Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Zręcznościowe Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 274 Przed premierą 8
iOS
Zręcznościowe
Tematyki
Czas
Hello Neighbor
Hello Neighbor

Zręcznościowe 27 lipca 2018

Hello Neighbor to pierwszoosobowa skradanka, w której kierujemy zwykłym mieszkańcem jednego z osiedli domków jednorodzinnych, próbującym zakraść się do piwnicy podejrzanego sąsiada. Właściciel nieruchomości jest czujny, potrafi uczyć się taktyk stosowanych przez gracza oraz wymyślać sposoby ich neutralizacji.

Subway Surfers
Subway Surfers

Zręcznościowe 22 maja 2012

Kolorowa gra zręcznościowa, należąca do casualowego gatunku endless runnerów. Wcielamy się w postaci przyłapanych na gorącym uczynku graficiarzy, którzy zmuszeni są do ucieczki przed inspektorem policji oraz jego psem. Podczas gry przemieszczamy się po dachach wagonów i torach kolejowych, unikając pojawiających się przeszkód za pomocą specjalnej odrzutowej deskorolki.

Angry Birds 2
Angry Birds 2

Zręcznościowe 30 lipca 2015

Angry Birds 2 to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS hybryda gatunkowa łącząca elementy zręcznościowe i logiczne. Podczas zabawy zadaniem gracza jest wystrzeliwanie za pomocą procy tytułowych wściekłych ptaków w taki sposób, aby wyeliminować wszystkich przebywających na planszy wrogów.

Fez: Pocket Edition
Fez: Pocket Edition

Zręcznościowe 13 grudnia 2017

Zręcznościowa gra platformowa w stylu retro, autorstwa teamu deweloperskiego Polytron. Wcielamy się w Gomeza, który żyjąc dotychczas w świecie 2D, uświadamia sobie istnienie jeszcze jednego wymiaru. Tytuł przedstawia rozgrywkę w dość innowacyjny sposób, realizując rozmaite łamigłówki za pomocą dwuwymiarowych plansz w trójwymiarowym świecie. Wszystko to odbywa się w pixelartowej, kolorowej stylistyce.

Super Mario Run
Super Mario Run

Zręcznościowe 15 grudnia 2016

Zręcznościowa platformówka typu auto runner, w której wcielamy się w wąsatego hydraulika biegającego po kolejnych poziomach. Skacząc omijamy przeszkody, walczymy z wrogami i zbieramy monety. Dodatkową atrakcją produkcji jest możliwość wybudowania własnego Mushroom Kingdom.

Goat Simulator
Goat Simulator

Zręcznościowe 17 września 2014

Goat Simulator to humorystyczny projekt szwedzkiego studia Coffee Stain. W produkcji gracze wcielają się w niesforną kozę i mają za zadanie dokonać jak największych zniszczeń. Tytuł powstał w zasadzie przypadkiem i ma humorystyczny charakter.

The Binding of Isaac: Rebirth
The Binding of Isaac: Rebirth

Zręcznościowe 11 stycznia 2017

Nowa wersja wyjątkowo popularnej gry niezależnej, stworzonej przez Edmunda McMillena i Floriana Himsla. Za produkcję odpowiada studio Nicalis. Twórcy wprowadzili nową oprawę graficzną, tryb kooperacji oraz rozszerzyli rozgrywkę o zupełnie nowe elementy.

Inside
Inside

Zręcznościowe 15 grudnia 2017

Drugi tytuł twórców zaskakującej platformówki niezależnej Limbo z 2010 roku. Bohaterem gry Inside jest bliżej nieokreślony chłopiec, który ucieka przed prześladowcami w ponurym, monochromatycznym świecie.

Stranger Things: The Game
Stranger Things: The Game

Zręcznościowe 4 października 2017

Darmowa gra wydana w ramach promocji drugiego sezonu serialu Stranger Things. Podczas zabawy przenosimy się do 1984 roku, do amerykańskiego miasteczka Hawkins, gdzie musimy odszukać zaginione dzieciaki.

Terraria
Terraria

Zręcznościowe 29 sierpnia 2013

Terraria jest platformówką 2D stworzoną przez niezależne studio Re-Logic. Gracze otrzymują kilka prostych narzędzi, dzięki którym mogą tworzyć lokacje ograniczone jedynie własną pomysłowością. Gra często nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, a do jej atutów zalicza się tryb multiplayer, pozwalający na zabawę w gronie znajomych.

Oddmar
Oddmar

Zręcznościowe 19 kwietnia 2018

Kolorowa platformówka 2D, opowiadająca z lekkim przymrużeniem oka o codziennym życiu i obyczajach wikingów. Istotną rolę w rozgrywce pełnią tytułowe grzyby, które w zależności od gatunku, dają bohaterom dostęp do wielu przydatnych umiejętności. Fabuła gry oraz występujące w niej runy i inne przedmioty zaczerpnięte zostały z autentycznych źródeł historycznych i legend.

Limbo
Limbo

Zręcznościowe 3 lipca 2013

Niezależna platformówka stworzona przez niewielkie studio deweloperskie. Cechą charakterystyczną gry jest ciekawa, czarno-biała grafika. Wcielamy się w małego chłopca, który wyrusza w niebezpieczną podróż, żeby uratować swoją zaginioną siostrę. Bohater przemierza surrealistyczne, groteskowe krainy, rozwiązując zagadki i uciekając przed ścigającym go monstrualnym pająkiem.

