Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Callisto Protocol - poradnik do gry

The Callisto Protocol - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Callisto Protocol: Najlepsze ulepszenia wyposażenia - broń biała, broń palna, GRP The Callisto Protocol poradnik, solucja

Ta strona poradnika zawiera rekomendacje ulepszeń wyposażenia Jacoba z Callisto Protocol. Zestawiliśmy najlepsze ulepszenia dla pałki elektrycznej, rękawicy GRP oraz różnych typów broni palnej. Dowiecie się też czy warto ulepszać bronie w 100% oraz co sprzedawać w Kuźniach.

Ostatnia aktualizacja: 4 grudnia 2022

Rozwój postaci w Callisto Protocol odbywa się dzięki kupowaniu upgrade'ów wyposażenia w Kuźniach ze świata gry. Z tej strony poradnika dowiecie się o rekomendowanych ulepszeniach sprzętu. Najlepsze upgrade'y podzieliliśmy na broń białą (pałka elektryczna), broń palną (pistolety, strzelby, karabin) oraz ulepszenia rękawicy GRP. Oprócz tego odpowiadamy na pytania jakie rzeczy sprzedawać w Kuźniach oraz czy warto ulepszać bronie w 100 procentach.

Priorytetowe ulepszenia do zakupienia

Radzimy przede wszystkim ulepszać pałkę elektryczną, którą zdobędziecie w pierwszym rozdziale gry - Callisto Protocol: Najlepsze ulepszenia wyposażenia - broń biała, broń palna, GRP - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Radzimy przede wszystkim ulepszać pałkę elektryczną, którą zdobędziecie w pierwszym rozdziale gry. Nie musicie rozwijać jej w 100%, ale bardzo przydać mogą się jej tańsze ulepszenia. Najważniejsze do zakupienia upgrade'y to:

 1. Kontrola zamieszek (Riot Control Swing) - Pozwoli to stosować nowy silniejszy atak aktywowany R1/RB. Musicie aktywować go we właściwych momentach, tzn. dbać żeby nie spudłował (jest bardzo powolny).
 2. Ulepszenia obrażeń poziom 1 (Damage Upgrade Level 1) - Na początek zakupcie pierwszy poziom, później możecie też dokupić drugi. Pozwoli to szybciej pozbywać się wrogów w walce w zwarciu.
 3. Osłona ze stopu zwiększająca szybkość (Increased Velocity Alloy Sheath) - Upgrade ten pozwala wyprowadzać szybsze ataki bronią białą oraz wykonywać dłuższe kombinacje wręcz.
Jeśli gracie na normalnym poziomie trudności, to polecamy rozwinąć w 100% rękawicę GRP - Callisto Protocol: Najlepsze ulepszenia wyposażenia - broń biała, broń palna, GRP - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Jeśli gracie na normalnym poziomie trudności, to polecamy rozwinąć w 100% rękawicę GRP. Najważniejsze do odblokowania są umiejętności:

 1. Ulepszenie energii (Energy Upgrade) - Wydłużają one niebieski pasek rękawicy. Postarajcie się docelowo odblokować wszystkie 3 upgrade'y, by mieć maksymalną ilość energii.
 2. Ulepszenie szybkości ładowania rękawicy GRP (GRP Recharge Speed Upgrade) - Jest to kolejna przydatna grupa upgrade'ów, bo w świecie gry odnajduje się niewiele akumulatorów GRP pozwalających szybko naładować rękawicę.

Posiadanie rozwiniętej rękawicy pozwoli Wam na łatwe eliminowanie potworów rzucając nimi w kolce czy ciskając nimi w przepaść. Rzadziej będziecie używali broni palnej.

Jeśli gracie na najwyższym poziomie trudności, to powinniście ograniczyć nieco wydawanie kredytów na ulepszenia GRP i zamiast tego rozwijać najlepsze bronie - Callisto Protocol: Najlepsze ulepszenia wyposażenia - broń biała, broń palna, GRP - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Jeśli gracie na najwyższym poziomie trudności, to powinniście ograniczyć nieco wydawanie kredytów na ulepszenia GRP i zamiast tego rozwijać najlepsze bronie. Są to:

 1. Broń do zamieszek (Riot Gun)
 2. Karabin szturmowy (Assault Rifle)

W obu przypadkach doprowadźcie co najmniej do odblokowania amunicji Magnum (Magnum Rounds) - zwiększą się obrażenia zadawane przez daną broń.

