Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2016, 13:30

Endless Legend: Tempest - zapowiedziano czwarty dodatek do turówki 4X studia Amplitude

Zespół Amplitude Studios zapowiedział Endless Legend: Tempest, czyli czwarty dodatek do popularnej turowej strategii fantasy. Wprowadzi on do gry nową frakcję i rozszerzy rozgrywkę na terytoria morskie.

Ostatnich kilka dni było dla fanów studia Amplitude wypełnionych nowymi informacjami o Endless Space 2, ale autorzy nie zapominają także o swoim poprzednim dziele, czyli turowej strategii fantasy Endless Legend. Zespół właśnie zapowiedział czwarty duży dodatek do tej produkcji. Otrzymał on podtytuł Tempest i będzie wymagał posiadania podstawowej wersji gry.

Dodatek rozszerzy konflikt na morza. - Endless Legend: Tempest - zapowiedziano czwarty dodatek do turówki 4X studia Amplitude - wiadomość - 2016-08-26
Dodatek rozszerzy konflikt na morza.
ENDLESS LEGEND: TEMPEST W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Amplitude Studios
  • Wydawca: Sega
  • Gatunek: turowe 4X
  • Platforma: PC

Największą atrakcją Endless Legend: Tempest będzie nowa grywalna frakcja nazwana Morgawr. To rasa wodnych istot, specjalizujących się w bitwach morskich oraz manipulowaniu zwierzętami. Ich dołączenie do konfliktu rozszerzy go na morza i oceany. Na każdej mapie znajdą się maksymalnie trzy pływające fortece i ich zdobycie okaże się konieczne do przejęcia kontroli nad regionem.

Gra wzbogaci się o system potyczek wodnych, podczas których wykorzystamy statki, jednostki latające oraz przeróżne potwory morskie. Tego typu starcia posiadać mają kilka unikalnych mechanik, które odróżnią je od potyczek lądowych.

Ponadto podczas zabawy z mórz wynurzać się będą starożytne relikty o przedziwnych mocach. Każdego z nich strzec ma potężny strażnik, którego przed zdobyciem skarbu trzeba będzie pokonać. Istoty te mają również samodzielnie patrolować szlaki morskie, przez co podróże nimi będą niebezpieczne. Zabawę uatrakcyjni system dynamicznej pogody oraz obecność na mapach nowej niegrywalnej frakcji w postaci Fomorian, która spróbuje powstrzymać naszą morską ekspansję.

Niestety, studio Amplitude nie podało planowanej daty premiery Endless Legend: Tempest. Poinformowało za to, że zamierza 15 września uruchomić zamkniętą betę, która potrwa kilka tygodni. Jeśli macie ochotę wziąć w niej udział to wyślijcie emaila autorom z potrzebnymi danymi. Od przebiegu testów zależeć będzie kiedy rozszerzenie trafi do sprzedaży.

  1. Endless Legend – oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Endless Legend - fantastyczna uczta dla strategów