Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2016, 11:05

autor: Entelarmer

Endless Legend: Shifters zadebiutuje 7 kwietnia

Studio Amplitude ujawniło datę premiery kolejnego dodatku do gry Endless Legend. Shifters zadebiutuje w połowie przyszłego tygodnia i wprowadzi m.in. nową frakcję - Allyi.

Już w przyszłym tygodniu zmienni Allyi pojawią się w świecie Endless Legend. - Endless Legend: Shifters zadebiutuje 7 kwietnia - wiadomość - 2016-04-01
Już w przyszłym tygodniu zmienni Allyi pojawią się w świecie Endless Legend.

W połowie stycznia Amplitude Studios świętowało piątą rocznicę założenia, a wśród ujawnionych wówczas nowinek znalazło się kolejne rozszerzenie do gry Endless Legend. Shifters, bo tak się zwie ów dodatek, miało zadebiutować w kwietniu i najwyraźniej twórcy dotrzymają słowa. Na oficjalnej stronie studia pojawił się wpis, w którym ustalono datę premiery DLC na czwartek 7 kwietnia. Wcześniej z jego zawartością mogliśmy się zapoznać w trakcie zamkniętych beta-testów, odbywających się na przełomie lutego i marca. Istotnym novum jest wprowadzenie kolejnego surowca – pereł Aurigi, które można wykorzystać w trakcie zimy, by uzyskać specjalne błogosławieństwa. Wśród niespodzianek czekających na graczy w tym nieprzyjaznym okresie znajdą się choćby zamarzające jeziora i morza, pozwalające wojskom lądowym na przekraczanie tych zbiorników bez wykorzystania floty.

Shifters wprowadzi także nową rasę – Allyi, której przedstawiciele – zgodnie z tytułem – cechują się sporą zmiennością nastawienia (od skrajnie przyjaznego w lecie, do bezlitośnie agresywnego w trakcie zimy), a nawet wyglądu. Również cechy jednostek będą się zmieniać wraz z porami roku, np. Seeker w trakcie lata będzie posiadał większy atak, podczas gdy w okresie mrozów usunie obronę przeciwnika. Z opisu na stronie twórców można też przypuszczać, że armie Allyi nie będą należały do najliczniejszych, stawiając raczej na jakość niż ilość. Ponadto nowa frakcja otrzyma unikatowe błogosławieństwa za wymianę pereł Aurigi w nowym budynku – ołtarzu Aurigii. Same błogosławieństwa będą powiązane z liczbą minionych zim. Więcej informacji zostanie ujawnionych w trakcie sesji z twórcami na Twitchu, która rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu polskiego. Poniżej zaś możecie obejrzeć krótki zwiastun, przedstawiający nową frakcję.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.