Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVPCPS4
Okładka Samurai Shodown V Special (PSV)

Samurai Shodown V Special

Odświeżona i rozbudowana wersja bijatyki Samurai Shodown V. W przeciwieństwie do pierwowzoru, wydanego na konsolach w 2006 roku, Samurai Shodown V Special cechuje się wysokim poziomem brutalności znanym z edycji przeznaczonych na automaty.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | reedycje/remastery/remaki

Okładka Samurai Shodown V Special (PSV)

data premiery gry:

9sty2016

PC

12wrz2017

PS4 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Shodown V Special to odświeżona i rozbudowana wersja piątej odsłony popularnego cyklu bijatyk, której stworzenie firma SNK powierzyła zespołowi Code Mystics. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PS4, PC i PSV. W przeciwieństwie do pierwowzoru wydanego na konsolach w 2006 roku, opisywany tytuł może się pochwalić wysokim poziomem brutalności, znanym z edycji przeznaczonych na automaty.

Mechanika

W Samurai Shodown V Special akcję obserwujemy z boku. Do naszej dyspozycji oddano szereg zróżnicowanych bohaterów, wśród których pojawiają się zarówno herosi z czwartej części serii, jak i zupełnie nowe postacie. Pomimo że system walki zasadza się na schemacie klasycznym dla cyklu, autorzy zdecydowali się na wprowadzenie kilku kosmetycznych usprawnień.

Podczas starć należy więc przede wszystkim kontrolować dwa wskaźniki – podczas gdy Sword Gauge odzwierciedla siłę wyprowadzanych ciosów (jego wartość spada, kiedy atakujemy oponenta, natomiast rośnie, gdy przechodzimy do defensywy), Rage Gauge jest ładowany w momencie, w którym zawodnik otrzymuje obrażenia; po jego napełnieniu gracz otrzymuje między innymi bonus do wyprowadzanych ciosów. Istotną rolę odgrywają ataki specjalne, wśród których prym wiodą Weapon Flipping Attack (można z niego skorzystać po napełnieniu drugiego z wyżej wymienionych pasków) oraz Concentration One (owocujący spowolnieniem ruchów wykonywanych przez przeciwnika). Na osobną wzmiankę zasługują tak zwane Overkill Moves, czyli niezwykle brutalne ataki zazwyczaj wieńczące starcie, będące odpowiednikiem fatality z serii Mortal Kombat.

Tryby gry

Podobnie jak oryginał, Samurai Shodown V Special może się pochwalić szeroką gamą wariantów rozgrywki. Filarem gry jest tryb fabularny, którego akcję osadzono przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii. Oprócz tego na sprawdzenie czeka Versus Mode, gdzie możemy się zmierzyć z żywym przeciwnikiem, a także Practice Mode pozwalający na doskonalenie techniki walki. Na tle pierwowzoru opisywana pozycja wyróżnia się za sprawą możliwości toczenia pojedynków przez Internet oraz obecności specjalnej galerii grafik stworzonych w trakcie procesu produkcji.

Kwestie techniczne

Samurai Shodown V Special na platformie PS4, PC i PSV cechuje się miłą dla oka, dwuwymiarową oprawą graficzną, pod względem jakości wykonania przywodzącą tę z wydanego przed laty oryginału. Autorzy ograniczyli swoją ingerencję w sferę audiowizualną do podbicia rozdzielczości i dostosowania jej do specyfiki ekranów panoramicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Samurai Shodown V Special

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PSV
PC