Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka Star Wars Episode II: The New Droid Army (GBA)

Star Wars Episode II: The New Droid Army GBA

Kontynuacja wydarzeń przedstawionych w grze "Attack of the Clones". Po raz kolejny wcielamy się w postać Anakina Skywalkera, próbując zapobiec powstaniu tytułowej armii droidów.

Przygodowe | science fiction | Star Wars | filmy | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Star Wars Episode II: The New Droid Army (GBA)

producent: Helixe

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

14listopada2002

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Wars Episode II: The New Droid Army jest niezbyt skomplikowaną dwuwymiarową grą akcji i zarazem oficjalną kontynuacją Star Wars Episode II: Attack of the Clones. Oba te produkty zostały przygotowane wyłącznie z myślą o posiadaczach przenośnej konsoli Gameboy Advance. The New Droid Army, podobnie jak jego poprzednik, w bezpośredni sposób odwołuje się do drugiego epizodu „Gwiezdnych wojen”. Gra nie powiela jednak w tak dużym stopniu wydarzeń przedstawionych w kinowej produkcji, próbując zamiast tego rozwinąć niektóre wątki. Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Helixe, znane również dzięki takim produkcjom jak The Incredibles: Rise of the Underminer, czy The Adventures of Jimmy Neutron Boy Genius: Jet Fusion. Opisywana gra powstała wyłącznie z myślą o potrzebach pojedynczego gracza.

Akcja The New Droid Army rozgrywa się po wydarzeniach przedstawionych w Attack of the Clones. Wcielamy się w postać dorosłego już Anakina Skywalkera. Wyrusza on w pościg za hrabią Dooku, planującym skonstruowanie nowej armii tytułowych droidów. W trakcie zabawy odwiedzamy oczywiście wiele różnych miejsc, także doskonale znanych miłośnikom kinowych produkcji, staczając pojedynki z podległymi hrabiemu oddziałami. Główny bohater ma do pokonania dwanaście różnych poziomów. Swoją konstrukcją przypominają one dość złożone labirynty, tym bardziej, iż do zbadanych już wcześniej pomieszczeń niejednokrotnie trzeba się wracać (np. po odnalezieniu potrzebnej karty dostępu).

The New Droid Army jest jednak przede wszystkim grą akcji. Do pokonywania wrogów używamy w głównej mierze miecza świetlnego. Broń ta służy również do obrony. Ponadto Anakin może nauczyć się pięciu różnych sztuczek Mocy, między innymi szybszego przemieszczania się, samoleczenia, czy pozostawania niewidzialnym dla oddziałów wroga. Używanie ich wyczerpuje jednak widoczny na ekranie pasek, tak więc trzeba co jakiś czas organizować odpoczynek, tak aby móc się całkowicie zregenerować. Wizualnie The New Droid Army wypada całkiem dobrze. Akcja ukazywana jest w rzucie izometrycznym. Na ekranie widzimy ładnie animowane postaci. Nie zabrakło też krótkich scenek przerywnikowych, czy utworów muzycznych, znanych z drugiej części „Gwiezdnych wojen”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,2 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Wars Episode II: The New Droid Army

Wymagania wiekowe Star Wars Episode II: The New Droid Army

odpowiednia dla każdego wieku