Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweGBA
Okładka Scooby-Doo (GBA)

Scooby-Doo GBA

Połączenie gry logicznej, przygodówki oraz zręcznościówki. Gra ta bazuje na pełnometrażowym filmie, z udziałem tytułowego Scooby'ego. Do pokonania kilkanaście różnych poziomów.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Scooby-Doo (GBA)

producent: Helixe

wydawca: THQ Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

9listopada2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scooby-Doo jest tytułem łączącym w sobie elementy gry logicznej, przygodówki oraz niezbyt skomplikowanej zręcznościówki. W trakcie zabawy przejmujemy oczywiście kontrolę nad postaciami doskonale znanymi z tytułowej kreskówki. Należy jednak nadmienić, iż opisywana produkcja w bezpośredni sposób nawiązuje do filmu z Sarah Michelle Gellar, Rowanem Atkinsonem i Matthew Lillardem w rolach głównych. Oznacza to przede wszystkim, iż akcja gry osadzona została na terenie Spooky Island. Naszym zadaniem jest z kolei powstrzymanie znajdujących się na wyspie duchów, a także ustalenie kto nimi kontroluje. Oczywiście dla tych osób, które widziały film prezentacja kolejnych elementów fabuły nie będzie żadnym zaskoczeniem. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Helixe, które opracowało również takie zręcznościówki jak Cars, czy The Incredibles.

W trakcie zabawy zajmujemy się w głównej mierze odszukiwaniem śladów, które będą mogły pomóc w śledztwie. Przepytujemy także napotykane postaci. Warto tu jednocześnie zaznaczyć, iż zabawa ma bardzo liniowy przebieg. Oznacza to, iż należy wykonać wszystkie ustalone czynności żeby móc przejść do kolejnego rozdziału. Do dyspozycji gracza oddano szczegółową mapę. Można też korzystać z licznych wskazówek. Od czasu do czasu spotyka się wspomniane już duchy i inne stwory, przed którymi trzeba zazwyczaj uciekać. Ponadto przewidziano możliwość uczestniczenia w prostych mini-grach, wymagających zazwyczaj wciskania klawiszy w ustalonym przez grę momencie.

W trakcie gry mamy okazję ku temu żeby pokierować każdą ze znanych z kreskówki postaci. Głównego bohatera można zmieniać w dowolnym momencie rozgrywki. Początkowo grywalnymi postaciami są wyłącznie Shaggy i Scooby. Kolejnych członków ekipy trzeba dopiero odnaleźć. Jest to bardzo ważne, gdyż postaci te obdarzono specyficznymi umiejętnościami. Fred potrafi podnosić cięższe przedmioty, Daphne świetnie walczy, a Velma zajmuje się neutralizowaniem systemów bezpieczeństwa. Gra stawia więc na współpracę całej drużyny. Oprawa wizualna Scooby-Doo prezentuje przeciętny poziom wykonania. Akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Opisywana gra powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Scooby-Doo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.