Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2019, 16:04

autor: Entelarmer

Śródziemie w Mount & Blade: Warband - jest beta moda Middle Earth at War

Do sieci trafiła wersja beta moda Middle Earth at War do gry Mount & Blade: Warband. Modyfikacja pozwala nam porzucić krainę Calradię na rzecz Śródziemia i frakcji znanych z Władcy Pierścieni.

Gotowi odeprzeć kolejną inwazję Isengardu? - Śródziemie w Mount & Blade: Warband - jest beta moda Middle Earth at War - wiadomość - 2019-09-20
Gotowi odeprzeć kolejną inwazję Isengardu?

Czekacie wciąż na Mount & Blade 2: Bannerlord, ale też tęsknicie za Bitwą o Śródziemie? Być może pewnym pocieszeniem będzie dla Was modyfikacja do Mount & Blade: Warband zatytułowana Middle Earth at War. Mod przenoszący świat filmowych adaptacji dzieł J.R.R. Tolkiena do ostatniej odsłony serii studia TaleWorlds otrzymał wersję beta. Pliki możecie znaleźć w serwisie ModDB – pobrane archiwum należy wypakować do folderu „Modules” (domyślna lokalizacja: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\MountBlade Warband\Modules).

Po instalacji Middle Earth at War otrzymacie dostęp do mapy kampanii w Śródziemiu i dwóch grywalnych ras (ludzi oraz elfów), jak również 12 frakcji (w tym Gondoru, Rohanu, krasnoludów, Isengardu oraz Mordoru). W porównaniu do wersji alfa Easterling – twórca modyfikacji – wprowadził też garść drobnych zmian, częściowo w celu większego dostosowania rozgrywki do realiów (na przykład lordowie nie mogą już zmieniać stronnictw). Rzecz jasna, to wciąż tylko beta, a mod ma charakter czysto wizualny i jest dostępny tylko w języku angielskim. Niemniej zawsze to jakaś namiastka strategicznej gry w Śródziemiu, jakiej nie uświadczyliśmy od bardzo długiego czasu.

Bitwa o Śródziemie to nie jest, ale lepszy rydz niż nic. - Śródziemie w Mount & Blade: Warband - jest beta moda Middle Earth at War - wiadomość - 2019-09-20
Bitwa o Śródziemie to nie jest, ale lepszy rydz niż nic.