Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Knights of Unity

Firma polski producent

Polskie studio deweloperskie z siedzibą we Wrocławiu. The Knights of Unity specjalizuje się w pomaganiu innym zespołom przygotowującym gry w oparciu o silnik Unity. Na przestrzeni lat z firmą współpracowały między innymi takie ekipy, jak ZA/UM, InnoGames, a nawet CD Projekt RED. Poza tym wrocławianie mają w swoim portfolio w pełni autorskie projekty, które można znaleźć zarówno na komputerach osobistych, jak i na konsolach.

Historia

Studio The Knights of Unity zostało założone w 2015 roku. Na czele tego wrocławskiego zespołu stanął Piotr Sobolewski, który objął stanowisko dyrektora generalnego. Celem ekipy była pomoc innym deweloperom w tworzeniu gier i aplikacji działających w oparciu o technologię Unity. Studio miało dbać o takie kwestie, jak optymalizacja i przejrzystość kodu, przygotowywanie konwersji czy dostarczanie odpowiedniej dokumentacji. Od tamtej pory wrocławska ekipa pomogła w stworzeniu między innymi takich gier, jak Gwint: Wiedźmińska gra karciana, PC Building Simulator, Disco Elysium lub czy Forge of Empires. Nie oznacza to jednak, że zespół nie zamierzał przygotowywać w pełni autorskich projektów.

W sierpniu 2017 roku firma Asmodee Digital ogłosiła, że nawiązała współpracę z opisywanym studiem, a jej owocem będzie adaptacja gry planszowej Scythe osadzonej w wykreowanym przez Jakuba Różalskiego uniwersum 1920+. Scythe: Digital Edition, bo takie miano nosiła owa pozycja, zadebiutowało na komputerach osobistych we wrześniu 2018 roku i zostało ciepło przyjęte. W planach było przygotowanie jej konwersji na urządzenia mobilne.

Nieco ponad rok później do sprzedaży trafiło drugie dzieło The Knights of Unity, czyli Tools Up!. Mowa o zręcznościówce nastawionej na zabawę w trybie współpracy, w której gracze przejmowali kontrolę nad ekipą remontową. Tytuł pojawił się na komputerach osobistych i konsolach 3 grudnia 2019 roku.


Gry w produkcji i planach

Scythe: Digital Edition AND, iOSbrak danych

Wydawcy gier The Knights of Unity

Wydawcy gier wyprodukowanych przez The Knights of Unity:


All in! Games

Asmodee Digital