Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Przygodowe Game Boy Advance

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe na platformę Game Boy Advance ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

GBA
Przygodowe
Tematyki
Czas
Prince of Persia: The Sands of Time
Prince of Persia: The Sands of Time

Przygodowe 30 października 2003

Książe powraca w kolejnej wciągającej przygodzie. Akcja dzieje się w starożytnej Persji, gdzie gracz będzie odkrywał tajemnice i zagadki ukryte w rozbudowanym zamku i w jego okolicach.

The Legend of Zelda: The Four Swords
The Legend of Zelda: The Four Swords

Przygodowe 28 marca 2003

The Legend of Zelda: The Four Swords to gra przygodowa wyprodukowana przez koncern Nintendo. Tytuł stanowi przeznaczoną do rozgrywki wieloosobowej wersję The Legend Of Zelda : A Link To The Past. Historia przedstawia losy chłopca, który za sprawą magicznego miecza rozpadł się na czterech łobuziaków. Aby pokonać kolejne, losowo generowane plansze gracze muszą między sobą współpracować.

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Przygodowe 16 marca 2004

Połączenie gry akcji oraz bardzo prostej przygodówki. Tytuł ten nawiązuje oczywiście do filmu z 2004 roku. Wcielamy się w postać tytułowego czworonoga lub jednego z kilku innych bohaterów.

Broken Sword: Shadow of the Templars
Broken Sword: Shadow of the Templars

Przygodowe 15 marca 2002

Przeróbka pierwszej odsłony lubianej serii przygodówek. Akcja rozpoczyna się w Paryżu, gdzie dochodzi do wybuchu bomby. Pewien Amerykanin obecny na miejscu postanawia wszcząć śledztwo w tej sprawie. Bardzo szybko okazuje się, że bohater wplątał się w poważną intrygę. Gra jest typowym przedstawicielem gatunku – znajdziemy w niej rozmowy z postaciami, zagadki i zróżnicowane lokacje.

The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe

Przygodowe 14 listopada 2005

The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe to pozycja łącząca w sobie elementy przygodówek oraz gier akcji. Stworzono ją w oparciu o film o tym samym tytule, zrealizowany wspólnymi siłami przez firmy Walt Disney Pictures i Walden Media. Jednocześnie jednak oba te dzieła bezpośrednio nawiązują do pierwszego tomu serii Opowieści z Narnii autorstwa C.S. Lewisa.

Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force
Star Wars Trilogy: Apprentice of the Force

Przygodowe 21 września 2004

Gra oparta na gwiezdnej trylogii Lucasa, czyli „Nowej Nadziei”, „Imperium Kontratakuje” i „Powrocie Jedi”. Trzy rozdziały, zawierające w sumie 19 poziomów, to głównie dwuwymiarowe, platformówki levele z widokiem z boku. Jest też kilka misji "latanych", w ktorych gracz pilotuje X-Wingi lub dosiada skuter zwiadowczy.

Scooby-Doo
Scooby-Doo

Przygodowe 9 listopada 2001

Połączenie gry logicznej, przygodówki oraz zręcznościówki. Gra ta bazuje na pełnometrażowym filmie, z udziałem tytułowego Scooby'ego. Do pokonania kilkanaście różnych poziomów.

Jurassic Park 3: Dino Attack
Jurassic Park 3: Dino Attack

Przygodowe 26 listopada 2001

Połączenie dość skomplikowanej zręcznościówki oraz gry przygodowej. Próbujemy przeżyć na opanowanej przez dinozaury wyspy, wykorzystując różne pomysły w celu przechytrzenia tych prehistorycznych gadów.

Star Wars Episode II: The New Droid Army
Star Wars Episode II: The New Droid Army

Przygodowe 14 listopada 2002

Kontynuacja wydarzeń przedstawionych w grze "Attack of the Clones". Po raz kolejny wcielamy się w postać Anakina Skywalkera, próbując zapobiec powstaniu tytułowej armii droidów.

The Incredibles
The Incredibles

Przygodowe 31 października 2004

„The Incredibles” jest pozycją opartą na kolejnym animowanym filmie strasznie płodnego studia Pixar (odpowiedzialnego również m.in. za "Toy Story," "Monsters, Inc.," oraz "Gdzie jest Nemo?"). Sama gra łączy w sobie dwa, często miksowane, gatunki: platformówkę i chodzoną bijatykę. „The Incredibles” wydaje firma THQ.

