Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Mass Effect (X360)

Mass Effect: Pinnacle Station
Mass Effect: Pinnacle Station

dodatek do gry25 sierpnia 2009

Drugi dodatek DLC do wydanej w 2007 roku gry Mass Effect, opracowanej przez specjalizujące się w gatunku cRPG studio BioWare. Po zainstalowaniu rozszerzenia możemy dokować w tajnej stacji Przymierza o nazwie Szczyt, służącej jako obiekt treningu wojskowego. W odróżnieniu od wydanego rok wcześniej dodatku Bring Down the Sky, DLC o nazwie Pinnacle Station nie wprowadza jednego spójnego wątku fabularnego, umożliwiając jednak graczom poznanie kilku nowych postaci oraz uczestnictwo w serii 13 niepowiązanych ze sobą misji o rosnącym stopniu trudności, których zaliczenie powinno zapewnić ok. 2-3 godzin zabawy. Każde z zadań odznacza się nieco innymi zasadami, a wśród dostępnych trybów rozgrywki znajdziemy m.in. Przetrwanie (walka z kolejnymi falami przeciwników), Polowanie (za każdego zabitego otrzymujemy cenne sekundy), a także walkę o przejęcie flag oraz grę na czas. Stawką za udział w misjach są pieniądze, bronie, pancerze, a nawet sama stacja.

Mass Effect: Zniszcz niebo
Mass Effect: Zniszcz niebo

dodatek do gry9 maja 2008

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do osadzonego w konwencji science fiction RPG-a akcji Mass Effect studia BioWare. Dodatek o nazwie Bring Down the Sky wzbogaca fabułę gry podstawowej o nowy wątek, którego ukończenie powinno zająć ok. 90 minut i wprowadza do rozgrywki zupełnie nowy świat powiązany z wrogą rasą czterookich, humanoidalnych Batarian. Opisywane w rozszerzeniu wydarzenia obracają się wokół poczynań grupy batariańskich ekstremistów, która przejęła kontrolę nad mobilną stacją, zlokalizowaną na asteroidzie w systemie Asgard i ustawiła ją na kursie kolizyjnym z pobliską ludzką kolonią Terra Nova. Jak łatwo się domyśleć, los milionów mieszkańców planety zależeć będzie od tylko i wyłącznie od nieustraszonego komandora Sheparda oraz jego załogi.