Never Alone: Ki Edition
Never Alone: Ki Edition

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Never Alone to platformówka autorstwa zespołu Upper One Games. Fabuła gry pełnymi garściami czerpie z legend przekazywanych z pokolenia na pokolenie w plemionach Inuitów. Podczas zabawy kierujemy młodą dziewczyną oraz jej wiernym lisem i musimy unikać przeszkód oraz pułapek, walczyć z wrogami i rozwiązywać zagadki logiczne.

Angry Birds
Angry Birds

Zręcznościowe 10 grudnia 2009

Zabawna gra zręcznościowa, w której przejmujemy kontrolę nad stadem ptaków pragnących odzyskać jaja, skradzione im przez złowrogie, zielone świnie. Zabawa polega na wystrzeliwaniu ze specjalnej procy różnych rodzajów ptaków w taki sposób, aby trafić bezpośrednio w przeciwnika lub uszkodzić ochraniającą go konstrukcję.

Rayman 2: The Great Escape
Rayman 2: The Great Escape

Zręcznościowe 1 marca 2010

Mobilna reedycja drugiej części popularnej serii platformówek z tytułowym Raymanem, wydanej pierwotnie na komputerach PC i najpopularniejszych modelach konsol. Tytułowy bohater musi poradzić sobie z mechanicznymi piratami, którzy opanowali spokojną Krainę Snów. Gracz ma za zadanie pomóc Raymanowi odzyskać utraconą moc i uwolnić przyjaciół z rąk najeźdźców.

Guitar Hero Live
Guitar Hero Live

Zręcznościowe 20 października 2015

Kolejna odsłona serii Guitar Hero. Produkcja pozwala wcielić się w gitarzystę biorącego udział w rozmaitych koncertach. W odróżnieniu od wcześniejszych części, tym razem akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a na ekranie widzimy prawdziwych aktorów.

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari
Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

Zręcznościowe 22 czerwca 2016

Darmowa produkcja typu auto-runner od studia Featherweight Games, znanego z popularnej gry Skiing Yeti Mountain. Podczas zabawy wcielamy się w mistrza rodeo, który łapie i ujeżdża rozmaite zwierzęta, a jego dodatkowym zajęciem jest prowadzenie ZOO.

Gassy Mob
Gassy Mob

Zręcznościowe lipiec 2018

Zabawna gra zręcznościowa, w której naszym zadaniem jest... pierdzenie. Rozgrywka polega na puszczaniu gazów na mieszkańców miasteczka i uciekaniu przed nimi, gdyż nasze "ataki" zamieniają ich w agresywnych osobników.

Rayman Adventures
Rayman Adventures

Zręcznościowe 3 grudnia 2015

Rayman Adventures to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS platformówka 2D typu auto-runner. Podczas zabawy gracze eksplorują mapy, unikają pułapek i walczą z przeciwnikami. Kluczową rolę odgrywa także gromadzenie inteligentnych jaj, pełniących rolę sojuszników zapewniających dostęp do specjalnych mocy.

Pac-Man Maker
Pac-Man Maker

Zręcznościowe 2018 (wczesny dostęp od 2 października 2017)

Aplikacja umożliwiające konstruowanie labiryntów, inspirowanych poziomami z klasycznego Pac-Mana. Stworzonymi planszami można dzielić się z innymi graczami, testować je, a także ustanawiać na nich rekordy punktowe.

My Tamagotchi Forever
My Tamagotchi Forever

Zręcznościowe 15 marca 2018

Produkcja nawiązująca do klasycznych Tamagotchi, w której gracze opiekują się rozmaitymi stworzonkami. Do ich obowiązków należy nie tylko zapewnienie swoim podopiecznym pożywienia, kąpanie ich i sprzątanie po nich, lecz również zabawa – wszystko po to, by po dniu pełnym atrakcji stworki chętnie kładły się do łóżek.

Getting over it with Bennett Foddy
Getting over it with Bennett Foddy

Zręcznościowe 6 grudnia 2017

Getting over it with Bennett Foddy to stworzona przez tytułowego Bennetta Foddy'ego gra zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest wspinanie się po stromym zboczu z wykorzystaniem… młota i dużego garnka. Gra charakteryzuje się wysokim poziomem trudności i nawiązuje do wydanego w 2002 roku Sexy Hiking.

Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder
Evoland 2: A Slight Case of Spacetime Continuum Disorder

Zręcznościowe 28 lutego 2018

Kontynuacja oryginalnej produkcji niezależnej, stanowiącej swoistą podróż sentymentalną poprzez historię gier wideo. Styl rozgrywki oraz oprawa graficzna zmieniają się w miarę postępów fabuły, czerpiąc inspiracje z wielu kultowych tytułów oraz mnogości gatunków gier.

Disney Infinity 3.0
Disney Infinity 3.0

Zręcznościowe 28 sierpnia 2015

Trzecia część uznanej serii gier zręcznościowych, w których do zabawy wykorzystuje się specjalne figurki. Twórcy zatroszczyli się o nowe światy (w tym trzy z uniwersum Gwiezdnych Wojen), a także ulepszony Plac Zabaw z dwoma nowymi aktywnościami.