Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS4
Okładka The Sims 4: High School Years (PC)
OkładkaThe Sims 4: High School Years (PC)

The Sims 4: Licealne lata

The Sims 4: High School Years

The Sims 4: Licealne lata to kolejny duży dodatek do symulatora życia The Sims 4, skupiający się na licealnej rzeczywistości i nastoletnich problemach - od odrabiania lekcji, poprzez wymykanie się nocami z pokoju i rosnący zarost, po bal maturalny i odbieranie dyplomów.

To jest dodatek do gry The Sims 4.

Symulacje | sandbox | widok izometryczny | symulator życia | Find Your Next Game

The Sims 4: Licealne lata Premiera

28lip2022

PC PS4 XONE

Gry podobne do The Sims 4: Licealne lata

The Sims 4

Paralives

Singles 2: Triple Trouble

The Sims 4: Licealne lata to kolejny duży, „pełnoprawny” dodatek do popularnego symulatora życia The Sims 4 z 2014 roku. Zawartość skupia się na nastolatkach i typowych dla licealnego etapu życia aktywnościach i problemach. Producentem dodatku, tak jak podstawowej wersji gry, jest EA Maxis.

Mechanika

Szkolne życie nastoletnich simów toczy się w specjalnie zaprojektowanym do tego celu miejscu – miasteczku Copperdale. Znajdujemy w nim m.in. lokal z bubble tea (Czaj Modę) czy sklep second-hand, w których na nowe pokolenie czekają modowe odkrycia zaczerpnięte z prawdziwego świata, a konkretnie z Depop, aplikacji do „obsługi rynku mody zamkniętego obiegu”. W wyniku tego możemy cieszyć się ubraniami zaprojektowanymi przez jej zespół, a przed naszymi simami stoi otworem kariera „simfluencera”, lansującego i sprzedającego stroje przy użyciu aplikacji Trendi.

W tym dodatku przeprowadzamy simów przez całą rzeczywistość szkolną, od pisania sprawdzianów i uciekania przed dyrektorką, poprzez zajęcia w klubie informatycznym czy treningi cheerleaderskie, po udział w festiwalach nauki i odrabianie lekcji po nocach. Jak wiadomo, do szkół nie chodzą same aniołki, więc możemy rozwinąć złośliwą stronę naszych podopiecznych, zamalowując tablice, podkładając kolegom śmierdzące niespodzianki w szafkach czy wymykając się z pokoju przez okno po ciszy nocnej – najważniejsze to nie dać się złapać.

Nie brakuje też nastoletnich miłości, randek i rozstań, huśtawek emocjonalnych, a także innych typowych dla tego wieku problemów – jak chociażby wprowadzony w tym dodatku porost włosów, o które będzie trzeba zadbać lub je zgolić. Twórcy podkreślają, że dołożyli starań, aby dać jak najwięcej możliwości i okazji do odkrywania oraz wyrażania siebie naszym simom. Na pełne uczucia schadzki młodych ludzi czeka też w nowej lokacji idealne do tego miejsce - Plumbitowe Nabrzeże wraz z parkiem rozrywki z nawiedzonym domem, tunelem miłości, diabelskim młynem i fotobudką.

Zwieńczeniem licealnej edukacji jest specjalne przyjęcie i następujące po nim wręczenie dyplomów – na ich przebieg będą miały wpływ decyzje i akcje podejmowane wcześniej podczas nauki. Możemy się do tego pieczołowicie przygotowywać, wybierając strój, zapraszając bliskich czy kupując upominki – albo po prostu się nie zjawić na uroczystości. Wybór należy do nas. Obie imprezy są wyraźnie wzorowane na amerykańskiej rzeczywistości szkolnej.

Kwestie techniczne

The Sims 4: Licealne lata to niesamodzielne rozszerzenie i wymaga do działania podstawowej wersji gry.

Ostatnia modyfikacja 4 lipca 2022

Tryb gry: single player  

The Sims 4: Licealne lata cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI The Sims 4: Licealne lata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

The Sims 4: Licealne lata Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB GeForce 6600 / Radeon X1300 lub lepsza
 • 17 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 2.33 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
 • 18 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE