Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka Kong: The 8th Wonder of the World (GBA)

Kong: The 8th Wonder of the World GBA

Kong: The 8th Wonder of the World to przygodowa gra akcji z naciskiem położonym na rozwiązywanie zagadek, oparta na filmie pod tym samym tytułem, wyreżyserowanym przez twórcę trylogii Władcy Pierścieni – Petera Jacksona. Opisywana pozycja powstała w studiach UbiSoft.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Kong: The 8th Wonder of the World (GBA)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

22listopada2005

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kong: The 8th Wonder of the World to przygodowa gra akcji z naciskiem położonym na rozwiązywanie zagadek, oparta na filmie pod tym samym tytułem, wyreżyserowanym przez twórcę trylogii Władcy Pierścieni – Petera Jacksona. Opisywana pozycja powstała w studiach UbiSoft.

W Kong: The 8th Wonder of the World wcielamy się w Jacka Driscolla (w filmowej roli głównej Adrien Brody znany z Pianisty Romana Polańskiego), który wraz ze swymi przyjaciółmi – Ann i Carlem – przybywa na, zdawałoby się, bezludną wyspę (zwaną Skull Island). Jednakże już pierwsze kroki, które stawia na nowym lądzie zostają zachwiane potężnymi uderzeniami wywołanymi przez prehistoryczne gady zamieszkujące ten nieznany teren.

Sterując Jackiem musimy współpracować ze swą drużyną, walczyć ramię w ramię z nadciągającymi potworami przy pomocy pistoletów, karabinów, dzid oraz wszelkiej broni, która wpadnie nam w ręce. Jako, że gady są zwykle kilkukrotnie silniejsze od bohaterów, musimy wykorzystywać otoczenie do zadawania im ran. Czasami trafimy na grupki tubylców starających się odesłać nas na tamten świat. Każdy z przyjaciół Jacka dysponuje unikalnymi umiejętnościami i może korzystać z przedmiotów, których nie są w stanie użyć inni. Sytuacja taka wprowadza do rozgrywki element taktyki – musimy umiejętnie przełączać się pomiędzy bohaterami i kierować krokami tego, którego zdolności akurat w tym momencie przydadzą się najbardziej. Fabuła umożliwia również wcielenie się w tytułowego Króla Małp. W tej sytuacji kamera zmienia swe położenie z rzutu izometrycznego, dzięki czemu małpą sterujemy widząc ją z boku. Wcielając się w King Konga naszym zadaniem jest rozszarpywanie nadciągających falowo przeciwników oraz emocjonujące, pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji walki z ogromnymi Turanozaurami. Przytrafiają się również elementy zręcznościowe, kiedy to musimy skakać wielką małpą po małych półkach skalnych i wytrzymałych lianach. W późniejszym etapie gry przeniesiemy się do Nowego Jorku, gdzie sterując King Kongiem musimy poradzić sobie z ruchem ulicznym i wielkimi siłami ludzkimi skierowanymi prosto na nas.

Rozgrywce towarzyszy komiksowa grafika, sprawiająca wrażenie ręcznie rysowanej. Zdecydowanie najlepiej prezentują się główni bohaterowie, którzy nie dość, że są bardzo szczegółowi, to jeszcze świetnie animowani. Przyzwoicie ukazana została dżungla oraz miasto, a także przeciwnicy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Kong: The 8th Wonder of the World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.