Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Cloud Gardens (PC)
OkładkaCloud Gardens (PC)

Cloud Gardens PC

Cloud Gardens jest nietypowym połączeniem gry strategicznej oraz łamigłówki. Za tytuł odpowiada studio Noio, które ma na swoim koncie między innymi Kingdoms: Two Crowns. Gra opowiada o tworzeniu ogrodów w postapokaliptycznym świecie.

Symulacje | postapokalipsa | elementy logiczne | elementy strategiczne | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cloud Gardens Premiera PC

wczesny dostęp

9września2020

2022

Steam

2022

producent: noio wydawca: noio

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Cloud Gardens

Journey

Abzu

Everything

Cloud Gardens jest nietypowym połączeniem strategii oraz gry logicznej od studia Noio, które ma na swoim koncie serię Kingdom. Zadaniem gracza jest sprawić, aby postapokaliptyczne scenerie zamieniły się w kwitnące ogrody. Tytuł nie sili się na fabułę bądź tłumaczenie tego, kim jest nasz bohater lub dlaczego robimy to, co robimy. Głównym celem produkcji jest sprawienie, aby gracz się zrelaksował.

Mechanika

Cloud Gardens zachęca nas do zamieniania starych, pustych i zapomnianych pozostałości ludzkiej cywilizacji w ogrody. Gracz ma okazję przyozdobić roślinnością znaki, parkingi czy zniszczone budynki.

Tytuł posiada dwa tryby. Wykonując misje w kampanii, odblokowujemy nowe scenerie. Zwycięstwo osiągamy w momencie, w którym zazielenimy wystarczającą część terenu. Natomiast w piaskownicy nie ma wyznaczonego celu, bawimy się w niej do woli.

Na każdej planszy znajdujemy początkowe „nasionka”, z których powstają nasze pierwsze rośliny. Z czasem za sprawą owoców wydanych przez rosnącą florę możemy hodować kolejne okazy. Ważnym aspektem gry jest decydowanie, jakiego rodzaju mają one być, gdyż inne gatunki roślin radzą sobie odmiennie na różnych powierzchniach.

Tytuł pozwala nam również w mniejszym lub większym stopniu modyfikować kolejne plansze. Dodawanie nowych elementów do krajobrazu ma znaczenie strategiczne, gdyż przykładowo znak umieszczony w okolicy naszej rośliny wspiera nieco jej wzrost, ale jednocześnie jest to kolejny element, który należy pokryć zielenią.

Tryby gry

Cloud Gardens jest grą dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Pod względem wizualnym w Cloud Gardens osoby zaznajomione z serią Kingdom powinny się poczuć jak w domu. Tytuł odznacza się minimalistyczną i estetyczną grafiką, skąpaną w stonowanych barwach. Poza terenem, który musimy zazielenić, całe tło spowija kolorowa mgła.

Tryb gry: single player  

Cloud Gardens cena w dniu premiery: 28,99 PLN

Wymagania wiekowe Cloud Gardens: Odpowiednia dla każdego wieku.

Cloud Gardens Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 / Radeon HD 2600 XT lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 8 64-bit