Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

18. Gry Logiczne po premierze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Gry po premierze z gatunku logiczne ułożone według popularności.

Gry logiczne. Gatunek gier, w których nadrzędnym celem jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w szczątkowej formie. Rozwiązanie zagadek wymaga logicznego myślenia, strategii, umiejętności rozpoznawania schematów i spostrzegawczości.

Po premierze 1345
Logiczne
Tematyki
PC
PC Windows830 WWW45
PlayStation
Sony PlayStation 55 Sony PlayStation 4147 Sony PlayStation 395 Sony PlayStation 232 Sony PlayStation 111 PlayStation Portable59 PlayStation Vita69
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S6 Microsoft XBOX ONE121 Microsoft Xbox 360100 Microsoft Xbox11
Mobile
Android245 Apple iOS272 Windows Phone33
Nintendo
Nintendo Switch117 Nintendo Wii72 Nintendo DS197 Nintendo Wii U32 Nintendo 3DS44 Game Boy Advance19 Nintendo GameCube6
WIĘCEJ
MNIEJ
Concrete Jungle
Concrete Jungle

Logiczne 23 września 2015

Nietypowa gra logiczna wzbogacona elementami strategii ekonomicznej i karcianki, zaprojektowana przez twórcę MegaCity. W Concrete Jungle wcielamy się w burmistrza, którego zadaniem jest zapewnienie dynamicznego rozwoju niewielkiemu miastu. Choć brzmi to jak fundament strategii ekonomicznej, Concrete Jungle wykorzystuje raczej mechanizmy typowe dla gier logicznych i karcianek. Gracz dysponuje stopniowo rozbudowywaną talią, w której karty reprezentują konkretne budynki.

PCANDiOS

Spooky Pop
Spooky Pop

Logiczne prace wstrzymane

Logiczna gra akcji od twórców Clash of Clans, w której kierujemy łowcami duchów walczącymi ze zjawami. Produkcja wykorzystuje mechanikę zabawy znaną z innych tytułów match-3, ale dodaje też kilka ciekawych rozwiązań, w tym power-upy i interaktywne elementy otoczenia.

ANDiOS

Yo-kai Watch Wibble Wobble
Yo-kai Watch Wibble Wobble

Logiczne 21 października 2015

Prosta gra logiczno-zręcznościowa typu "dobierz trzy", będąca mobilnym spin-offem znanego z konsolek 3DS cyklu jRPG Yo-Kai Watch. Produkcja, stworzona z myślą o urządzeniach przenośnych, nie odtwarza oryginalnej mechaniki pierwowzoru, oferując prostą, casualową formę zabawy, polegającą na manipulowaniu zestawem tytułowych stworków w taki sposób, aby ustawić w jednym rzędzie minimum trzy tego samego typu.

ANDiOS

Human Resource Machine
Human Resource Machine

Logiczne 15 października 2015

Kolejna produkcja studia Tomorrow Corporation, łącząca założenia gry logicznej z rzadko spotykaną w gatunku, poważną tematyką oraz specyficzną oprawą wizualną. W Human Resource Machine wcielamy się w pracownika korporacji, który objąwszy najniższe stanowisko na pierwszym piętrze, rozpoczyna długą ścieżkę kariery na sam szczyt. Poszczególne poziomy gry odpowiadają kolejnym latom pracy w korporacji, podczas których nasz protagonista musi wypełnić konkretne polecenia przełożonego.

PCSwitchiOSWiiU

Rust Bucket
Rust Bucket

Logiczne 16 grudnia 2015

Opracowana przez studio Nitrome mobilna gra logiczna z elementami roguelike. Akcja Rust Bucket osadzona została w konwencji humorystycznego fantasy, a podczas zabawy kierujemy opętanym hełmem nieznanego wojownika, przebijającym się przez kolejne piętra lochów, wypełnionych skarbami, pułapkami i potworami. Rozgrywka toczy się w systemie turowym na proceduralnie generowanych mapach.