Powód dla ulepszania strzelby i karabinu jest taki, że broń palna wymagana jest do zabijania bossów. Na poziomie Maksymalna ochrona potwory te będą natomiast bardzo wytrzymałe.

Czy warto rozwijać bronie w 100%?

Dzięki rozwinięciu danej broni palnej w 100% możecie odblokować jej alternatywny tryb działania - może ona przykładowo zacząć używać wybuchowej amunicji - Callisto Protocol: Najlepsze ulepszenia wyposażenia - broń biała, broń palna, GRP - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Dzięki rozwinięciu danej broni palnej w 100% możecie odblokować jej alternatywny tryb działania - może ona przykładowo zacząć używać wybuchowej amunicji.

Łatwo możecie w 100% rozwinąć pistolet Działko Ręczne (przykład na powyższym obrazku), bo nawet ostatnie ulepszenia nie są bardzo drogie.

W przypadku pozostałych broni skupcie się jedynie na odblokowaniu upgrade'ów, które zwiększają obrażenia. Nie musicie natomiast zakupić ich wszystkich i kredyty lepiej wydać też na rozwijanie GRP czy pałki elektrycznej.

Odradzane zakupy

Nie rozwijajcie pistoletu taktycznego, bo to nagorsza naszym zdaniem broń palna w grze - Callisto Protocol: Najlepsze ulepszenia wyposażenia - broń biała, broń palna, GRP - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Nie rozwijajcie pistoletu taktycznego, bo to nagorsza naszym zdaniem broń palna w grze. Możecie też posunąć się o krok dalej i nie wytwarzać w ogóle tej broni na bazie znalezionego schematu po to żeby nie odnajdywać amunicji do pistoletu taktycznego jako lootu (zamiast tego będzie pojawiał się inny losowy loot).

Nie dążcie do rozwinięcia w 100% wszystkich typów broni palnej. Wybierajcie tańsze ulepszenia i te związane ze zwiększeniem siły rażenia.

W sklepach nie powinniście kupować zużywalnych zapasów, tzn - Callisto Protocol: Najlepsze ulepszenia wyposażenia - broń biała, broń palna, GRP - The Callisto Protocol - poradnik do gry

W sklepach nie powinniście kupować zużywalnych zapasów, tzn.:

 1. amunicji do broni palnej;
 2. zastrzyków zdrowia.

Amunicję i lekarstwa możecie często odnajdywać w świecie gry jako loot i to nawet w zbyt dużych ilościach.

Jedyny wyjątek to konfrontacja z finałowym bossem. Tuż przed nią znajdziecie ostatnią Kuźnie i powinniście zużyć w niej wszystkie kredyty. Jeśli gracie na najwyższym poziomie trudności, to zakupcie dużo amunicji do karabinu lub strzelby.

Co sprzedawać w Kuźniach?

W świecie gry możecie odnajdywać kredyty, ale najwięcej z nich zdobędziecie sprzedając różne rzeczy w Kuźniach - Callisto Protocol: Najlepsze ulepszenia wyposażenia - broń biała, broń palna, GRP - The Callisto Protocol - poradnik do gry

W świecie gry możecie odnajdywać kredyty, ale najwięcej z nich zdobędziecie sprzedając różne rzeczy w Kuźniach. Pozbywajcie się:

 1. Przedmiotów bez dodatkowych zastosowań - są to np. dekoder, konwerter energii czy drukarka komputerowa. Jednorazowo możecie zdobyć nawet ponad 1000 kredytów.
 2. Nadmiarowych zapasów - na normalnym poziomie trudności powinniście mieć 1 zastrzyk w zapasie i trochę amunicji. Cały pozostały loot możecie sprzedawać. Wyjątek to akumulatory GRP, które są warte tylko 10 kredytów - przenoście je w inwentarzu i polegajcie często na rękawicy żeby je zużywać.