Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2019, 11:00

autor: Adrian Werner

The Division 2 - nowy film prezentuje Strefy Mroku i tryb PvP Konflikt

Firma Ubisoft udostępniła nowy materiał wideo z Tom Clancy's The Division 2. Koncentruje się on na zmianach w Strefach Mroku oraz prezentacji trybu PvP Konflikt.

Jeszcze dwa miesiące dzielą nas od premiery Tom Clancy's The Division 2, czyli kontynuacji popularnej sieciowej strzelanki z 2016 roku. Oczekiwanie na grę umilić powinien nowy materiał video, prezentujący m.in. zmiany w tzw. Strefie Mroku oraz tryb PvP Konflikt.

Strefy Mroku

THE DIVISION 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Massive Entertainment
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 15 marca 2019 r.

W pierwszej części Strefa Mroku była terenem, na którym walczyliśmy zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i innymi graczami. Poziom trudności był wyraźnie wyższy niż w innych sekcjach gry, ale wynagradzała to możliwość zdobycia rzadkich przedmiotów. W Tom Clancy's The Division 2 ten tryb ma być bardziej rozbudowany i opracowany zostanie tak, aby spodobał się nie tylko najbardziej hardkowowym fanom. Zamiast jednej Strefy Mroku otrzymamy trzy, zlokalizowane wokół stacji metra, w okolicach nadbrzeża oraz w dzielnicy Georgetown. W każdej z nich jednocześnie będzie mogło bawić się do 12 graczy.

Strefy Mroku opracowano głównie z myślą o tzw. endgame, ale podczas kampanii pojawi się kilka misji osadzonych w tych lokacjach, tak aby zaznajomić graczy z odmiennymi regułami tam obwiązującymi.

W grze znajdziemy trzy Strefy Mroku. - The Division 2 - nowy film prezentuje Strefy Mroku i tryb PvP Konflikt - wiadomość - 2019-01-19
W grze znajdziemy trzy Strefy Mroku.

Zmianie ulegnie sposób zdobywania przedmiotów. W jedynce zawsze wymagało to tzw. ekstrakcji, gdzie musieliśmy obronić pozycję przed atakami wrogów na tyle długo, aby helikopter był w stanie dolecieć na miejsce i przejąć łupy. Ta mechanika powróci w Tom Clancy's The Division 2, ale tylko dla najbardziej cennego ekwipunku. Pozostałe przedmioty będziemy mogli wykorzystać zaraz po ich odnalezieniu.

Podczas zabawy otrzymamy opcję stania się tzw. zbuntowanymi agentami. Dzięki temu będziemy mogli m.in. otwierać skrzynie z łupami za pomocą wytrychów, kraść sprzęt zdobyty przez innych graczy zanim dokonana zostanie jego ekstrakcja oraz hakować terminale zapewniające dostęp do wartościowych zasobów. Nie zabraknie także możliwości atakowania innych graczy. Im więcej takich akcji wykonamy, tym bardziej urośnie nasz status jako zbuntowanego agenta. Zapewni to dostęp do nowych wyzwań i okazji, ale także uczyni z nas priorytetowy cel dla pozostałych użytkowników w Strefie.

Punkty kontrolne w Strefach Mroku będą wyposażone w niezniszczalne wieżyczki strażnicze, które na celownik obiorą wszystkich agresorów, zarówno tych kontrolowanych przez sztuczną inteligencję, jak i innych graczy. Ma to zredukować powszechny w pierwszych częściach camping.

Aby nie było zbyt łatwo, co pewien czas aktywowane zostanie dynamiczne wydarzenie w postaci tzw. zajętych stref. Wtedy przestaną obowiązywać wszystkie reguły, a przeżycie stanie się prawdziwym wyzwaniem, ale za to nagrody będą znacznie cenniejsze. Te eventy obejmą tylko jedną Strefę w danym momencie, więc osoby pragnące mniej brutalnej rozgrywki będą mogły się bawić w pozostałych.

Co ciekawe, za opracowanie Stref Mroku w Tom Clancy's The Division 2 odpowiada nie studio Massive, czyli główny deweloper gry, a zespół Red Storm Entertainment, znany głównie z kilku pierwszych odsłon serii Rainbow Six oraz Ghost Recon.

Konflikt

Gra zadebiutuje w połowie marca. - The Division 2 - nowy film prezentuje Strefy Mroku i tryb PvP Konflikt - wiadomość - 2019-01-19
Gra zadebiutuje w połowie marca.

Strefy Mroku nie będą jedynymi opcjami PvP. Gracze będą mogli również bawić się w trybie Konflikt, oferującym dwa warianty – Dominacja i Potyczka. W obu zmierzą się ze sobą dwie czteroosobowe drużyny, a polem walki mają być odrębne mapy, zlokalizowane poza główną linią fabularną. Wygrane zapewnią nam nagrody, które zabierzemy potem do otwartego świata.

W Dominacji drużyny będą walczyły o przejście kontroli nad trzema strefami. Wymagać to będzie urzymania punktów na mapie przez określony czas lub wykonywania specjalnych akcji. Z kolei Potyczka przypominać będzie klasyczny drużynowy deathmatch.

Tom Clancy's The Division 2 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 15 marca. Produkcję będziemy mogli przetestować w przyszłym miesiącu podczas zamkniętej bety. Przypomnijmy, że na PC gry nie kupimy na Steamie. Dostępna będzie tylko przez serwisy Uplay oraz Epic Games Store.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w The Division 2 – gra dla fanów „jedynki”
  3. Wszystko o Tom Clancy's The Division 2