Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS1PC
Okładka Battle Arena Toshinden 2 (PS1)

Battle Arena Toshinden 2

Kontynuacja trójwymiarowej bijatyki japońskiego studia Tamsoft. W grze bierzemy udział w kolejnej edycji turnieju Toshinden, zorganizowanej przez tajemniczą organizację Secret Society.

Bijatyki | TPP

Okładka Battle Arena Toshinden 2 (PS1)

data premiery gry:

23maj1996

PC PS1
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle Arena Toshinden 2 jest kontynuacją trójwymiarowej bijatyki japońskiego studia Tamsoft, która ukazała się pierwotnie w Japonii w 1995 roku na konsolach PlayStation i Saturn. Gra posiada niemal identyczną mechanikę jak jej poprzedniczka, występują w niej także te same postaci, co sprawia, że może być traktowana jako ulepszona wersja pierwowzoru.

Fabuła

Kiedy odpowiedzialna za organizację legendarnego turnieju Toshinden organizacja Secret Society odkrywa, że jeden z jej członków, Gaia, zwołał kolejne zawody bez jej wiedzy z myślą o wznieceniu buntu, bez wahania uznaje go za zdrajcę. Zorganizowany zostaje nowy turniej, aby zwabić Gaię i ukarać go za zdradę. W międzyczasie okazuje się jednak, że jeden z byłych współpracowników Gai zamierza posłać do piekieł nie tylko swojego dawnego kompana, ale także wszystkich wojowników, którzy wzięli udział w turnieju.

Mechanika

W porównaniu z pierwszą częścią cyklu, w grze zaszło kilka istotnych zmian. Przede wszystkim, do dyspozycji graczy oddanych zostało trzech nowych wojowników: Tracy, Chaos oraz pełniący w jedynce rolę bossa Gaia. Pojawiają się także nowi bossowie oraz ukryci wojownicy, co zwiększa liczbę grywanych postaci do piętnastu. Ponadto każdy z wojowników zyskał nowe ataki, w tym możliwość uderzenia przeciwnika powalonego na ziemię. Znany z pierwowzoru model swobodnego wyprowadzania kombosów zastąpiono systemem prostych kombosów predefiniowanych. Sama rozgrywka została nieco lepiej zbalansowana, a jej tempo uległo pewnemu spowolnieniu, dzięki czemu zabawa nabrała nieco bardziej taktycznego charakteru.

Kwestie techniczne

W przeciwieństwie do oryginalnego Battle Arena Toshinden, pecetowa wersja kontynuacji jest bezpośrednią konwersją gry, wydanej na konsoli PlayStation. Ponieważ tytuł przystosowano już do współpracy z systemem Windows 95, obsługuje on sprzętową akcelerację 3D za pośrednictwem sterowników Direct3D.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Gry podobne do Battle Arena Toshinden 2

Wymagania wiekowe Battle Arena Toshinden 2

12+

Wymagania sprzętowe Battle Arena Toshinden 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 90 MHz
  • 16 MB RAM
  • karta grafiki 2MB
  • Windows 95
PC
PS1