ANDiOS

Pure Hold'em World Poker Championship
Pure Hold'em World Poker Championship

Logiczne 18 sierpnia 2015

Symulacja rozgrywek pokerowych w wariancie Texas Hold'em, stworzona przez studio VooFoo z myślą o zmaganiach maksymalnie ośmiu osób. Zabawa opiera się na wykorzystaniu pełnej talii składającej się z 52 kart – podczas każdej rundy poszczególni gracze otrzymują nowe karty i podejmują decyzję, czy sprawdzają rękę przeciwnika, podbijają stawkę lub pasują. Wygrywa posiadacz najsilniejszego układu bądź osoba potrafiąca zmusić rywali do poddania się.

PCPS4XONE

Magic: The Gathering - Puzzle Quest
Magic: The Gathering - Puzzle Quest

Logiczne 10 grudnia 2015

Osadzona w uniwersum słynnej karcianki Magic: The Gathering gra logiczna typu match-3, nawiązująca do popularnej serii Puzzle Quest studia Infinite Interactive. Podczas zabawy wcielamy się w rolę planeswalkera, który za pomocą zaklęć i przywoływanych istot walczy z podobnymi sobie adeptami sztuk magicznych. Pojedynki toczą się wedle typowej dla wspomnianej serii mechaniki match-3 i sprowadzają się do umiejętnego tworzenia ciągów co najmniej trzech elementów tego samego typu.

ANDiOS

When Ski Lifts Go Wrong
When Ski Lifts Go Wrong

Logiczne 23 stycznia 2019

Gra logiczna pozwalająca wcielić się konstruktora wyciągów narciarskich, skoczni oraz mostów. Deweloperzy z niezależnego studia Huge Calf stawiają przed graczem szereg zazwyczaj dość trudnych zadań. Mapy nie są wielkie, ale pełne wzniesień, dołów i wysokich drzew, które nie ułatwiają zabawy. Dodatkowym problemem jest ograniczony budżet oraz kruche elementy konstrukcji. W związku z tym w Carried Away należy się mocno nagłowić, by stworzyć bezpieczną, ale tanią kolejkę.

PCSwitch

Monument Valley 2
Monument Valley 2

Logiczne 30 maja 2017

Druga część serii popularnych gier logicznych, nad którą pieczę sprawuje niezależny zespół ustwo. Produkcja opowiada zupełnie nową historię, w której gracz poznaje losy matki podróżującej ze swoim dzieckiem po fantastycznym świecie.

ANDiOS

Save Jesus
Save Jesus

Logiczne 4 sierpnia 2016

Przygotowana przez niewielkie studio Almighty Games prosta, dwuwymiarowa gra logiczna, która choć wykorzystuje postać Jezusa, opowiada zupełnie fantastyczną historię. Oto bowiem oszust z przyszłości podszywa się pod Cezara, zamierzając wykorzystać jego podwładnych z Imperium Rzymskiego do zabicia tytułowej postaci oraz jego przyjaciół. Naszym zadaniem jest zaś niedopuszczenie do zbrodni.

PC

Manifold Garden
Manifold Garden

Logiczne 18 października 2019

Oryginalna eksploracyjna gra logiczna będąca debiutanckim dziełem niewielkiego zespołu William Chyr Studio. Akcja Manifold Garden przenosi gracza do abstrakcyjnego świata, gdzie prawa fizyki łamane są niemal na każdym kroku. Trzon rozgrywki stanowi eksploracja dziwnego otoczenia, odkrywanie jego tajemnic i rządzących nim reguł, a także rozwiązywanie licznych zagadek zmuszających do niekonwencjonalnego myślenia.

PCXSXPS4XONESwitchiOS

Waddle Home
Waddle Home

Logiczne 7 lipca 2016

Stworzona przez studio Archiact Interactive z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej gra logiczna, inspirowana popularną w latach 90. ubiegłego wieku serią Lemmings. W Waddle Home gracz wciela się w rolę kosmity, którego zadaniem jest przeprowadzenie grupy pingwinów przez trójwymiarowe poziomy, wypełnione rozmaitymi pułapkami, przepaściami i innymi przeszkodami.

PCPS4

Brain College: Pharaoh's Mystery
Brain College: Pharaoh's Mystery

Logiczne 27 stycznia 2007

Gra logiczna z serii "Brain College", w której wyruszamy do Egiptu z zamiarem odkrycia grobowca pewnego faraona. W sumie do ukończenia mamy około pięćdziesięciu poziomów.

