Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka The Wild Thornberrys: Chimp Chase (GBA)

The Wild Thornberrys: Chimp Chase GBA

Niezbyt skomplikowana zręcznościówka, wzorowana na popularnym serialu animowanym. Podróżujemy po całym świecie, rozwiązując proste zagadki i wchodząc w interakcje z napotykanymi zwierzakami.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka The Wild Thornberrys: Chimp Chase (GBA)

producent: Helixe

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

5października2001

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Wild Thornberrys: Chimp Chase jest wyjątkowo nieskomplikowaną dwuwymiarową platformówką, stworzoną w głównej mierze z myślą o najmłodszych użytkownikach konsoli Nintendo Gameboy Advance. Produkt ten w bezpośredni sposób odwołuje się oczywiście do bardzo popularnego serialu animowanego, produkowanego w latach 1998-2004 przez stację Nickelodeon. Podobnie jak w serialu, uczestniczymy w zwariowanych perypetiach tytułowej rodziny. Są to poszukiwacze przygód, którzy jednocześnie prowadzą ciekawie zrealizowany program dokumentalny. Na szczególną uwagę zasługuje w tym przypadku Eliza Thornberry. Potrafi się ona bowiem komunikować ze zwierzętami.

Na potrzeby gry przygotowano oczywiście zupełnie oddzielny scenariusz. Będziemy musieli odnaleźć i uratować Darwina. W tym celu należy oczywiście odwiedzić różne zakątki globu. Główni bohaterowie wyruszają do dwunastu różnych miejsc, zlokalizowanych w Afryce, Ameryce Południowej, Australii a nawet na kole podbiegunowym. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Helixe, znane również dzięki kieszonkowym wersjom takich gier jak Cars, czy The Incredibles: Rise of the Underminer. The Wild Thornberrys: Chimp Chase powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu. Producent nie zawarł więc żadnych trybów multiplayer.

Opisywana produkcja jest dość klasycznie wykonaną dwuwymiarową platformówką. Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż z niektórymi z napotykanych zwierząt, jak chociażby małpami, lwami, nosorożcami czy żyrafami, nie walczymy. Zamiast tego Eliza próbuje się z nimi komunikować, tak aby móc zbliżyć się do poznania dokładnego miejsca, w którym przetrzymywany jest Darwin. Wizualnie The Wild Thornberrys: Chimp Chase prezentuje się przeciętnie. Otoczenie jest jednak dość zróżnicowane.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe The Wild Thornberrys: Chimp Chase

odpowiednia dla każdego wieku