Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry The Sims 4 (PS4)

The Sims 4: Śnieżna eskapada
The Sims 4: Śnieżna eskapada

dodatek do gry13 listopada 2020

The Sims 4: Śnieżna eskapada to kolejny dodatek do popularnego symulatora życia. DLC wprowadza do gry między innymi inspirowaną Japonią górską wioskę Mt. Komorebi oraz nowe mechaniki wpływające na zachowanie simów – styl życia i odczucia.

The Sims 4: Star Wars - Wyprawa na Batuu
The Sims 4: Star Wars - Wyprawa na Batuu

dodatek do gry8 września 2020

The Sims 4: Star Wars - Journey to Batuu to kolejny dodatek do przebojowego symulatora życia od przez EA Maxis. Dzięki DLC otrzymamy szansę, by przenieść się do świata Star Wars, wybierając się na odległą planetę Batuu, gdzie spotykamy filmowych bohaterów gwiezdnej sagi.

The Sims 4: Życie eko
The Sims 4: Życie eko

dodatek do gry5 czerwca 2020

Kolejny dodatek do The Sims 4, przebojowego symulatora życia opracowanego przez studio EA Maxis. DLC Eco Lifestyle pozwala uczestniczyć w ekologicznym życiu wspólnie z innymi mieszkańcami Evergreen Harbor, które zmienia swój wygląd pod wpływem działań Simów. Rozbudowuje również podstawkę o nowe lokacje, przedmioty i aktywności.

The Sims 4: Uniwersytet
The Sims 4: Uniwersytet

dodatek do gry17 grudnia 2019

Discover University to kolejny dodatek do The Sims 4. Zgodnie z tytułem, rozszerzenie dodaje do gry uniwersytety, pozwalając naszym simom zdobyć wyższe wykształcenie. Produkcja odtwarza nie tylko aspekt edukacyjny studenckiego życia, ale również czas wolny i wszelakie rozrywki.

The Sims 4: Kraina magii
The Sims 4: Kraina magii

dodatek do gry15 października 2019

Dodatek do popularnej symulacji życia The Sims 4. Rozszerzenie Realm of Magic wzbogaca grę o magiczną krainę, gdzie bohaterowie mogą nauczyć się zaklęć i warzenia zaczarowanych eliksirów, jak również zdobyć chowańca oraz sporo nowych przedmiotów.

The Sims 4: Wyspiarskie życie
The Sims 4: Wyspiarskie życie

dodatek do gry16 lipca 2019

Rozszerzenie do niezwykle popularnej gry The Sims 4. Wyspiarskie życie pozwala nam zamieszkać na tropikalnej wyspie i cieszyć się jej licznymi atrakcjami. Dodatek tradycyjnie oferuje dużo nowych strojów, przedmiotów oraz aktywności.

The Sims 4: Zostań gwiazdą
The Sims 4: Zostań gwiazdą

dodatek do gry12 lutego 2019

The Sims 4: Zostań gwiazdą (ang. The Sims 4: Get Famous) do dodatek do gry The Sims 4, który pozwala naszym podopiecznym zostać aktorami lub tzw. influencerami, a następnie pokierować ich karierami w tych zawodach. Produkcja wprowadza także nowe lokacje, wyzwania i obiekty.

The Sims 4: Cztery pory roku
The Sims 4: Cztery pory roku

dodatek do gry13 listopada 2018

Cztery pory roku to kolejny dodatek do gry The Sims 4. Wprowadza on do niej tytułowe pory roku, wraz z unikalnymi warunkami pogodowymi i świętami. Rozszerza również opcje kariery i listy przedmiotów, jak również zapewnia możliwość udziału Simów w sporym zestawie niedostępnych wcześniej aktywności.

The Sims 4: Spotkajmy się
The Sims 4: Spotkajmy się

dodatek do gry11 września 2018

Kolejny duży dodatek do gry The Sims 4. Podobnie jak wydane wcześniej rozszerzenie Witaj w Pracy, pakiet Spotkajmy się nie zmienia samej formuły rozgrywki, ale wprowadza doń nowe formy aktywności, skupiające się tym razem na aspektach społecznościowych. Gracze trafiają tu do nowej, inspirowanej europejską architekturą lokacji o nazwie Windenburg, gdzie czekają na nich rozmaite atrakcje np. labirynt z żywopłotu, stare ruiny i piękne stawy. Nie zabrakło też takich miejsc jak kafejki, puby czy dyskoteki, które sprzyjają integracji Simów i pozwalają poznać nowych ludzi. Dodatkowo w grze znajdziemy szereg całkiem nowych aktywności np. rozgrywanie meczów w piłkarzyki, palenie ognisk czy branie udziału w różnych imprezach tanecznych. Simowie mogą także samodzielnie organizować potańcówki, a także dołączać lub zakładać własne grupy. Zestaw uzupełniono jak zwykle pomniejszymi dodatkami, takimi jak nowe rodzaje garderoby.

