Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
Wartales
Wartales
Wartales Game Box

Najciekawsze materiały do: Wartales

Wartales latem otrzyma sieciowy co-op
Wartales latem otrzyma sieciowy co-op

wiadomość27 marca 2022

Studio Shiro Games zaktualizowało plany rozwoju gry Wartales. Wśród najciekawszych nadchodzących nowości jest sieciowy tryb kooperacyjny.

Wartales z pierwszą dużą aktualizacją; mroczny region i dwa nowe tryby bitwy
Wartales z pierwszą dużą aktualizacją; mroczny region i dwa nowe tryby bitwy

wiadomość23 marca 2022

Wartales, czyli najnowsza gra twórców Northgard, otrzymało pierwszą dużą aktualizację – Harag’s Marshlands. Darmowy patch dodaje m.in. nowy, mroczny region i dwa tryby bitwy. Jego zawartość ma wystarczyć na kilka bądź kilkanaście godzin zabawy.

Wartales - twórcy ujawnili plan rozwoju gry
Wartales - twórcy ujawnili plan rozwoju gry

wiadomość12 lutego 2022

Studio Shiro Games ujawniło, jakich nowości mogą się spodziewać fani Wartales w najbliższych miesiącach. Gra otrzyma m.in. dodatkowe regiony i typy wrogów.

Wartales radzi sobie świetnie. Strategia otrzymała sporą aktualizację
Wartales radzi sobie świetnie. Strategia otrzymała sporą aktualizację

wiadomość10 lutego 2022

Wartales rozeszło się w przeszło 100 tysiącach egzemplarzy. Z tej okazji ekipa ze studia Shiro Games wypuściła aktualizację wprowadzającą do gry kilka interesujących nowości.

Premiera Wartales w Steam Early Access to mały sukces
Premiera Wartales w Steam Early Access to mały sukces

wiadomość3 grudnia 2021

Wartales na razie nie przebiło Valheim jako hit wczesnego dostępu, ale nowe dzieło twórców gry Northgard ma za sobą całkiem udanym debiut w Steam Early Access.

Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście
Gry RPG 2022 roku, na które nie czekacie, a powinniście

artykuł8 stycznia 2022

Choć w 2022 roku nie zabraknie wielkich RPG, na liście do zagrania tysięcy fanów znajduje się również co najmniej kilkanaście mniej znanych „indyków”. Czasem tak oryginalnych, że jeżeli technikalia nie zawiodą, może uda im się odnieść sukces.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.06.2021 14:57
Roy_Batty
2
Roy_Batty
12
Legionista

Gierka jest bardzo ciekawa. Naturalne pierwsze skojarzenia to Battle Brothers, ale...

tutaj stylistyka jest trochę inna i być może poboczne aktywności będą interesujące - np. wydobywanie surowców w kopalniach. Już widzę jak zamiast typowej bandy zabijaków to dałoby się stworzyć jakąś kompanię górniczą, czy coś.

Szkoda jedynie, że obecne demo trwa bardzo krótko (jakieś 10/14 dni czasu gry). W moim pierwszym podejściu poza lekką eksploracją i wykonaniem dwóch questów nie starczyło już czasu na więcej.

09.12.2021 20:19
odpowiedz
1 odpowiedź
Lindareth
4
Junior
8.0

Witam,
Czy ktoś wie jak dać w obozie dwa namioty lub zrobić upgrade obecnego? Mam 6 osób w zespole a namiot tylko na 4 osoby jest. Z góry dziękuję za pomoc.

Gra całkiem ciekawa i wciągająca. Do końca nie mogę się odnaleźć w zadaniach. Czy ktoś wie gdzie jest "księga zadań" aby móc je przeczytać? Na razie widzę je tylko na mapie ale czy jest gdzieś ich lista?

10.12.2021 17:23
2
BazylPluszak
25
Centurion
8.5

Chyba nie da się ... Tylko że ty raczej nie do końca zrozumiałeś po co ten namiot jest. W namiocie twoi wojacy nie wypoczywają tylko odnawiają punkty odwagi... Mając 6 osób 4 zostaw przy ognisku bo każda osoba tam siedząca daje 1 do zadowolenia a co zostanie to do namiotu.
"Księgi zadań" na chwilę obecną też nie ma. Jak chcesz się dowiedzieć szczegółów na temat pobranych zadań otwórz mapę, po najechaniu kursorem na obszar zadania pojawi się informacja na jego temat.

18.01.2022 15:03
odpowiedz
Radkosss
2
Junior

Ta gra to trochę Mount and Blade dla ubogich. Póki ci nudzi sie po godzinie lub dwóch.

14.02.2022 01:02
2
odpowiedz
Erlan012
66
Generał
8.5

Zadziwiająco przyjemna gra. Na plus wpływ gracza na odwiedzane obszary, turowa walka, przyjemne podróżowanie przez mapę świata, crafting czy też rozwój grupy.

Spodziewałem się średniaka z potencjałem na coś dobrego natomiast pod względem prezentowanych mechanik już mamy coś na "dobrym" poziomie. Mimo iż obecna zawartość starczy na 5-7h oraz w niektórych rzeczach brak balansu to daje twórcom kredyt zaufania i czekam na dalszy rozwój.

post wyedytowany przez Erlan012 2022-02-14 01:03:12
22.05.2022 14:26
odpowiedz
GoHomeDuck
36
Senator

Czy ta gra posiada jakieś zakończenie do którego można dążyć?

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze