Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2024, 22:55

autor: Maciej Gaffke

Znakomite taktyczne RPG otrzymało drugi duży dodatek. Wartales: The Tavern Opens pozwala otworzyć własną karczmę

Wartales dostało dziś drugi dodatek. Studio Shiro Games zaserwowało graczom DLC o nazwie The Tavern Opens.

Źródło fot. Shiro Games.
i

AKTUALIZACJA:

Rozszerzenie The Tavern Opens do Wartales jest już dostępne. Na Steamie zostało ono wyceniono nieco drożej niż pierwsze DLC – na 59,99 zł. Do 2 maja możecie jednak nabyć je z 10-procentową zniżką, czyli za 53,99 zł – tyle samo, co w przypadku Pirates of Belerion. Warto nadmienić, że pierwsze opinie o nowym dodatku są raczej pozytywne – choć jest ich na razie bardzo mało – lecz gracze zgłaszają problemy z wczytywaniem się produkcji.

Oryginalna wiadomość (14 kwietnia)

Twórcy RPG Wartales nie próżnują i zgodnie ze swoją „mapą drogową” wkrótce udostępnią graczom drugi duży dodatek. Tym razem otworzymy własną karczmę, którą trzeba będzie odpowiednio zarządzać, aby zarobić na życie.

Rozszerzenie The Tavern Opens trafi do sprzedaży już 18 kwietnia. Pozwoli nam na udekorowanie wnętrza, zatrudnienie pracowników, a także stworzenie własnego menu, aby jak najlepiej nakarmić strudzonych podróżnych. Na razie nie poznaliśmy ceny, jaką trzeba będzie zapłacić za omawiane DLC.

Poza tym dodatek ma wprowadzić do rozgrywki „unikatowe” wydarzenia i nagrody, ale na razie nie dowiedzieliśmy się, co dokładnie kryje się pod tym opisem. Trzeba zatem poczekać na kolejne szczegóły od studia Shiro Games.

W czerwcu Wartales dostanie natomiast darmowy update. Przyniesie on chociażby nowe mapy i pułapki. W następnych miesiącach twórcy planują wypuścić jeszcze niezapowiedziane DLC i dostarczyć więcej świeżej zawartości.

Przypomnijmy, że pierwszy dodatek – Pirates of Belerion – trafił do sprzedaży 14 grudnia 2023 roku. Możemy w nim odbywać morskie podróże i ulepszać swój statek. Do 24 kwietnia użytkownicy Steama mogą kupić owo DLC za 53,99 zł (pierwotnie 71,99 zł).

W obniżonej cenie nabędziemy również podstawową grę. Do 24 kwietnia Wartales będzie dostępne za 93,74 zł. Po tym czasie koszt gry z powrotem wzrośnie do 124,99 zł. Zaznaczmy, że tytuł można ogrywać także na Xboxie One, Xboxach Series X/S, Nintendo Switch i w usłudze Game Pass.

Usługę Game Pass kupisz w tym miejscu

  1. Wartales – oficjalna strona gry

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej