Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka Pitfall: The Mayan Adventure (GBA)

Pitfall: The Mayan Adventure GBA

Klasyczna platformówka. Wcielamy się w postać Harry'ego Pitfalla Juniora i wyruszamy na poszukiwania ojca. Do pokonania 10 zróżnicowanych poziomów, między innymi amazońska dżungla.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Pitfall: The Mayan Adventure (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

10czerwca2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pitfall: The Mayan Adventure jest kolejną wersją znanej platformówki. Gra ta ukazała się na takie platformy sprzętowe jak SNES, Jaguar, czy Genesis. Pomysł na całą serię Pitfall zrodził się z kolei w latach osiemdziesiątych. Niestety, producent nie przewidział możliwości przetestowania pierwotnej wersji gry. Można więc jedynie liczyć na tytułowego The Mayan Adventure. Konwersja ta nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian do zabawy, oferując te same poziomy i bardzo zbliżone sterowanie. Jedyne poważniejsze zmiany objęły jakość wykonania grafiki. W dalszym ciągu mamy jednak do czynienia z dwuwymiarową platformówką, w której główną postać obserwujemy z boku. Za przygotowanie tej konwersji odpowiedzialna jest firma Pipe Dream Interactive, która to z myślą o posiadaczach GameBoy’a Advance opracowała również takie gry jak Aerial Aces, czy Fortress.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać Harry’ego Pitfalla Juniora. Chłopak wyrusza na poszukiwania swojego ojca. W rezultacie do pokonania mamy dziesięć dość rozbudowanych plansz. Główny bohater odwiedza między innymi amazońską dżunglę, ruiny pozostawionej przez Inków świątyni, czy też nieodwiedzane od kilku stuleci kopalnie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż plansze są bardzo wymagające. Gracz musi sobie przede wszystkim radzić z omijaniem napotykanych przeszkód. Jedną z najczęściej używanych opcji jest oczywiście wskakiwanie na liany. Nie zabrakło też jednak bardziej klasycznych wstawek, polegających na przedostawaniu się na wyżej położone platformy.

Sterowana przez nas postać musi sobie także radzić z napotykanymi przeciwnikami. Przeważnie są to drapieżne zwierzęta. Harry musi likwidować między innymi jadowite węże, ogromne skorpiony, czy różnego rodzaju jaszczurki. Jedna z ciekawszych opcji dotyczy używania bumerangu, dzięki któremu możemy pozbyć się tych istot. The Mayan Adventure nie posiada niestety żadnych trybów multiplayer. Zręcznościówka ta powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Pitfall: The Mayan Adventure

Wymagania wiekowe Pitfall: The Mayan Adventure

odpowiednia dla każdego wieku

Twórca Pitfall! uhonorowany
Twórca Pitfall! uhonorowany

wiadomość28 stycznia 2010

Organizacja AIAS (The Academy of Interactive Arts & Science) od tego roku wprowadziła nową kategorię do zestawu przyznawanych przez nią nagród. Pierwszym laureatem „Nagrody dla Pionierów” został David Crane, współzałożyciel Activision oraz człowiek, który podarował światu grę Pitfall!.