Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka A Sound of Thunder (GBA)

A Sound of Thunder GBA

Połączenie gry akcji oraz prostej przygodówki. Tytuł ten nawiązuje do filmu science-fiction z 2005 roku. Działania prowadzimy w prehistorii, zwalczając dinozaury i próbując przywrócić właściwy bieg historii.

Przygodowe | FPP | filmy | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka A Sound of Thunder (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

28lutego2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Sound of Thunder jest dość złożoną zręcznościówką, łączącą w sobie elementy klasycznej strzelanki oraz stosunkowo rozbudowanej przygodówki. Gra ta w bardzo wyraźny sposób nawiązuje do niezbyt popularnego filmu science-fiction pod tym samym tytułem, z Benem Kingsleyem w roli głównej. Dzieło to, podobnie jak gra, miało oficjalną premierę w 2005 roku. Warto jednocześnie dodać, iż A Sound of Thunder początkowo miał się też ukazać na inne konsole (m.in. PlayStation 2), lecz z wersji tych ostatecznie zrezygnowano. Za przygotowanie edycji na Gameboy’a Advance odpowiedzialne jest studio Mobius Entertainment, które z myślą o użytkownikach handhelda firmy Nintendo przygotowało również takie gry jak Max Payne, czy Bionicle: The Game.

Fabuła gry pokrywa się z wydarzeniami, które przedstawione zostały w kinowej produkcji. Akcja rozpoczyna się więc w odległej przyszłości. Ludzkości udało się zapanować nad czasem, w wyniku czego podróże do wcześniejszych epok stały się czymś w pełni realnym. Gracz poznaje historię grupy osób, które wyruszyły na prehistoryczne polowanie. W wyniku zignorowania obowiązujących reguł dochodzi jednak do błędu. W rezultacie wszystko ulega zmianie. Jak można się łatwo domyślić, zadaniem gracza będzie przywrócenie naturalnego biegu wydarzeń. Sama gra w większym stopniu koncentruje się jednak na problemie neutralizowania napotykanych w prehistorii kreatur. Można więc stwierdzić, że A Sound of Thunder pod wieloma względami przypomina takie serie jak Dino Crisis, czy Turok.

Oprócz strzelania należy też rozwiązywać mniej lub bardziej złożone zagadki. Wiele z nich wymaga przesuwania skrzyń, czy docierania do określonych przełączników. Zadbano także o krótką sekwencję rozgrywaną w samochodzie. A Sound of Thunder posiada pełnoprawny multiplayer. Dwóch graczy może bawić się w trybie kooperacji. Z myślą o czterech osobach przewidziano natomiast deathmatch. Sterowanie jest bardzo uproszczone, gdyż gra zawiera opcję automatycznego namierzania celów. Wizualnie A Sound of Thunder prezentuje się bardzo dobrze. Akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI A Sound of Thunder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe A Sound of Thunder

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel