Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka Jurassic Park III: Island Attack (GBA)

Jurassic Park 3: Dino Attack GBA

Jurassic Park III: Island Attack

Połączenie dość skomplikowanej zręcznościówki oraz gry przygodowej. Próbujemy przeżyć na opanowanej przez dinozaury wyspy, wykorzystując różne pomysły w celu przechytrzenia tych prehistorycznych gadów.

Przygodowe | filmy | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Jurassic Park III: Island Attack (GBA)

producent: Konami

wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

26listopada2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jurassic Park 3: Dino Attack (gra występuje także pod tytułem Jurassic Park III: Island Attack) jest połączeniem niezbyt skomplikowanej zręcznościówki, gry logicznej oraz przygodówki. Jest to zarazem trzecia już gra, którą zdecydowano się oprzeć na tytułowym hicie kinowym. Poprzednie próby przeniesienia słynnego parku rozrywki na ekraniki GBA nie przyniosły sukcesu. Tym razem przygotowano więc zupełne inny model zabawy, koncentrujący się w większym stopniu na konieczności używania szarych komórek aniżeli bezmyślnej eliminacji prehistorycznych gadów. Za produkcję gry odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie Mobile 21, które przygotowało też takie tytuły jak Gradius Galaxies, czy Monster Guardians. Dino Attack powstał wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać doktora Alana Granta, który w wyniku niewyjaśnionych początkowo wydarzeń znalazł się w samym środku opanowanej przez dinozaury wyspy. Głównemu bohaterowi bardzo szybko udaje się nawiązać kontakt ze strażą przybrzeżną, dowiadując się, iż mógłby zostać uratowany, lecz musi przedostać się na brzeg wyspy. Warto też dodać, iż sukcesywnie dowiadujemy się wielu innych rzeczy na temat sterowanej postaci oraz sytuacji, w której aktualnie się ona znalazła.

Jednym z głównych czynników wyróżniających Dino Attack na tle konkurencyjnych produktów jest fakt, że nie zajmujemy się eksterminacją dinozaurów. Wynika to między innymi z tego, że doktor Grant wylądował na wyspie jedynie z podstawowym ekwipunkiem. Nie odnajduje się też prawdzwich broni. Gady można co najwyżej na kilka sekund ogłuszyć. W zastępstwie wykorzystuje się różnego rodzaju wabiki, pozwalające odwrócić uwagę potworów. Do dyspozycji gracza oddano ponad 20 takich przedmiotów. Zabawa w głównej mierze opiera się właśnie na bezpiecznym omijaniu gadów oraz rozwiązywaniu mniej lub bardziej złożonych zagadek. Wymagają one zazwyczaj połączenia znalezionych przedmiotów, czy odnalezienia kluczy potrzebnych do otwarcia napotkanej bramy. W kilku misjach zasiada się też za sterami motocykla enduro. Oprawa wizualna gry prezentuje się bardzo nietypowo. Sprawia ona bowiem wrażenie fotorealistycznej. Polepsza to ogólne wrażenie, lecz taki styl grafiki utrudnia też nieco orientację, a w szczególności spostrzeganie znajdujących się w okolicy dinozaurów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Gry podobne do Jurassic Park 3: Dino Attack

Wymagania wiekowe Jurassic Park III: Island Attack

odpowiednia dla każdego wieku