Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Gry Zręcznościowe Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 246 Przed premierą 11
iOS
Zręcznościowe
Tematyki
Czas
Super Mario Run
Super Mario Run

Zręcznościowe 15 grudnia 2016

Zręcznościowa platformówka typu auto runner, w której wcielamy się w wąsatego hydraulika biegającego po kolejnych poziomach. Skacząc omijamy przeszkody, walczymy z wrogami i zbieramy monety. Dodatkową atrakcją produkcji jest możliwość wybudowania własnego Mushroom Kingdom.

Inside
Inside

Zręcznościowe 15 grudnia 2017

Drugi tytuł twórców zaskakującej platformówki niezależnej Limbo z 2010 roku. Bohaterem gry Inside jest bliżej nieokreślony chłopiec, który ucieka przed prześladowcami w ponurym, monochromatycznym świecie.

Stranger Things: The Game
Stranger Things: The Game

Zręcznościowe 4 października 2017

Darmowa gra wydana w ramach promocji drugiego sezonu serialu Stranger Things. Podczas zabawy przenosimy się do 1984 roku, do amerykańskiego miasteczka Hawkins, gdzie musimy odszukać zaginione dzieciaki.

Never Alone: Ki Edition
Never Alone: Ki Edition

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Never Alone to platformówka autorstwa zespołu Upper One Games. Fabuła gry pełnymi garściami czerpie z legend przekazywanych z pokolenia na pokolenie w plemionach Inuitów. Podczas zabawy kierujemy młodą dziewczyną oraz jej wiernym lisem i musimy unikać przeszkód oraz pułapek, walczyć z wrogami i rozwiązywać zagadki logiczne.

Terraria
Terraria

Zręcznościowe 29 sierpnia 2013

Terraria jest platformówką 2D stworzoną przez niezależne studio Re-Logic. Gracze otrzymują kilka prostych narzędzi, dzięki którym mogą tworzyć lokacje ograniczone jedynie własną pomysłowością. Gra często nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, a do jej atutów zalicza się tryb multiplayer, pozwalający na zabawę w gronie znajomych.

Angry Birds 2
Angry Birds 2

Zręcznościowe 30 lipca 2015

Angry Birds 2 to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS hybryda gatunkowa łącząca elementy zręcznościowe i logiczne. Podczas zabawy zadaniem gracza jest wystrzeliwanie za pomocą procy tytułowych wściekłych ptaków w taki sposób, aby wyeliminować wszystkich przebywających na planszy wrogów.

My Tamagotchi Forever
My Tamagotchi Forever

Zręcznościowe 2018 (wczesny dostęp od 23 listopada 2017)

Produkcja nawiązująca do klasycznych Tamagotchi, w której gracze opiekują się rozmaitymi stworzonkami. Do ich obowiązków należy nie tylko zapewnienie swoim podopiecznym pożywienia, kąpanie ich i sprzątanie po nich, lecz również zabawa – wszystko po to, by po dniu pełnym atrakcji stworki chętnie kładły się do łóżek.

The Binding of Isaac: Rebirth
The Binding of Isaac: Rebirth

Zręcznościowe 11 stycznia 2017

Nowa wersja wyjątkowo popularnej gry niezależnej, stworzonej przez Edmunda McMillena i Floriana Himsla. Za produkcję odpowiada studio Nicalis. Twórcy wprowadzili nową oprawę graficzną, tryb kooperacji oraz rozszerzyli rozgrywkę o zupełnie nowe elementy.

Fez: Pocket Edition
Fez: Pocket Edition

Zręcznościowe 13 grudnia 2017

Zręcznościowa gra platformowa w stylu retro, autorstwa teamu developerskiego Polytron. Wcielamy się w Gomeza, który żyjąc dotychczas w świecie 2D, uświadamia sobie istnienie jeszcze jednego wymiaru. Tytuł przedstawia rozgrywkę w dość innowacyjny sposób, realizując rozmaite łamigłówki za pomocą dwuwymiarowych plansz w trójwymiarowym świecie. Wszystko to odbywa się w pikselowej, kolorowej stylistyce.

Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Zręcznościowa gra MMO, w której wcielamy się w węża poruszającego się po mapie wypełnionej gadami innych graczy. Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest pożeranie świecących punktów, dzięki czemu rośniemy i wspinamy się coraz wyżej w rankingu największych węży.

Pac-Man Maker
Pac-Man Maker

Zręcznościowe 2018 (wczesny dostęp od 2 października 2017)

Aplikacja umożliwiające konstruowanie labiryntów, inspirowanych poziomami z klasycznego Pac-Mana. Stworzonymi planszami można dzielić się z innymi graczami, testować je, a także ustanawiać na nich rekordy punktowe.

Goat Simulator
Goat Simulator

Zręcznościowe 17 września 2014

Goat Simulator to humorystyczny projekt szwedzkiego studia Coffee Stain. W produkcji gracze wcielają się w niesforną kozę i mają za zadanie dokonać jak największych zniszczeń. Tytuł powstał w zasadzie przypadkiem i ma humorystyczny charakter.

