Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360PC
Okładka SpyParty (PS3)
OkładkaSpyParty (PS3)

SpyParty

Oryginalna, niezależna gra szpiegowska, zainspirowana kontrowersyjnym testem Turinga, wskazującym podobieństwa w sposobie postępowania człowieka oraz maszyny.

Akcji | szpiegowskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SpyParty Premiera

anulowana

X360 PS3

gru2021

PC

Spy Party jest przeznaczoną dla dwóch graczy niezależną grą szpiegowską, w której zamiast gradu kul i pościgów samochodowych mamy do czynienia z aspektem psychologicznym bycia szpiegiem - subtelnością ludzkiego zachowania, charakteru, osobowości i zachowań społecznych. Gra została zainspirowana kontrowersyjnym testem Turinga, który określa zdolności maszyny do posługiwania się językiem naturalnym i pośrednio mającym dowodzić opanowania przez nią umiejętności myślenia w sposób podobny do ludzkiego.

W grze możemy wcielić się w tytułowego szpiega, bądź w snajpera, którego zadaniem jest wytropić agenta pośród uczestników przyjęcia i zneutralizować go. Musimy bacznie obserwować uczestników przyjęcia, starając się wyśledzić wszelkie podejrzane zachowania naszego potencjalnego celu. Rozgrywka kończy się naszym zwycięstwem, jeśli przed upływem czasu prawidłowo wskażemy szpiega, ukrywającego się pośród NPC-ów, i zdejmiemy go jednym celnym strzałem. Jeśli nasz wybór będzie błędny, bądź jeśli przeciwnik zdąży wypełnić swoją misję nie dając się wykryć - przegrywamy. Grając jako szpieg musimy w określonym czasie wykonać szereg powierzonych nam zadań, a cała sztuka polega na tym by podczas ich realizacji nie zdradzić się swym zachowaniem. W tym celu musimy wczuć się w rolę NPCa - starać się myśleć i postępować jak komputer. Każde zachowanie, zdradzające naszą ludzką naturę, może uczynić z nas łatwy cel dla czyhającego na takie błędy snajpera.

Spy Party został przygotowany głównie z myślą o rozgrywce wieloosobowej, ale oferuje też możliwość zabawy dla jednego gracza. Do naszej dyspozycji oddano tryby samouczka, praktyki oraz specjalnie przygotowaną kampanię.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SpyParty: Odpowiednia dla każdego wieku.

SpyParty Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Celeron 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 3000 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows XP
PC
X360
PS3