The Sims 4: Psy i koty
The Sims 4: Psy i koty

dodatek do gry31 lipca 2018

Kolejne rozszerzenie do popularnego symulatora życia The Sims 4 firmy EA Maxis z 2014 roku. Dodatek zatytułowany Psy i Koty wprowadza do gry tytułowe zwierzęta, dzięki czemu każda rodzina simów może zdecydować się na przyjęcie pod swój dach wybranego czworonożnego pupila. Dzięki narzędziu Stwórz Zwierzaka możemy od podstaw wykreować naszego pupila i dostosować jego wygląd oraz charakter do naszych upodobań. Ciekawostkę stanowi też fakt, że w procesie tworzenia możemy dowolnie mieszać ze sobą wybrane rasy i dobierać takie elementy jak kolor futra czy kształt uszu albo ogona. Do dyspozycji właścicieli oddano także wiele ubranek i innych zwierzęcych akcesoriów, takich jak obroże, chusty i kokardy. Całości dopełnia wiele elementów wystroju i przedmiotów przeznaczonych dla naszych czworonogów, a także kliniki weterynaryjne, dzięki których możemy nie tylko leczyć nasze czworonogi, ale sami stać się lekarzami i prowadzić własną praktykę.

The Sims 4: Być Rodzicem
The Sims 4: Być Rodzicem

dodatek do gry19 czerwca 2018

Kolejny pakiet rozgrywki do popularnego symulatora życia The Sims 4 studia EA Maxis z 2014 roku. Jak wskazuje tytuł rozszerzenia Być Rodzicem, skupia się ono przede wszystkim na wirtualnych pociechach naszych simów. Na potrzeby dodatku rozszerzeniu uległy m.in. interakcje z dziećmi oraz możliwości wychowawcze, przypisane do zupełnie nowej umiejętności o nazwie "rodzicielstwo", wpływającej na posłuszeństwo potomków i relacje na linii rodzic-dziecko. Ciekawą nowość stanowią tu także rozmaite szkolne projekty zlecane przez nauczycieli, które teraz możemy wykonywać wspólnie z synem bądź córką, zdobywając w ten sposób jego zaufanie oraz podziw. Od teraz możemy też np. samodzielnie przygotować drugie śniadanie dla naszego dziecka. Listę nowości uzupełnia tablica z harmonogramem zajęć dla całej rodziny, szereg nowych interaktywnych przedmiotów (np. klocki do budowania czy pamiętnik nastolatka) oraz tradycyjnie – nowe stroje, wyposażenie domu oraz meble.

The Sims 4: Witaj w Pracy
The Sims 4: Witaj w Pracy

dodatek do gry20 marca 2018

Pierwsze duże rozszerzenie do czwartej odsłony kultowego cyklu The Sims, rozwijanego przez studio EA Maxis nieprzerwanie od roku 2000. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich części serii, dodatek rozszerza grę podstawową o nowe możliwości, skupiając się tym razem na karierze zawodowej naszych Simów. Twórcy oddali do dyspozycji graczy trzy odmienne ścieżki: lekarską, policyjną i naukową. W każdej z nich rozpoczynamy rzecz jasna od stopnia szeregowego pracownika, by w miarę postępów rozgrywki piąć się po kolejnych szczeblach kariery. Prócz wprowadzenia nowych zawodów, twórcy zatroszczyli się o nowe budynki, takie jak szpital, posterunek policji czy laboratorium naukowe. Dodano także nowe umiejętności Simów (fotografowanie i pieczenie), które mogą oni wykorzystać np. zakładając własną firmę. Swoistym urozmaiceniem rozgrywki jest obecność kosmitów, którzy ukrywają się pośród Simów, a po odkryciu ich tożsamości możemy przenieść się do tajemniczego świata.

