Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2019, 10:37

autor: Aquma

Endless Space 2 i Endless Legend dostaną nowe dodatki

Deweloper Amplitude Studios poinformował, że strategie 4X Endless Legend oraz Endless Space 2 otrzymają nowe rozszerzenia, zatytułowane – odpowiednio – Symbiosis i Penumbra.

Strategie z serii Endless otrzymają nowe dodatki. - Endless Space 2 i Endless Legend dostaną nowe dodatki - wiadomość - 2019-01-19
Strategie z serii Endless otrzymają nowe dodatki.

W SKRÓCIE:

  1. strategia Endless Legend otrzyma dodatek Symbiosis, który wprowadzi do gry nowe, potężne monstra oraz frakcję Mikara;
  2. Endless Space 2 doczeka się DLC Penumbra – najważniejszą nowością będzie frakcja Mrocznego Chóru. Otrzymamy też hakowanie i moduły niewidzialności.

Firma Amplitude Studios zapowiedziała, że strategie Endless Legend oraz Endless Space 2 doczekają się nowych dodatków. Pierwsza z gier otrzyma rozszerzenie zatytułowane Symbiosis, a druga zostanie wzbogacona o DLC pod tytułem Penumbra. Obydwie nowości zadebiutują na komputerach (Steam) 24 stycznia w cenie 51,99 zł (choć do 4 lutego można je nabyć 10% taniej). Dostępny jest także pakiet zawierający obydwa DLC, który wyceniono na 103,98 zł (w ramach wyprzedaży 83,28 zł)

Symbiosis

DLC Symbiosis wprowadzi do gry nowe, potężne bestie – Urkany – które pojawiają się w losowych miejscach na mapie i zajmują teren. Gracze będą mogli okiełznać je poprzez przekupstwo lub walkę, odblokowując dzięki temu nowy zestaw zdolności. Rozszerzenie wprowadzi także frakcję znaną jako Mikara. Jest to starożytna cywilizacja, której celem jest przywrócenie równowagi na świecie.

Mikara pochodzą z wyjątkowego miasta-trzonu i zasilają swoją gospodarkę, tworząc przerosty w interesujących ich miejscach. Nie mogą osiedlać się na nowych terenach, są jednak w stanie zamieniać podbite miasta w miasta widma i pozyskiwać z nich dodatkowe zasoby. Po kilku turach symbioza z podbitym miastem zapewnia im specjalne bonusy… – czytamy w opisie.

Penumbra

W dodatku Penumbra znajdziemy wyczekiwaną mechanikę hakowania (pozwala wywierać wpływ na systemy kontrolowane przez wroga) oraz moduły niewidzialności (umożliwiają flotom przemierzanie niebezpiecznego terytorium bez wykrycia). Centralnym elementem rozszerzenia jest nowa frakcja Mrocznego Chóru, której członkowie od zarania dziejów przemierzają kosmos, obserwując upadek kolejnych cywilizacji. Co ciekawe, nowość została stworzona przez społeczność Endless Space.

Przez całą grę Mroczny Chór posiada tylko jeden ukryty system. Frakcja ta może jednak rozszerzać swoje wpływy i zasilać swoją ekonomię, budując bezimienne sanktuaria w neutralnych lub wrogich systemach. Mroczny Chór opiera się na swojej zdolności do pozostawania w ukryciu oraz na zaawansowanym wykorzystaniu hakowania – czytamy.

  1. Amplitude Studios – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Endless Legend - fantastyczna uczta dla strategów
  3. Recenzja gry Endless Space 2 – w 80 tur dookoła wszechświata