Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiGBA
Okładka Tomb Raider: The Prophecy (GBA)

Tomb Raider: The Prophecy GBA

Kolejna odsłona przygód Lary Croft. Tym razem pani archeolog próbuje doprowadzić do wypełnienia pewnej przepowiedni. W tym celu należy pokonać prawie 30 poziomów. Akcja ukazana została w rzucie izometrycznym.

Akcji | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Tomb Raider: The Prophecy (GBA)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

12listopada2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tomb Raider: The Prophecy jest oczywiście kolejną odsłoną przygód słynnej poszukiwaczki przygód. Co ciekawe, nie jest to pierwsza próba przeniesienia uniwersum Tomb Raider na ekrany przenośnych konsolek firmy Nintendo. Konsola GameBoy Color doczekała się bowiem kilku ciekawych produktów. The Prophecy jest jednak pierwszym tytułem z serii, który zdecydowano się wydać na wersję Advance. Gra jednocześnie doczekała się całej masy udoskonaleń. Jedna z najpoważniejszych zmian dotyczy oczywiście jakości oraz sposobu wyświetlania grafiki. W przeciwieństwie do gier wydawanych na GameBoy’a Color, w których główną bohaterkę obserwowaliśmy z boku, tym razem zastosowano częściowo trójwymiarowe otoczenie oraz rzut izometryczny. Przekłada się to też oczywiście na zwiększoną szczegółowość plansz oraz szerszy wachlarz zachowań, z których można korzystać. Za produkcję i wydanie gry odpowiedzialny jest koncern UbiSoft. Warto też zaznaczyć, iż The Prophecy powstał wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Wątek fabularny nie odgrywa co prawda istotnej roli, niemniej jednak warto zaznaczyć jego obecność. Tym razem Lara stara się doprowadzić do wypełnienia tytułowej przepowiedni. W tym celu musi odnaleźć trzy magiczne kamienie. Główna bohaterka w sumie do pokonania ma 28 rozbudowanych poziomów. Wachlarz zachowań sterowanej postaci jest co najmniej imponujący. Główna bohaterka potrafi wykonywać różnorakie skoki oraz uniki, pływać, chwytać się wyżej położonych krawędzi, czy też wykorzystać liny oraz pilary. Jak na Tomb Raidera przystało, musimy sobie także radzić z licznymi pułapkami, których za wszelką cenę należy unikać. Nie zabrakło również mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek. Przeważnie należy uruchomić jakąś maszynerię, czy też odnaleźć przedmiot potrzebny do otwarcia prowadzącego do kolejnej mapy przejścia.

Główna bohaterka nie jest oczywiście bezbronna. W trakcie zabawy możemy wykorzystywać jedną z kilku różnych giwer. Są to między innymi pistolety czy karabinki Uzi. Nie zabrakło również ukrytych przedmiotów, jak chociażby wyjątkowo potężnego złotego pistoletu. Na naszej drodze stają różni przeciwnicy. Są to zarówno zwierzęta (wilki, niedźwiedzie, nietoperze), jak i istoty magiczne (czarnoksiężnicy, czy ożywione truposzaki). Ponadto w kilku miejscach wpada się na dość standardowo wykonanych bossów. Sterowanie postacią zostało dość uproszczone, dając jednak sporą kontrolę nad zachowaniami tytułowej pani archeolog.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Gry podobne do Tomb Raider: The Prophecy

Klasyfikacja PEGI Tomb Raider: The Prophecy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Lara Croft - królowa jest tylko jedna
Lara Croft - królowa jest tylko jedna

wiadomość12 września 2015

Premiera nowych przygód Lary Croft zbliża się wielkimi krokami, warto więc cofnąć się nieco w czasie i pochylić nad historią marki Tomb Raider.

Wieści ze świata (Tomb Raider, Final Fantasy XIII, World of Warcraft) 15/02/10
Wieści ze świata (Tomb Raider, Final Fantasy XIII, World of Warcraft) 15/02/10

wiadomość15 lutego 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: urodziny Lary Croft, mistrzostwa Metal Gear Online, pierwszy dodatek do World of Warcraft z zielonym światłem w Chinach i inne. Zapraszamy do lektury.

O Larze słów kilka - część VI
O Larze słów kilka - część VI

wiadomość14 czerwca 2007

W poprzedniej części cyklu przybliżającego naszym czytelnikom postać jednej z najseksowniejszych kobiet wirtualnej rozrywki, Lary Croft, zakończyliśmy spotkanie z jej wcieleniami w grach. Dzisiaj zapraszamy do przyjrzenia się „pozagrowego” udzielania się pięknej pani archeolog.

O Larze słów kilka - część V
O Larze słów kilka - część V

wiadomość12 czerwca 2007

Zanim przejdziemy jednak do przedstawienia Lary Croft jako głównej bohaterki mediów innych niż gry, zatrzymajmy się na chwilę przy projektach przeznaczonych na konsole przenośne oraz urządzenia mobilne. Pierwsze spotkanie seksownej pani archeolog z handheldami miało miejsce w roku 2000, kiedy to duet Eidos/Core Design uraczył posiadaczy Game Boy Color grą Tomb Raider: The Nightmare Stone.

Angelina Jolie po raz trzeci w roli Lary Croft?
Angelina Jolie po raz trzeci w roli Lary Croft?

wiadomość11 maja 2007

Ian Livingstone, członek ekipy odpowiedzialnej za przygotowanie Tomb Raider: Anniversary, ujawnił, że Paramount Pictures rozważa możliwość nakręcenia trzeciej odsłony przygód znanej Lary Croft. Przyznał też, że seksowna Angelina Jolie otrzymała propozycję ponownego wystąpienia jako wspomniana pani archeolog.