The Sims 4: Zjedzmy na mieście
The Sims 4: Zjedzmy na mieście

dodatek do gry9 stycznia 2018

Trzeci pakiet rozgrywki do wydanej we wrześniu 2014 roku czwartej odsłony kultowej serii symulacyjnej studia EA Maxis. Zgodnie z tytułem dodatku, The Sims 4: Zjedzmy na Mieście koncentruje się wokół tematyki kulinarnej, oferując naszym simom możliwość odwiedzenia restauracji i zjedzenia z przyjaciółmi posiłku poza domem. To jednak nie wszystko, gdyż ambitni smakosze mogą pokusić się o stworzenie własnego lokalu, który będzie funkcjonować nawet wtedy, gdy nie ma w nim właściciela. W grze możemy skorzystać z kilku gotowych projektów restauracji bądź stworzyć ją od podstaw, decydując o takich elementach jak nazwa i logo, stylistyka lokalu i aranżacja wnętrza, ubiór personelu oraz oczywiście dobór odpowiedniego menu. Co ciekawe, w opisywanym rozszerzeniu znalazły się nie tylko najpopularniejsze dania tradycyjne z różnych kuchni świata, ale także prawdziwe arcydzieła sztuki kulinarnej z eksperymentalnej kuchni molekularnej.

The Sims 4: Wampiry
The Sims 4: Wampiry

dodatek do gry14 listopada 2017

Siódme rozszerzenie do gry The Sims 4, opracowane przez EA Maxis pod skrzydłami Electronic Arts. Tym razem gracze mogą doprowadzić do przemiany swoich Simów w tytułowe wampiry – po transformacji w krwiopijców podopieczni zyskują nadprzyrodzone moce, takie jak choćby przybranie formy nietoperza czy mgły. Nieumarli Simowie mogą także kontrolować umysły oraz wysysać z innych energię życiową; drugim sposobem na regenerację sił jest przenocowanie w trumnie. Warto nadmienić, że przemienieni bohaterowie nie mogą być wystawiani na działanie promieni słonecznych – te bowiem potrafią je osłabić, a nawet doprowadzić do ich śmierci. The Sims 4: Vampires to również zupełnie nowa okolica (Forgotten Hollow) obfitująca w atrakcje pokroju ponurego cmentarzyska, nowe elementy dekoracji wnętrz, czy wreszcie dodatkowe możliwości modyfikacji wyglądu zwampirzonych Simów – możemy zdecydować między innymi o długości kłów lub o odcieniu skóry i kolorze oczu.

The Sims 4: Miejskie Życie
The Sims 4: Miejskie Życie

dodatek do gry14 listopada 2017

Kolejne duże rozszerzenie do wydanej we wrześniu 2014 roku gry The Sims 4 studia EA Maxis. Dodatek zatytułowany Miejskie Życie wzbogaca podstawową wersję gry o zupełnie nowy obszar w postaci tętniącego życiem miasta San Myshuno, gdzie znajdziemy m.in. hałaśliwych sąsiadów, żądnych czynszu administratorów, egzotyczne restauracje oraz wiele innych, interesujących miejsc i wydarzeń. Nasze Simy mogą teraz przeprowadzać się z domów do mieszkań, a następnie luksusowych apartamentów i otrzymują opcję wyboru jednej z trzech nowych ścieżek kariery: polityka, krytyka oraz specjalisty od mediów społecznościowych. Rozszerzenie pozwala zamieszkać Simom w jednej z czterech dzielnic San Myshuno, z których każda odznacza się odmienną architekturą i oferuje nieco inne możliwości oraz atrakcje, np. festiwale uliczne czy bary karaoke. W grze nie zabrakło także nowych zajęć, którym nasi podopieczni mogą oddawać się w domu oraz na mieście.

Zjawiska paranormalne

cena: 42,00 zł

DLC26 stycznia 2021

Dodatek wprowadza do gry nowy typ parceli – Nawiedzone Domostwo. Gracz może przeprowadzić seans spirytystyczny, wywołując w ten sposób pomocnego ducha Guidry'ego, oczyścić dom z negatywnej energii oraz odesłać dusze w zaświaty. Wśród atrakcji wymienić można również karierę detektywa paranormalnego, umiejętność medium oraz nowe ubrania dla simów. Powraca również znana z poprzednich odsłon cyklu nieumarła pokojówka – Kościlda.

Włóczkowe historie - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC28 lipca 2020

Dodatek wprowadza do gry mechanikę szycia i dziergania, akcesoria (fotel bujany) i nowe stacje radiowe (Focus, Metal).

Throwback Fit Kit

cena: 25,00 zł

DLC2 marca 2020

Dodatek z akcesoriami, który odwołuje się do nostalgicznych uroków przeszłości – w tym między innymi do mody lat 80. i 90.

