Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Mount & Blade: Warband (PC)

PC

Dodatki do Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband - Viking Conquest
Mount & Blade: Warband - Viking Conquest

dodatek do gry11 grudnia 2014

Drugi dodatek DLC do sandboksowego RPG akcji Mount & Blade: Warband, który przenosi akcję gry na tereny Wysp Brytyjskich i Skandynawii, koncentrując się na tytułowych podbojach Wikingów. Podobnie jak w przypadku pierwszego, „napoleońskiego” rozszerzenia, twórcy wzięli na warsztat fanowską modyfikację Brytenwalda, ulepszając ją pod okiem oryginalnych deweloperów. Tym razem jednak, oprócz wielu trybów rozgrywki wieloosobowej (w tym nowych: Coastal Assault i Warlord), wprowadzono także przeznaczoną do zabawy w pojedynkę kampanię fabularną. Skupia się ona na łupieżczych wyprawach synów nordyckiego wodza Ragnara Lodbroka na wschodnie tereny Brytanii, rzucając gracza w sam środek walki i rozlicznych intryg politycznych. Przygotowana na potrzeby gry mapa zawiera ponad 300 miast, reprezentujących odmienne państwa i kultury. Wprowadzono także możliwość podróży i walk morskich oraz budowy lub zakupu różnego rodzaju statków. Jak zwykle zadbano też o możliwie dużą wierność realiom historycznym.

Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars
Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

dodatek do gry19 kwietnia 2012

Pierwsze rozszerzenie DLC do bestsellerowego RPG akcji Mount & Blade: Warband firmy TaleWorlds. Stanowi ono przygotowaną pod okiem twórców, ulepszoną wersję popularnej fanowskiej modyfikacji Mount & Musket: Battalion i zgodnie z tytułem przenosi graczy w burzliwą epokę wojen napoleońskich. Tytuł nie posiada standardowej kampanii single player, koncentrując się wyłącznie na walce i potyczkach wieloosobowych, które względem podstawowej wersji gry poddano szeregowi ulepszeń i modyfikacji. Dodatek wprowadza do rozgrywki ponad 220 wiernie odtworzonych, unikalnych jednostek, reprezentujących pięć głównych krajów, biorących udział w konflikcie wywołanym przez Napoleona. Wśród nich znajdziemy całą gamę oddziałów piechoty, kawalerii oraz artylerii. Swoistą nowość stanowi także specjalny tryb dowódcy, w którym kierujemy własnymi oddziałami sterowanymi przez komputerowe AI. Twórcy wprowadzili także nowe animacje otoczenia i efekty atmosferyczne, które wpłynęły na wyraźnie lepszą jakość oprawy.