Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry Zręcznościowe Apple iOS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku zręcznościowe na platformę Apple iOS ułożone według popularności.

Gry zręcznościowe. Gatunek wymagający szczególnej sprawności manualnej. Produkcje te inaczej zwane są grami arcade. Głównym zadaniem gracza jest dotarcie do wyznaczonego celu lub pokonanie przeciwników, wykazując się przy tym sprawnym kontrolowaniem prowadzonej postaci lub pojazdu. Zręcznościówki zazwyczaj pozbawione są fabuły lub występuje ona w postaci szczątkowej. Do tej kategorii należą m.in. popularne platformówki.

Po premierze 261 Przed premierą 8
iOS
Zręcznościowe
Tematyki
Czas
Alto's Odyssey
Alto's Odyssey

Zręcznościowe 21 lutego 2018

Alto's Odyssey to opracowana z myślą o systemie iOS gra zręcznościowa. Kierujemy snowboardzistą mknącym przez niekończącą się pustynię. Naszym zadaniem jest unikanie przeszkód i zbieranie monet, a cała zabawa obraca się wokół prób dotarcia jak najdalej.

Terraria
Terraria

Zręcznościowe 29 sierpnia 2013

Terraria jest platformówką 2D stworzoną przez niezależne studio Re-Logic. Gracze otrzymują kilka prostych narzędzi, dzięki którym mogą tworzyć lokacje ograniczone jedynie własną pomysłowością. Gra często nazywana jest dwuwymiarowym Minecraftem, a do jej atutów zalicza się tryb multiplayer, pozwalający na zabawę w gronie znajomych.

Angry Birds 2
Angry Birds 2

Zręcznościowe 30 lipca 2015

Angry Birds 2 to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS hybryda gatunkowa łącząca elementy zręcznościowe i logiczne. Podczas zabawy zadaniem gracza jest wystrzeliwanie za pomocą procy tytułowych wściekłych ptaków w taki sposób, aby wyeliminować wszystkich przebywających na planszy wrogów.

Super Mario Run
Super Mario Run

Zręcznościowe 15 grudnia 2016

Zręcznościowa platformówka typu auto runner, w której wcielamy się w wąsatego hydraulika biegającego po kolejnych poziomach. Skacząc omijamy przeszkody, walczymy z wrogami i zbieramy monety. Dodatkową atrakcją produkcji jest możliwość wybudowania własnego Mushroom Kingdom.

Pac-Man Maker
Pac-Man Maker

Zręcznościowe 2018 (wczesny dostęp od 2 października 2017)

Aplikacja umożliwiające konstruowanie labiryntów, inspirowanych poziomami z klasycznego Pac-Mana. Stworzonymi planszami można dzielić się z innymi graczami, testować je, a także ustanawiać na nich rekordy punktowe.

Stranger Things: The Game
Stranger Things: The Game

Zręcznościowe 4 października 2017

Darmowa gra wydana w ramach promocji drugiego sezonu serialu Stranger Things. Podczas zabawy przenosimy się do 1984 roku, do amerykańskiego miasteczka Hawkins, gdzie musimy odszukać zaginione dzieciaki.

Looney Tunes Dash!
Looney Tunes Dash!

Zręcznościowe 18 grudnia 2014

Endless runner stworzony przez firmę Zynga w oparciu o serię popularnych kreskówek z cyklu Zwariowane melodie. Podczas zabawy wcielamy się w Królika Bugsa, Strusia Pędziwiatra i Kaczora Daffy’ego, którzy muszą uciekać przed Elmerem Fuddem, Yosemite Samem i nie tylko.

Inside
Inside

Zręcznościowe 15 grudnia 2017

Drugi tytuł twórców zaskakującej platformówki niezależnej Limbo z 2010 roku. Bohaterem gry Inside jest bliżej nieokreślony chłopiec, który ucieka przed prześladowcami w ponurym, monochromatycznym świecie.

The Binding of Isaac: Rebirth
The Binding of Isaac: Rebirth

Zręcznościowe 11 stycznia 2017

Nowa wersja wyjątkowo popularnej gry niezależnej, stworzonej przez Edmunda McMillena i Floriana Himsla. Za produkcję odpowiada studio Nicalis. Twórcy wprowadzili nową oprawę graficzną, tryb kooperacji oraz rozszerzyli rozgrywkę o zupełnie nowe elementy.

Ayo: A Rain Tale
Ayo: A Rain Tale

Zręcznościowe 31 stycznia 2018

Ayo: A Rain Tale to platformówka 2D, w której akcję obserwujemy z boku, z perspektywy side-scrollowej. Opowieść przedstawiona w grze rozgrywa się w pobliżu Sahary. Główną bohaterką jest Ayo – młoda dziewczyna, która, podobnie jak wiele swoich rówieśniczek, pomaga w szukaniu życiodajnej wody dla swojej rodziny.

Pako 2
Pako 2

Zręcznościowe 1 lutego 2018

Kontynuacja gry Pako: Car Chase Simulator, w której gracze po raz kolejny wcielają się w zbira uciekającego przed stróżami prawa. Produkcja pozwala zasiąść za kierownicą zróżnicowanych samochodów i rozbijać się po rozmaitych mapach, wykonując misje polegające na dowożeniu kryminalistów do ich kryjówek. W zamian za realizację zadań otrzymujemy pieniądze, które możemy przeznaczyć na zakup nowych pojazdów i ulepszeń.