RuneScape: Idle Adventures
RuneScape: Idle Adventures

Zręcznościowe luty 2018

Kliker stworzony przez autorów AdVenture Capitalist przy współpracy z firmą Jagex. Produkcja została osadzona w uniwersum gry MMORPG RuneScape, ale rożni się od niej diametralnie, oferując prostą zabawę w klikanie / stukanie.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty
Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty jest odświeżoną wersją popularnej platformówki wydanej pierwotnie w 1997 roku. Deweloperzy ze studia Oddworld Inhabitants zdecydowali się dostosować oprawę audio-wizualną swego dzieła do współczesnych standardów, a także wprowadzić szereg oczekiwanych przez fanów zmian w mechanice rozgrywki.

Guitar Hero Live
Guitar Hero Live

Zręcznościowe 20 października 2015

Kolejna odsłona serii Guitar Hero. Produkcja pozwala wcielić się w gitarzystę biorącego udział w rozmaitych koncertach. W odróżnieniu od wcześniejszych części, tym razem akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a na ekranie widzimy prawdziwych aktorów.

Rayman 2: The Great Escape
Rayman 2: The Great Escape

Zręcznościowe 1 marca 2010

Mobilna reedycja drugiej części popularnej serii platformówek z tytułowym Raymanem, wydanej pierwotnie na komputerach PC i najpopularniejszych modelach konsol. Tytułowy bohater musi poradzić sobie z mechanicznymi piratami, którzy opanowali spokojną Krainę Snów. Gracz ma za zadanie pomóc Raymanowi odzyskać utraconą moc i uwolnić przyjaciół z rąk najeźdźców.

Limbo
Limbo

Zręcznościowe 3 lipca 2013

Niezależna platformówka stworzona przez niewielkie studio deweloperskie. Cechą charakterystyczną gry jest ciekawa, czarno-biała grafika. Wcielamy się w małego chłopca, który wyrusza w niebezpieczną podróż, żeby uratować swoją zaginioną siostrę. Bohater przemierza surrealistyczne, groteskowe krainy, rozwiązując zagadki i uciekając przed ścigającym go monstrualnym pająkiem.

Space Frontier
Space Frontier

Zręcznościowe 26 lipca 2017

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której staramy się skolonizować Marsa. W tym celu latamy modułową rakietą kosmiczną, aktywowaną poprzez stukanie palcem w odpowiednich momentach.

Hill Climb Racing 2
Hill Climb Racing 2

Zręcznościowe 18 października 2016

Druga odsłona szalonej gry zręcznościowej, w której zadaniem graczy jest przejechanie wyznaczonej trasy w możliwie najbardziej efektownym stylu. Oprócz trybu dla samotników, tytuł oferuje wariant rozgrywki opracowany z myślą o wieloosobowej zabawie.

Disney Infinity 3.0
Disney Infinity 3.0

Zręcznościowe 28 sierpnia 2015

Trzecia część uznanej serii gier zręcznościowych, w których do zabawy wykorzystuje się specjalne figurki. Twórcy zatroszczyli się o nowe światy (w tym trzy z uniwersum Gwiezdnych Wojen), a także ulepszony Plac Zabaw z dwoma nowymi aktywnościami.

Viking Mushroom
Viking Mushroom

Zręcznościowe jeszcze nie ogłoszona

Kolorowa platformówka 2D, opowiadająca z lekkim przymrużeniem oka o codziennym życiu i obyczajach wikingów. Istotną rolę w rozgrywce pełnią tytułowe grzyby, które w zależności od gatunku, dają bohaterom dostęp do wielu przydatnych umiejętności. Fabuła gry oraz występujące w niej runy i inne przedmioty zaczerpnięte zostały z autentycznych źródeł historycznych i legend.

World of Goo
World of Goo

Zręcznościowe 16 grudnia 2010

World of Goo to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Kyle'a Gablera i Rona Carmela, czyli dwuosobową ekipę deweloperską studia 2D Boy. Zabawa, przeznaczona wyłącznie dla jednego gracza, polega na budowaniu rozmaitych konstrukcji z kulek galaretowatej mazi, czyli tytułowych Goo, w czym permanentnie przeszkadza grawitacja i inne prawa fizyki. Tytuł, odznaczający się specyficzną oprawą wizualną oraz oryginalnym humorem sytuacyjnym, uznany został za jedną z najoryginalniejszych gier 2008 roku.

Rayman Adventures
Rayman Adventures

Zręcznościowe 3 grudnia 2015

Rayman Adventures to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS platformówka 2D typu auto-runner. Podczas zabawy gracze eksplorują mapy, unikają pułapek i walczą z przeciwnikami. Kluczową rolę odgrywa także gromadzenie inteligentnych jaj, pełniących rolę sojuszników zapewniających dostęp do specjalnych mocy.

Thomas Was Alone
Thomas Was Alone

Zręcznościowe 15 maja 2014

Minimalistyczna platformówka 2D ukazująca losy grupki prostokątów będących pierwszymi przedstawicielami sztucznej inteligencji posiadającej uczucia. Wykorzystujemy charakterystyczne cechy poszczególnych bohaterów poznając jednocześnie ich osobowości, problemy oraz przemyślenia.