Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS5PCPS4
Okładka Granblue Fantasy: Versus Rising	 (PC)
OkładkaGranblue Fantasy: Versus Rising	 (PC)

Granblue Fantasy: Versus Rising

Druga odsłona cyklu bijatyk osadzonych w uniwersum popularnych RPG-ów. W Granblue Fantasy: Versus Rising znajdziemy całą zawartość pierwszej odsłony cyklu oraz garść nowości, na czele z nowymi postaciami, arenami oraz specjalnymi trybami budzącymi skojarzenia z grą Fall Guys.

Bijatyki | fantasy | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran | battle royale

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Granblue Fantasy: Versus Rising Premiera

14gru2023

PC PS4 PS5

Gry podobne do Granblue Fantasy: Versus Rising

Street Fighter 6

Mortal Kombat 11

Tekken 8

Granblue Fantasy: Versus Rising jest drugą odsłoną zapoczątkowanego w 2020 roku cyklu bijatyk osadzonych w uniwersum serii Granblue Fantasy. Tytuł został opracowany przez autorów pierwszej odsłony cyklu, a zarazem weteranów gatunku, czyli studio Arc System Works, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie serie, jak Guilty Gear czy BlazBlue. Jego wydaniem zajęła się natomiast firma Cygames.

Fabuła

Granblue Fantasy: Versus Rising zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, tworzonego przez unoszące się w przestworach wyspy, pomiędzy którymi ludzie przemieszczają się na pokładach specjalnych statków. Oprócz kampanii fabularnej z pierwowzoru, w której śledzimy losy bohatera poszukującego swego zaginionego ojca (w czym pomagają mu jego wierni towarzysze – mały smok Vyrn oraz dziewczyna imieniem Lyria), tytuł oferuje zupełnie nową opowieść.

Mechanika

Filarem Granblue Fantasy: Versus Rising są pojedynki jeden na jednego, które toczymy na różnorodnych arenach. Produkcja zawiera szeroki wachlarz postaci, zróżnicowanych pod kątem stylu walki i ataków oraz umiejętności specjalnych. Oprócz wszystkich zawodników znanych z oryginału, na ich liście znajdziemy szereg debiutantów; podobnie mają się sprawy z arenami, na których toczą się walki.

Gra wprowadza nowe mechaniki, na czele z tak zwanymi umiejętnościami ostatecznymi (ang. Ultimate Skills), a także przynosi pewne modyfikacje już istniejących rozwiązań, jak potężne wersje umiejętności plus (ang. Plus Skills). Ponadto znajdziemy tu nowe lobby, którego funkcję pełni jedna z wysp; jako wybrana postać (ukazana z perspektywy trzeciej osoby) możemy swobodnie biegać, skakać i odkrywać tajemnice tego skrawka lądu.

Tryby gry

W Granblue Fantasy: Versus Rising można grać w pojedynkę lub w trybie multiplayer. Tytuł pozwala na wspólną zabawę zarówno lokalnie, jak i przez Internet. Ponadto produkcja oferuje możliwość toczenia cross-platformowych pojedynków.

Oprócz tego omawiana pozycja pozwala nam sprawdzić się w tak zwanych Grand Bruise Legends, czyli multiplayerowych trybach, które przywodzą na myśl popularne Fall Guys: Ultimate Knockout. W Rising Royale uczestniczymy w wyścigu, unikając przeszkód i robiąc użytek z przedmiotów, które przechylają szalę zwycięstwa na naszą stronę, z kolei w Gold Brick Hoarder naszym zadaniem jest zebranie jak największej ilości złotych klocków i dostarczenie ich do magazynu swojej drużyny w wyznaczonym czasie.

Kwestie techniczne

Granblue Fantasy: Versus Rising działa w oparciu o technologię Unreal Engine 4. Oprawę graficzną tej produkcji utrzymano w mangowej stylistyce znanej z pierwszej odsłony cyklu. Na jej tle opisywana gra wyróżnia się między innymi za sprawą ulepszonego cieniowania.

Ostatnia modyfikacja 14 grudnia 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Granblue Fantasy: Versus Rising cena w dniu premiery: 229,00 PLN

Wymagania wiekowe Granblue Fantasy: Versus Rising : 12+

Granblue Fantasy: Versus Rising Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
PS5