Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVWiiPCXONEPS4
Okładka The Last Blade 2 (PSV)
OkładkaThe Last Blade 2 (PSV)

The Last Blade 2

Konwersja klasycznej dwuwymiarowej bijatyki, która pojawiła się pierwotnie w roku 1998 na salonowych automatach. Fabuła gry obraca się wokół próby zamknięcia przejścia pomiędzy światami żywych i martwych.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby

The Last Blade 2 Premiera

21sie2012

Wii

24maj2016

PSV PS4

17lis2017

PC

15lut2018

XONE

producent: Code Mystics wydawca: SNK Playmore

Wydana na konsoli PS4, PC itd. gra The Last Blade 2 to konwersja klasycznej, dwuwymiarowej bijatyki firmy SNK, która ukazała się pierwotnie w 1998 roku na popularnych salonowych automatach, zaś w kolejnych latach trafiła także na domowe konsole Neo-Geo oraz SEGA Dreamcast. Pod koniec 2012 roku oryginalna wersja The Last Blade 2 udostępniona została posiadaczom konsol Nintendo Wii w ramach usługi Virtual Console. W porównaniu do niej, opisywana wersja na PS4, PC itd. jest pełnoprawną konwersją oryginału, za której stworzenie odpowiedzialne jest studio Code Mystics. I choć efektem ich prac jest gra bardzo wierna pierwowzorowi, została ona dostosowana do wymagań współczesnej generacji konsol i wzbogacona o opcję rozgrywki online za pośrednictwem PSN.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w świecie łączącym elementy średniowiecznej Japonii ze stylistyką fantasy i mitologią Kraju Kwitnącej Wiśni. Z tego też względu bohaterowie – choć nawiązują do historii i dysponują typowym, historycznym orężem – obdarzeni zostali dodatkowo niezwykłymi umiejętnościami specjalnymi. Fabuła The Last Blade 2 obraca się zaś wokół dwóch przeciwstawnych światów – świata żywych i martwych – oraz próbie zamknięcia portalu, który je łączy. Przedstawiona historia rozgrywa się rok po wydarzeniach z The Last Blade i kontynuuje bezpośrednio wątki, zapoczątkowane w pierwszej odsłonie serii z 1997 roku.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w The Last Blade 2 nie różni się zbytnio zarówno od pierwszej odsłony cyklu, jak i innych popularnych bijatyk z tamtego okresu – z samym Street Fighterem na czele. Mamy tu więc dość typowy zestaw ataków i kopnięć, możliwość kontrolowania i wykonywania chwytów oraz dostępne po naładowaniu paska energii umiejętności specjalne. Główna różnica sprowadza się zaś do możliwości korzystania z różnorodnych broni, takich jak miecze, katany czy lance oraz opcji wyboru preferowanego stylu walki.

Każdy z blisko dwudziestu wojowników walczyć może w jednym z trzech odmiennych trybów. Tryb Speed pozwalaja na wyprowadzanie znacznie szybszych lecz słabszych ciosów oraz łączenie ich w rozbudowane combosy. W trybie Power uderzamy wolniej lecz ze znacznie większą siłą, zaś kombinacje combosów kończą się zazwyczaj na 3-4 uderzeniach. Połączeniem obu tych skrajności jest nowy tryb EX, nieobecny w pierwszej części gry.

Kwestie techniczne

Pod względem graficznym, druga część The Last Blade nie różni się znacząco od wydanej pierwotnie zaledwie rok wcześniej poprzedniczki, choć gra wyróżnia się nieco mroczniejszą kolorystyką oraz naciskiem na fabułę, przejawiającym się w znacznie większej ilości filmików przerywnikowych. Wersja dostępna na platformie PS4, PC itd. prezentuje się niemal identycznie jak pierwowzór sprzed kilkunastu lat, zachowując dzięki temu oryginalny klimat rozgrywki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI The Last Blade 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Last Blade 2 Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Sony PlayStation 4

PlayStation 4

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Nintendo Wii

Nintendo Wii

 • Wykorzystuje:
 • Nintendo eShop
PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 1.8 GHz
 • 1 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 lub lepsza
 • 200 MB HDD
 • Windows XP
Microsoft XBOX ONE

Xbox One

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Store
PSV
PS4
Wii
PC
XONE