Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXONE
Okładka Alaloth: Champions of the Four Kingdoms (PC)
OkładkaAlaloth: Champions of the Four Kingdoms (PC)

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Izometryczna gra RPG akcji, w pracach nad którą uczestniczył słynny Chris Avellone, osadzona w pełnej intryg, klasycznej krainie fantasy. Alaloth oferuje lokalny 4-osobowy tryb kooperacji i łączy wiele rozwiązań typowych dla gatunku soulslike z rozbudowaną fabułą.

RPG | fantasy | widok izometryczny | na 2 osoby | indie | kooperacja | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran | Find Your Next Game

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms Premiera

gru2023

PC XONE

Gry podobne do Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

Diablo II

Divine Divinity

Kult: Heretic Kingdoms

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms to gra RPG akcji w klimatach fantasy. Produkcja oferuje mroczny świat i rozbudowaną warstwę fabularną, wymagającą rozgrywkę oraz czteroosobowy tryb kooperacyjny. Za stworzenie i wydanie tej produkcji odpowiada niezależne studio Gamera Interactive (autor Unit 4 oraz Midnight Caravan). Współautorem scenariusza jest znany deweloper Chris Avellone (Fallout: New Vegas, Planescape: Torment czy Knights of the Old Republic II – The Sith Lords).

Fabuła

W świecie gry kilkadziesiąt różnych klanów i domów szlacheckich rywalizuje o władzę i wpływy. Gracz wciela się w przedstawiciela jednego z nich. Podejmowane przez niego decyzje wpływają na główny wątek fabularny, zmieniając losy tytułowych czterech królestw.

Mechanika

Rozgrywka łączy pewne aspekty klasycznych, izometrycznych gier RPG – rozbudowany wątek fabularny, towarzysze z własnymi historiami i charakterami – z wymagającą walką w czasie rzeczywistym (twórcy chwalą się podobieństwami do serii Dark Souls) oraz rozbudowanym światem, który w dużej mierze jest generowany losowo.

Produkcja oferuje możliwość wybrania jednej z czterech ras: ludzi, elfów, krasnoludów lub orków. W toku rozgrywki rozwijamy naszą postać, korzystając z oddzielnych ścieżek, klas oraz umiejętności. Mamy też możliwość zdobywania nowego ekwipunku (m.in. dzięki zaimplementowanemu systemowi rzemiosła). Grając, podejmujemy również wybory, które kształtują relacje z poszczególnymi frakcjami, co w niektórych wypadkach prowadzi do odblokowania nowych zadań.

Deweloperzy przygotowali także edytor, który pozwala kształtować niektóre aspekty rozgrywki.

Tryby gry

W Alaloth: Champions of the Four Kingdoms możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą jest tutaj kampania fabularna, która może być rozgrywana w towarzystwie maksymalnie trzech innych osób (lokalnie albo za pośrednictwem sieci Internet). W czasie zabawy możemy zarówno wspierać kolegów, jak i z nimi rywalizować.

Kwestie techniczne

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms oferuje przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną, która przypomina wiele innych izometrycznych gier RPG, takich jak Baldur’s Gate czy Pillars of Eternity, choć z pewnością odstaje od czołówki (np. Pillars of Eternity II: Deadfire lub Divinity: Original Sin 2). Produkcja cechuje się stonowanym stylem artystycznym, który dobrze oddaje dosyć przyziemny klimat krainy.

Ostatnia modyfikacja 29 czerwca 2022

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Alaloth: Champions of the Four Kingdoms: 16+

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 / Radeon HD 7970 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE