Valve ugięło się pod naciskiem rządu i usunęło ze Steam kontrowersyjną modyfikację [Aktualizacja: komunikat Valve]
Valve wzięło pod uwagę protest koreańskiej grupy GRAC i pomogło zbanować kontrowersyjnego moda na Steam. Chodzi o „rewizjonizm historyczny” w Mount & Blade: Warband.

Aktualizacja (8 lipca, godz. 9:20)
Valve wyjaśniło w komunikacie wysłanym do redakcji serwisu Automaton, że nie usunęło moda Gwangju Running Man ze Steam na całym świecie, a jedynie zablokowało go w Korei Południowej. Decyzja o globalnym skasowaniu plików należała już do samego twórcy moda.
Oryginalna wiadomość (7 lipca, godz. 12:45)
Firma Valve wyrzuciła ze Steam Workshop projekt Gwangju Running Man, czyli kontrowersyjny mod do gry Mount & Blade: Warband.
- Zrobiono to na wniosek grupy GRAC (Game Rating and Administration Committee), czyli koreańskiej agencji zajmującej się przydzielaniem kategorii wiekowych grom.
- Powodem tego była kontrowersyjna zawartość modyfikacji. Prezentowała ona zafałszowany obraz protestów studenckich, które odbyły się Korei Południowej w 1980 roku. Zostały one brutalnie stłumione przez wojsko (w tamtych latach krajem rządziła dyktatura wojskowa pod przywództwm Chun Doo-hwana), doprowadzając do śmierci, według szacunków, 1-2 tys. cywilów.
- W modzie Ci protestujący pokazani są jako uzbrojeni przestępcy, a cały projekt zrealizowano tak, aby przekonać gracza, że decyzje Chun Doo-hwana były słuszne, a akcje podwładnych mu żołnierzy uzasadnione.
Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że tajemnicą pozostaje tożsamość autora moda. Na Steamie jego konto ma recenzje gier wyłącznie w języku chińskim, a jako region ustawił on Hong Kong, przez co część osób uważa, że modyfikacja jest dziełem Chińczyka, który postanowił rozpętać awanturę w Korei Południowej. Inni twierdzą, że to może być zmyłka, a całość jest dziełem jakiegoś fana ekstremalnej koreańskiej prawicy, której politycy próbują wybielać ówczesną dyktaturę wojskową.
Początkowo grupa GRAC poprosiła jedynie o zablokowanie dostępu do modyfikacji Gwangju Running Man w Korei Południowej. Potem jednak, z pomocą tamtejszego rządu, przekonała Valve, aby po prostu usunąć moda ze Steam Workshop, tak aby nie można go było pobrać także z innych krajów.

Decyzję Valve można oceniać różnie. Z jednej strony, to ugięcie się przez cenzurą państwową i tworzy zły precedens na przyszłość. Z drugiej strony, firma raczej nie ma żadnego interesu w walce z koreańskim rządem, a mod najpewniej szybko pojawi się w innych miejscach w sieci.