PC

Kudos
Kudos

Logiczne 14 kwietnia 2006

Kudos to program prezentujący niezwykle świeże, oryginalne spojrzenie na gatunek gier symulujących życie (life-sim), zapoczątkowany przez sławne The Sims.

PC

3D Mahjongg
3D Mahjongg

Logiczne 27 marca 2001

3D Mahjongg to komputerowa adaptacja jednej z najstarszych gier logicznych świata przeniesiona w trzy wymiary. Zadaniem gracza jest szukanie identycznych klocków i usuwanie ich z ułożonej piramidki, według określonych reguł.

PC

Alik: Mój pierwszy alfabet
Alik: Mój pierwszy alfabet

Logiczne 22 lipca 2002

Doskonała gra dla dzieci, które rozpoczynają naukę czytania. Tym razem Alik zaprosił do pomocy swych przyjaciół, by pomogli dzieciom nauczyć się abecadła.

PC

Różowa Pantera z misją w kosmosie
Różowa Pantera z misją w kosmosie

Logiczne 2 sierpnia 2007

Różowa Pantera z misją w kosmosie to kolejna gra familijna przygotowana z myślą o młodych użytkownikach komputerów (od 5 lat), w której dzieciom towarzyszy sympatyczny, tytułowy bohater kreskówek. W opisywanej odsłonie Różowa Pantera, a wraz z nią gracze, wybiera się w fascynującą podróż w kosmos.

PC

Kubusiowe Przedszkole Średniaki
Kubusiowe Przedszkole Średniaki

Logiczne 19 maja 2004

Druga gra edukacyjna z serii „Kubusiowe przedszkole”, przeznaczona jak sam tytuł wskazuje do „średniaków”, czyli dzieci od 5 lat.

PC

Archer Maclean's Mercury
Archer Maclean's Mercury

Logiczne 6 kwietnia 2005

Archer Maclean’s Mercury to gra logiczna wymagająca od graczy niezwykle zręcznych palców. Polega na doprowadzeniu do mety... płynnej rtęci, której wszelkie właściwości fizyczne zostały tu zachowane w niemal 100%.

PSP

Locomotion (1992)
Locomotion (1992)

Logiczne 23 listopada 1992

Locomotion to prosta gra logiczna, w której wcielisz się w rolę dróżnika zmieniającego zwrotnice kolejowe. Twoim zadaniem jest kierować ruchem pociągów w taki sposób, aby bezpiecznie docierały one do miejsca przeznaczenia.

PC

Hoyle Kids Games
Hoyle Kids Games

Logiczne 26 czerwca 2001

„Hoyle Kids Games” to zestaw piętnastu odrębnych mini-gier dedykowanych dzieciom w każdym wieku (jednakże zaleca się minimalną granicę pięciu lat), z popularnej serii gier „Hoyle” firmy Sierra.

PC

Twoje Komiksy: Smerfy
Twoje Komiksy: Smerfy

Logiczne 30 listopada 2000

Twoje Komiksy: Smerfy to wyprodukowana przez firmę Emme gra edukacyjna skierowana do najmłodszych. Gracze mają okazję ułożyć historyjkę obrazkową ze swoim ulubionymi postaciami świata Smerfów. Twórcy zadbali o bogatą galerię ilustracji, z których stworzyć można własny komiks oraz opcję wydrukowania go na domowej drukarce.

PC

Smerfy: Smerfowe Przedszkole
Smerfy: Smerfowe Przedszkole

Logiczne 31 października 2000

Na jednym CD zebrano wszystkie trzy części znakomitej zabawy edukacyjnej dla najmłodszych KSZTAŁTY i KOLORY, MYŚL i PAMIĘTAJ, CYFERKI i LITERKI.

PC

Dark Signs
Dark Signs

Logiczne 4 stycznia 2003

„Dark Sings” jest tytułem o tematyce zbliżonej do takich tytułów jak „Uplink” czy „BS Hacker”. Gracz może wcielić się w jedną z dwóch postaci: hakera lub crackera.

PC