Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Endless Legend (PC)

PC
Endless Legend: Symbiosis
Endless Legend: Symbiosis

dodatek do gry24 stycznia 2019

Szóste duże DLC do popularnej strategii turowej z 2014 roku. W Endless Legend: Symbiosis deweloperzy z Amplitude Studios dodali nową grywalną frakcję, nazwaną Mikara. Jej przedstawiciele nie potrafią zajmować nowych terenów, zamiast tego kształtując swoją gospodarkę w oparciu o tzw. przerosty i tytułową symbiozę.

Endless Legend: Inferno
Endless Legend: Inferno

dodatek do gry2 sierpnia 2018

Piąte duże DLC do popularnej strategii turowej z 2014 roku. W Endless Legend: Inferno zespół Amplitude Studios oddaje w nasze ręce nową grywalną frakcję zwaną Kapaku; jej przedstawiciele czują się doskonale na nowych wulkanicznych biomach. Poza tym add-on wprowadza zjawiska Pyłowych zaćmień, które zwiększają potencjał wszystkich stron konfliktu i zapewniają im niedostępne wcześniej zdolności.

Endless Legend: Tempest
Endless Legend: Tempest

dodatek do gry14 października 2016

Kolejny z płatnych dodatków DLC do wydanej we wrześniu 2014 roku turowej strategii 4X Endless Legend autorstwa Amplitude Studios. Największą atrakcję rozszerzenia zatytułowanego Tempest stanowi nowa, grywalna frakcja o nazwie Morgawr, do której należą wodne istoty, specjalizujące się w bitwach morskich oraz manipulowaniu zwierzętami. Podobnie jak znane już wcześniej frakcje, także i Morgawr posiadają oczywiście swe unikalne struktury, jednostki, technologie oraz postaci. Dołączenie frakcji do konfliktu oznacza jednak przede wszystkim jego rozszerzenie na morza i oceany, zaś podczas wodnych potyczek z przeciwnikami możemy robić użytek z rozmaitych statków, jednostek latających, a także morskich potworów. Tego typu starcia oferują też kilka nowych, unikalnych mechanik, których nie znajdziemy w grze podstawowej. Całość uatrakcyjnia zaś system dynamicznie zmieniającej się pogody, a także obecność niegrywalnej frakcji Fomorian, która stara się powstrzymać naszą morską ekspansję.

Endless Legend: Shifters
Endless Legend: Shifters

dodatek do gry7 kwietnia 2016

Kolejny płatny dodatek DLC do osadzonej w realiach fantasy strategii 4X Endless Legend. Tytuł rozszerzenia: Shifters nawiązuje do wprowadzonej w nim nowej rasy Allayi, której cechą charakterystyczną jest unikalna zdolność transformacji, pozwalająca lepiej przystosować się do warunków zimowych. Allayi pozostają w ścisłym związku z zupełnie nowym surowcem o nazwie Perły Aurygi. Ma on w świecie gry istotne znaczenie, gdyż poświęcając go na specjalnych ołtarzach, gracze uzyskują możliwość modyfikowania efektów wywoływanych przez zimową zawieruchę. Dzięki temu można wykorzystywać zmieniającą się sytuację pogodową do uzyskania przewagi podczas bitew.

Endless Legend: Shadows
Endless Legend: Shadows

dodatek do gry2 września 2015

Drugie duże rozszerzenie do wydanej w 2014 roku turowej strategii 4X Endless Legend studia Amplitude. Dodatek zatytułowany Shadows wprowadza do gry nową grywalną frakcję znaną jako Zapomniani (ang. The Forgotten), specjalizującą się w szpiegostwie – czyli drugiej najważniejszej nowości niniejszego DLC. Pojawienie się tego elementu daje graczom zupełnie nowe możliwości, m.in. zbieranie informacji o przeciwniku, infiltrowanie wrogich struktur czy wysyłanie zabójców by zlikwidowali określone postacie. Opcja szpiegostwa nie została zarezerwowana wyłącznie dla Zapomnianych i w różnym stopniu korzystać z niej mogą pozostałe frakcje. Jednostki Zapomnianych dysponują jednak umiejętnościami kontrowania szpiegowskich technik rywali, a także zdolnością kamuflażu i skradania się.

Forges of Creation

cena: za darmo

DLC19 listopada 2015

Potężna, darmowa aktualizacja. Zmiany wprowadzono m.in. w zakresie SI, dzięki czemu komputerowi przeciwnicy rozsądniej korzystają z dostępnych zasobów i podejmują bardziej trafne decyzje (na przykład wycofują się z beznadziejnych bitew czy szybciej podejmują próby przełamania oblężenia). Wdrożono też wsparcie dla Steam Workshop i umożliwiono korzystanie z kilku modów na raz, jak również tworzenie map w formacie .tmx dzięki kompatybilności z darmową aplikacją TILED. Poszerzono też opcje tworzenia własnych frakcji o takie cechy, jak Rest and Relaxation (przyśpiesza regenerację zdrowia w garnizonach) czy Who Can do More Can Do Less (zmniejszony koszt opracowywania technologii z minionych epok). Nie zabrakło też nowych przedmiotów (w tym dwóch dla herosów), jednostki (Scyther) oraz herosa (Kugua, Sister of Mercy), jak również zmian balansujących rozgrywkę.

The Lost Tales

cena: 8,00 zł

DLC19 listopada 2015

Dodatek oferuje 20 nowych questów, skupiających się na historii Pomniejszych Frakcji (Minor Factions).

Echoes of Auriga

cena: 17,00 zł

DLC19 listopada 2015

Dodatek wprowadza zmodyfikowane wersje 9 muzycznych przedmiotów, takich jak Drum of Gios czy Harp of Noby Fly. Wraz z nimi pojawi się 7 nowych utworów, składających się na ponad 30 minut muzyki w czasie zimy lub lata w grze.

Guardians

cena: 40,00 zł

DLC29 kwietnia 2015

Rozszerzenie wprowadza do gry pięć jednostek typu Elemental Guardian, piętnaście budynków (w tym pięć legendarnych), zestaw nowych questów dla trybów kooperacji i rywalizacji, a także dodatkowe wydarzenia globalne.