Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDSWiiGBA
Okładka Arctic Tale (NDS)

Arctic Tale

Gra o podłożu edukacyjnym, oferująca możliwość przejęcia kontroli między innymi nad niedźwiedziem polarnym czy orką. Zajmujemy się eksploracją terenów arktycznych, uczestnicząc w prostych mini-grach.

Przygodowe | filmy | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Arctic Tale (NDS)

data premiery gry:

8paź2007

NDS

10paź2007

Wii GBA
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arctic Tale to przygodowa gra akcji, poruszająca problematykę globalnego ocieplenia, a konkretnie negatywnych efektów jakie zjawisko to może mieć na arktyczne ekosystemy. Produkcja w dużym stopniu odwołuje się do filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem, przygotowanego pod nadzorem kanału National Geographic. Za opracowanie gry odpowiedzialna jest firma Atomic Planet Entertainment.

Właściwa rozgrywka podzielona została na trzy główne rozdziały. W trakcie zabawy gracz ma okazję przejąć kontrolę nad wieloma różnymi stworzeniami zamieszkującymi obszary podbiegunowe. Są to: niedźwiedź polarny (zarówno młode, jak i dorosłe okazy), mors, lis arktyczny oraz orka. Za każdym razem rozgrywka ma podobny przebieg. Sterując wybranym przez siebie stworzeniem gracz musi rozwiązywać liczne problemy wynikające z przebywania w niekorzystnym środowisku. Oznacza to przede wszystkim konieczność pozyskiwania pożywienia oraz unikana drapieżników.

Świat gry podzielony został na dwa typy obszarów. Miejsca służące dowolnej eksploracji dają możliwość przystępowania do różnorakich mini-gier. Zabawy te cechują się prostymi założeniami, dzięki czemu nie są wymagane żadne dodatkowe przygotowania. Warto też zaznaczyć, że niektóre mini-gry oferują opcję zmagań z innymi graczami. Druga grupa to tereny pozwalające na dotarcie do niezbadanych wcześniej lokacji. Gracz nie przystępuje tu już do żadnych dodatkowych rozgrywek, skupiając się wyłącznie na odnalezieniu prawidłowej drogi do celu.

Producent bardzo duży nacisk położył na oddanie realistycznie wyglądającego otoczenia. Oznacza to przede wszystkim obecność innych gatunków zwierząt charakterystycznych dla tego typu terenów. W trakcie zabawy gracz zajmuje się eksploracją kanionów, czy przechadza po ogromnych krach lodowych. Gra cechuje się dwuwymiarową oprawą graficzną. Akcję ukazano w rzucie izometrycznym.

Podobnie jak we wspomnianym wyżej filmie, rolę narratora pełni Queen Latifah. Arctic Tale pełne jest informacji o charakterze edukacyjnym, pozwalając młodym graczom na poznanie istotnych szczegółów na temat prezentowanych arktycznych terenów i życia zamieszkujących je zwierząt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Klasyfikacja PEGI Arctic Tale

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Arctic Tale

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
NDS
Wii
GBA