Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3WiiUPSVPSPWii
Okładka Street Fighter Alpha 2 (PC)
OkładkaStreet Fighter Alpha 2 (PC)

Street Fighter Alpha 2

Druga odsłona sub-serii Street Fighter Alpha, stanowiącej kontynuację bestsellerowego cyklu dwuwymiarowych bijatyk firmy Capcom. W grze powraca galeria postaci, znanych z pierwszej części serii, choć pojawia się też kilka nowych.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Street Fighter Alpha 2 Premiera

12mar1998

PC

22maj2009

WiiU

4cze2009

PS3 PSP

7gru2009

Wii

28sie2012

PSV

producent: Capcom wydawca: Capcom

Druga część sub-serii Street Fighter Alpha, stanowiącej kolejną z odsłon bestsellerowego cyklu dwuwymiarowych bijatyk, rozwijanego przez firmę Capcom. Podobnie jak większość poprzednich gier z serii, tytuł zadebiutował najpierw na salonowych automatach, skąd trafił na najpopularniejsze konsole stacjonarne: PlayStation, SEGA Saturn i SNES. Wersja pecetowa pojawiła się na rynku z dwuletnim opóźnieniem.

W Street Fighter Alpha 2 powracają postaci znane z poprzedniej odsłony serii. Nie obyło się jednak bez całkiem nowych bohaterów, takich jak nastoletnia wojowniczka Sakura oraz zapożyczony z gry Final Fight członek gangu Mad Gear imieniem Rolento. W grze powracają też znani z drugiej części Street Fightera Dhalsim i Zangief oraz mistrz kung-fu Gen, który pojawił się pierwotnie w pierwszej odsłonie całego cyklu.

Podobnie jak w pierwszym Street Fighter Alpha tryb dla jednego gracza składa się z ośmiu pojedynków z wymagającymi, komputerowymi przeciwnikami. Rywalizację kończy zaś walka z finałowym bossem, którego tożsamość zależna jest od kontrolowanego bohatera. Każda z postaci posiada też swojego „sekretnego rywala”, z którym może zmierzyć się po spełnieniu ściśle określonych warunków.

Pod względem mechaniki gra niesie ze sobą kilka istotnych zmian, choć zachowana została większość dostępnych w pierwowzorze technik, takich jak trzy-poziomowe Super-Combo, Alpha Counters, Air Blocking oraz Fall Breaking. Główną nowością jest system Custom Combo, który zastąpił obecne w Street Fighter Alpha Chain Combo. Może on zostać aktywowany na pierwszym lub wyższym poziomie licznika Super Combo i pozwala na wykonanie dowolnej, zdefiniowanej przez gracza kombinacji ciosów oraz kopnięć przed upłynięciem wyznaczonego czasu. Warto jednocześnie odnotować, że niektóre z postaci (Guy i Gen) zachowały możliwość wykonywania dotychczasowych Chain Combo, choć w nieco ograniczonym stopniu.

Pod względem oprawy graficznej Street Fighter Alpha 2 nie odbiega w znaczący sposób od swojej poprzedniczki. Do dyspozycji mamy również podobne tryby rozgrywki, w tym pozwalający na lokalną rywalizację 2 graczy tryb Versus.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Street Fighter Alpha 2: 12+

Street Fighter Alpha 2 Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop
Nintendo Wii U

Nintendo Wii U

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
Wii
WiiU
PS3
PSP
PSV