
Okładka The King of Fighters '97 Global Match (PSV)
OkładkaThe King of Fighters '97 Global Match (PSV)

The King of Fighters '97 Global Match

The King of Fighters ‘97 Global Match to oldskulowa, dwuwymiarowa bijatyka. Produkcja ta jest konwersją wydanego przeszło dekadę temu The King of Fighters ‘97, wzbogacającą tamten tytuł o sieciowy tryb multiplayer.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The King of Fighters '97 Global Match Premiera

3kwi2018

PS4 PSV

4kwi2018

PC

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Gry podobne do The King of Fighters '97 Global Match

Street Fighter Alpha 2

The Last Blade 2

Street Fighter Alpha 2

The King of Fighters ‘97 Global Match to oldskulowa bijatyka 2D, będąca konwersją stworzonego ponad dziesięć lat temu The King of Fighters ‘97. Gra zawiera tryb multiplayer, umożliwiający graczom z całego świata toczenie pojedynków za pośrednictwem sieci Internet. Za przygotowanie tego tytułu odpowiada znana japońska firma SNK.

Fabuła

Opowieść ukazana w grze koncentruje się na stworzonym przez niejakiego Geese’a Howarda międzynarodowym turnieju sztuk walki King of Fighters, który przyciąga chcących się wykazać wojowników z całego świata i stanowi wielkie wydarzenie medialne i sportowe.

Mechanika

The King of Fighters ‘97 Global Match jest oldskulową bijatyką 2D. Gracze wybierają swoją postać i mierzą się z przeciwnikiem na dwuwymiarowej, obserwowanej z boku planszy. Każdy z kilkudziesięciu bohaterów posiada odmienną listę ciosów i manewrów, które można łączyć w różnorakie kombinacje. Podstawy są proste do opanowania, ale prawdziwe mistrzostwo wymaga dużej zręczności i znajomości stylów walki poszczególnych zawodników. Rozgrywka we wspomnianym tytule nie odbiega zbytnio od tej znanej z oryginalnego The King of Fighters ‘97 – twórcy nie zdecydowali się na wprowadzenie żadnych zmian czy usprawnień. Do produkcji dodano jednak specjalny tryb galerii i obsługę trofeów.

Tryby gry

W wydane na PC, PS4 i PSV The King of Fighters ‘97 Global Match grać możemy zarówno samotnie, jak i towarzystwie innych osób. Największą nowość w stosunku do starej wersji gry stanowi fakt, że poza lokalnym trybem wieloosobowym mamy tutaj także moduł sieciowy, umożliwiający toczenie pojedynków z graczami z całego świata.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna The King of Fighters ‘97 Global Match nie została zmieniona względem oryginału. Mamy tu do czynienia z dwuwymiarowymi planszami oraz postaciami, ukazanymi za pośrednictwem animowanych sprite’ów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI The King of Fighters '97 Global Match

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The King of Fighters '97 Global Match Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows Vista
PS4
PSV
PC