Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka The Sims 4: Dine Out (PC)
OkładkaThe Sims 4: Dine Out (PC)

The Sims 4: Zjedzmy na mieście

The Sims 4: Dine Out

Trzeci pakiet rozgrywki do wydanej we wrześniu 2014 roku czwartej odsłony kultowej serii symulacyjnej studia EA Maxis.

To jest dodatek do gry The Sims 4.

Symulacje | ekonomiczne | sandbox | symulator życia

The Sims 4: Zjedzmy na mieście Premiera

7cze2016

PC

9sty2018

XONE PS4

Gry podobne do The Sims 4: Zjedzmy na mieście

Hotel Giant 2

The Movies

Restaurant Empire

The Sims 4: Zjedzmy na mieście to kolejny pakiet dodatków do wydanej na PC, PS4 i XONE gry The Sims 4, czyli czwartej odsłony niezwykle popularnej serii symulacyjnej firmy Electronic Arts. Zgodnie z tytułem rozszerzenia, koncentruje się ono na tematyce kulinarnej, pozwalając na otwarcie i zarządzanie własną restauracją. Za jego stworzenie odpowiadają, rzecz jasna, twórcy gry podstawowej ze studia EA Maxis.

Mechanika

Pakiet Zjedzmy na mieście oferuje naszym simom nową formę aktywności, jaką jest możliwość odwiedzenia restauracji i zjedzenia z przyjaciółmi smacznego posiłku poza domem. Opcja ta to jednak tylko wstęp do dania głównego dodatku. Ambitni smakosze mogą bowiem pójść o krok dalej i zająć się stworzeniem własnego lokalu, który będzie funkcjonować nawet wtedy, kiedy jego właściciela nie ma w środku. W grze możemy skorzystać z kilku gotowych projektów restauracji, bądź wykreować ją zupełnie od podstaw, decydując o takich elementach jak nazwa (z możliwością zaprojektowania własnych szyldów) czy zasady ubioru personelu. Całości możemy też dodać unikalnego charakteru za pomocą niezwykle szerokiego wachlarza możliwości ulepszania, aranżacji wnętrz i rozbudowy. Dzięki przystępnemu warsztatowi The Sims 4, wykreowane przez nas projekty możemy też udostępniać innym członkom społeczności.

Jednym z kluczowych elementów każdej restauracji jest oczywiście dobór odpowiedniego menu, które podzielone zostało na cztery główne kategorie, tzn. napoje, przystawki, dania główne i desery. Twórcy dodatku postanowili jednak popuścić nieco wodze wyobraźni, skutkiem czego w pakiecie Zjedzmy na mieście znajdziemy nie tylko najpopularniejsze dania z różnych kuchni świata. Możemy również poeksperymentować z nieco bardziej ambitnym menu, serwując swoim klientom prawdziwe arcydzieła sztuki kulinarnej z tzw. kuchni molekularnej. W efekcie na naszych stołach mogą znaleźć się tak oryginalne dania, jak romantyczne bekonowe płatki, płynna lawa na makaronowym wulkanie czy jajko w mchowym gniazdku z gałązkami lawendy. Efekty naszych kuchennych starań możemy uwieczniać na fotografiach, a następnie publikować na Simstagramie bądź ozdabiać nimi ściany domu i restauracji. Co ciekawe, stworzone przez nas potrawy będą też podlegać surowej ocenie ekspertów kulinarnych, przyznających naszej restauracji odpowiednią liczbę gwiazdek.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 57 głosów czytelników.

The Sims 4: Zjedzmy na mieście cena w dniu premiery: 89,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Sims 4: Zjedzmy na mieście

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

The Sims 4: Zjedzmy na mieście Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium 4 1.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7(SP1)/8/8.1/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 15 GB HDD
 • Windows 7(SP1)8/8.1/10 64-bit
PC
XONE
PS4