Bratz Rock Angelz
Bratz Rock Angelz

Przygodowe 4 października 2005

Bratz Rock Angelz to przygodowa gra, przeznaczona dla młodszych graczy, a zwłaszcza dla młodych przedstawicielek żeńskiej części naszego społeczeństwa, które uwielbiają zabawę z Bratz Rock Anglez – jednymi z najpopularniejszych, obok Barbie, lalek na świecie.

Blackthorne
Blackthorne

Przygodowe 17 września 2003

Kieszonkowa wersja bardzo popularnej platformówki. Wcielamy się w postać odważnego wojownika, pokonując dość złożone poziomy, rozwiązując zagadki i likwidując napotykane stwory.

Oddworld: Munch's Oddysee
Oddworld: Munch's Oddysee

Przygodowe 24 września 2003

Kieszonkowa edycja popularnej gry przygodowo-zręcznościowej. Bawiąc się jako Abe lub Munch przemierzamy ciekawie zaprojektowane plansze, wykorzystując umiejętności bohaterów i rozwiązując różnorakie zagadki.

Pitfall: The Mayan Adventure
Pitfall: The Mayan Adventure

Przygodowe 10 czerwca 2001

Klasyczna platformówka. Wcielamy się w postać Harry'ego Pitfalla Juniora i wyruszamy na poszukiwania ojca. Do pokonania 10 zróżnicowanych poziomów, między innymi amazońska dżungla.

The Wild Thornberrys: Chimp Chase
The Wild Thornberrys: Chimp Chase

Przygodowe 5 października 2001

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka, wzorowana na popularnym serialu animowanym. Podróżujemy po całym świecie, rozwiązując proste zagadki i wchodząc w interakcje z napotykanymi zwierzakami.

SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants!
SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants!

Przygodowe 19 października 2005

SpongeBob SquarePants: Lights, Camera, Pants! to kolejna gra przedstawiająca perypetie bohaterów serialu animowanego wykreowanego przez stację telewizyjną Nickleodeon. Oczywiście, rej wodzi tytułowy SpongeBob, ale swoją obecność zaznaczają również jego przyjaciele, m.in. Patrick, Squidworth, Sandy, Plankton czy Mr. Krabs.

Monster House
Monster House

Przygodowe 18 lipca 2006

Przygodowa gra akcji, nawiązująca do filmu pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad DJ'em, Chowderem lub Jenny, zajmując się eksploracją tytułowej posiadłości.

Happy Feet
Happy Feet

Przygodowe 14 listopada 2006

Happy Feet to gra komputerowa będąca adaptacją zabawnego, animowanego filmu o tej samej nazwie (w Polsce występujący pod tytułem Tupot Małych Stóp).

Kong: The 8th Wonder of the World
Kong: The 8th Wonder of the World

Przygodowe 22 listopada 2005

Kong: The 8th Wonder of the World to przygodowa gra akcji z naciskiem położonym na rozwiązywanie zagadek, oparta na filmie pod tym samym tytułem, wyreżyserowanym przez twórcę trylogii Władcy Pierścieni – Petera Jacksona. Opisywana pozycja powstała w studiach UbiSoft.

A Sound of Thunder
A Sound of Thunder

Przygodowe 28 lutego 2004

Połączenie gry akcji oraz prostej przygodówki. Tytuł ten nawiązuje do filmu science-fiction z 2005 roku. Działania prowadzimy w prehistorii, zwalczając dinozaury i próbując przywrócić właściwy bieg historii.

Nancy Drew: Message in a Haunted Mansion
Nancy Drew: Message in a Haunted Mansion

Przygodowe 15 listopada 2001

Kieszonkowa wersja bardzo dobrej gry przygodowej, doskonale znanej posiadaczom komputerów osobistych. Tym razem młoda pani detektyw próbuje rozwikłać tajemnicę tytułowej posiadłości.

Zoey 101
Zoey 101

Przygodowe 2 marca 2007

Zabawna gra przygodowo-zręcznościowa, odwołująca się do popularnego serialu młodzieżowego, emitowanego przez stację Nickelodeon. Uczestniczymy w prostych mini-grach, między innymi wyścigach skuterów czy zawodach tanecznych.

Arctic Tale
Arctic Tale

Przygodowe 10 października 2007

Gra o podłożu edukacyjnym, oferująca możliwość przejęcia kontroli między innymi nad niedźwiedziem polarnym czy orką. Zajmujemy się eksploracją terenów arktycznych, uczestnicząc w prostych mini-grach.