Country Kitchen Kit

cena: 25,00 zł

DLC2 marca 2020

Dodatek umożliwia graczom zaopatrzenie się w klasyczne, ładnie prezentujące się meble kuchenne.

Bust The Dust Kit

cena: 25,00 zł

DLC2 marca 2020

Dodatek pozwala na wykonywanie wszelkiego rodzaju prac domowych polegających na utrzymaniu czystości. Będziemy mogli pozbyć się chociażby z dywanu tzw, „brudowych diabełków”.

The Sims 4: Kompaktowe wnętrza - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC19 stycznia 2020

Dodatek pozwala Simom korzystać z nowego typu parceli mieszkalnej - małego domu. Do dyspozycji graczy oddano też szereg akcesoriów, mebli (m.in. chowane łóżko, meblościanka z książkami, telewizorem oraz zestawem stereo) i ubrań (np. golfy, koszule).

Moschino - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC3 września 2019

Dodatek oferuje stroje z najnowszej kolekcji kapsułowej inspirowanej serią The Sims oraz kultowe propozycje z kolekcji marki Moschino. Dodatek pozwala też rozpocząć karierę fotografa mody i założyć własne studio fotograficzne.

Wieczór na kręgielni - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC12 marca 2019

Dodatek pozwalający Simom grać w kręgle w miejskiej kręgielni lub w domu. Uzupełnieniem dla nowej umiejętności jest kolekcja ubrań, mebli i innych elementów wystroju, nawiązujących do estetyki lat 50. XX wieku.

Fitness - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC12 marca 2019

Dodatek umożliwia Simom odbywanie ćwiczeń na bieżni wspinaczkowej oraz innych przyrządach sportowych. Uzupełnieniem jest odzież sportowa i dekoracje dla domu.

Kino domowe - akcesoria

cena: 39,00 zł

DLC19 lutego 2019

Dodatek pozwalający zorganizować wieczór filmowy. Wśród nowych akcesoriów znajduje się ekran projekcyjny, maszynka do popcornu i stroje w stylu bohemy.

Upiorności - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC2 października 2018

Dodatek pozwalający zmienić wygląd domu za pomocą strasznych dekoracji (m.in. misa słodyczy, warsztat rzeźbienia w dyni) i zorganizować upiorne przyjęcie.

Wielkie pranie - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC14 sierpnia 2018

Dodatek pozwala Simom prać i suszyć ubrania. Uzupełnieniem dla nowej umiejętności jest kolekcja ubrań, mebli (możliwość zbudowania wiejskiej chaty) i innych elementów wystroju, nawiązujących do estetyki rustykalnej.

Pokój dzieciaków - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC19 czerwca 2018

Dodatek pozwalający na personalizację pokoju dziecięcego. Wśród dodatkowych atrakcji warto wymienić możliwość wystawiania stworków do walki i zabawę kukiełkami.

Zabawa na podwórku - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC22 maja 2018

Dodatek pozwalający stworzyć w ogrodzie przestrzeń do zabawy. Gracz może zainstalować w tym celu ślizgawkę wodną i stanowisko z lemoniadą.

Małe dzieci - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC22 maja 2018

Dodatek pozwala na udekorowanie pokoju dziecięcego oraz budowę placu zabaw wyposażonego m.in. w tunele i baseny z piłeczkami. Uzupełnienie stanowią nowe stroje dla dzieci.

Romantyczny ogród - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC6 lutego 2018

Dodatek pozwalający stworzyć bujny, wiktoriański ogród. Wśród nowych akcesoriów znajduje się studnia życzeń i fontanna.

Wytworne przyjęcie - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC5 grudnia 2017

Dodatek pozwalający urządzić wytworne przyjęcie (m.in. stół bufetowy, suknie i kreacje wieczorowe, wyposażenie i ozdoby).

Kuchnia na wypasie - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC5 grudnia 2017

Dodatek pozwalający odświeżyć wygląd kuchni i nadać jej nowoczesny styl.

Perfekcyjne patio - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC17 listopada 2017

Dodatek pozwalający na stworzenie perfekcyjnego patio, wyposażonego w wannę z hydromasażem, nowego grilla oraz garderobę na słoneczny dzień.

Styl dawnych lat - akcesoria

cena: 42,00 zł

DLC14 listopada 2017

Dodatek wprowadza ekskluzywne stroje i akcesoria związane ze stylem „vintage”. Pozwala też Simom zatrudnić służbę i korzystać z nowej toaletki.