Space Frontier
Space Frontier

Zręcznościowe 26 lipca 2017

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w której staramy się skolonizować Marsa. W tym celu latamy modułową rakietą kosmiczną, aktywowaną poprzez stukanie palcem w odpowiednich momentach.

Never Alone: Ki Edition
Never Alone: Ki Edition

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Never Alone to platformówka autorstwa zespołu Upper One Games. Fabuła gry pełnymi garściami czerpie z legend przekazywanych z pokolenia na pokolenie w plemionach Inuitów. Podczas zabawy kierujemy młodą dziewczyną oraz jej wiernym lisem i musimy unikać przeszkód oraz pułapek, walczyć z wrogami i rozwiązywać zagadki logiczne.

Thumper: Pocket Edition
Thumper: Pocket Edition

Zręcznościowe 24 stycznia 2018

Muzyczna gra akcji stworzona przez studio Drool. Gracz wciela się w żuka, który przemierza kosmos w poszukiwaniu stanowiącej zagrożenie głowy. Rozgrywka opiera się na naciskaniu określonych przycisków w rytm muzyki, co w połączeniu z psychodeliczną oprawą i elektroniczną ścieżką dźwiękową zapewnia niemal transowe doświadczenie.

Limbo
Limbo

Zręcznościowe 3 lipca 2013

Niezależna platformówka stworzona przez niewielkie studio deweloperskie. Cechą charakterystyczną gry jest ciekawa, czarno-biała grafika. Wcielamy się w małego chłopca, który wyrusza w niebezpieczną podróż, żeby uratować swoją zaginioną siostrę. Bohater przemierza surrealistyczne, groteskowe krainy, rozwiązując zagadki i uciekając przed ścigającym go monstrualnym pająkiem.

Angry Birds
Angry Birds

Zręcznościowe 10 grudnia 2009

Zabawna gra zręcznościowa, w której przejmujemy kontrolę nad stadem ptaków pragnących odzyskać jaja, skradzione im przez złowrogie, zielone świnie. Zabawa polega na wystrzeliwaniu ze specjalnej procy różnych rodzajów ptaków w taki sposób, aby trafić bezpośrednio w przeciwnika lub uszkodzić ochraniającą go konstrukcję.

Hill Climb Racing 2
Hill Climb Racing 2

Zręcznościowe 18 października 2016

Druga odsłona szalonej gry zręcznościowej, w której zadaniem graczy jest przejechanie wyznaczonej trasy w możliwie najbardziej efektownym stylu. Oprócz trybu dla samotników, tytuł oferuje wariant rozgrywki opracowany z myślą o wieloosobowej zabawie.

Slither.io
Slither.io

Zręcznościowe 25 marca 2016

Zręcznościowa gra MMO, w której wcielamy się w węża poruszającego się po mapie wypełnionej gadami innych graczy. Naszym zadaniem podczas rozgrywki jest pożeranie świecących punktów, dzięki czemu rośniemy i wspinamy się coraz wyżej w rankingu największych węży.

Rayman Adventures
Rayman Adventures

Zręcznościowe 3 grudnia 2015

Rayman Adventures to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS platformówka 2D typu auto-runner. Podczas zabawy gracze eksplorują mapy, unikają pułapek i walczą z przeciwnikami. Kluczową rolę odgrywa także gromadzenie inteligentnych jaj, pełniących rolę sojuszników zapewniających dostęp do specjalnych mocy.

Guitar Hero Live
Guitar Hero Live

Zręcznościowe 20 października 2015

Kolejna odsłona serii Guitar Hero. Produkcja pozwala wcielić się w gitarzystę biorącego udział w rozmaitych koncertach. W odróżnieniu od wcześniejszych części, tym razem akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a na ekranie widzimy prawdziwych aktorów.

Getting over it with Bennett Foddy
Getting over it with Bennett Foddy

Zręcznościowe 6 grudnia 2017

Getting over it with Bennett Foddy to stworzona przez tytułowego Bennetta Foddy'ego gra zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest wspinanie się po stromym zboczu z wykorzystaniem… młota i dużego garnka. Gra charakteryzuje się wysokim poziomem trudności i nawiązuje do wydanego w 2002 roku Sexy Hiking.

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty
Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty

Zręcznościowe 14 grudnia 2017

Oddworld: Abe's Oddysee New N' Tasty jest odświeżoną wersją popularnej platformówki wydanej pierwotnie w 1997 roku. Deweloperzy ze studia Oddworld Inhabitants zdecydowali się dostosować oprawę audio-wizualną swego dzieła do współczesnych standardów, a także wprowadzić szereg oczekiwanych przez fanów zmian w mechanice rozgrywki.

Subway Surfers
Subway Surfers

Zręcznościowe 22 maja 2012

Kolorowa gra zręcznościowa, należąca do casualowego gatunku endless runnerów. Wcielamy się w postaci przyłapanych na gorącym uczynku graficiarzy, którzy zmuszeni są do ucieczki przed inspektorem policji oraz jego psem. Podczas gry przemieszczamy się po dachach wagonów i torach kolejowych, unikając pojawiających się przeszkód za pomocą specjalnej odrzutowej deskorolki.

LEGO Bionicle: Mask Of Creation
LEGO Bionicle: Mask Of Creation

Zręcznościowe 1 stycznia 2015

Zręcznościowa produkcja akcji promująca nową linę klocków Bionicle. W grze autorstwa studia Frima wcielamy się w jedną z kilku postaci, którą walczymy z licznymi przeciwnikami na wyspie Okoto. Wszystko po to, by pokonać zło i odzyskać zaginione maski mocy.